[Cözüldü] Açılışta proc/bus/usb bağlanılamadı hatasıyla karşılaşıyorum?

Başlatan gauss1777, 29 Haziran 2011 - 11:53:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gauss1777

merhaba arkadaşlar kolay gelsin. son bi kaç gündür her açılışta proc/bus/usb bağlanılamadı atlamak için s yeniden denemek için m ye basın gibi bir uyarı ile karşılaşıyorum. m ye bastığımda değişen bir şey yok s ye basarak atlamak zorunda kalıyorum ancak o şekilde açılışa devam ediyorum.

bilgisayar açılınca bu yola ulaştım usb adında hiç bir şey yok. açıkcası sorun donanımlamı yazılımlamı alakalı anlamış değilim. bir önemriniz varmıdır acaba?
jfm

zeitgeist

Kurulum aşamasında bir usb diski /media/bağlanma noktası şeklinde bağlamış mıydın?

cat /etc/fstab

çıktısı nedir?
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

speakerXXL

Aşağıdaki kodu uçbirimde çalıştırarak fstab dosyasını açın.

sudo gedit /etc/fstab

Aşağıdakine benzer satırı bulun ve önüne # işareti koyup kaydedin.

none /proc/bus/usb usbfs devgid=125,devmode=664 0 0

Aşağıdaki gibi görünmesi lazım.

# none /proc/bus/usb usbfs devgid=125,devmode=664 0 0

Kaynak

gauss1777

cat /etc/fstab

çıktısı

Alıntı Yaptolgahan@tolgahan:~$ cat /etc/fstab
# /etc/fstab: static file system information.
#
# Use 'blkid -o value -s UUID' to print the universally unique identifier
# for a device; this may be used with UUID= as a more robust way to name
# devices that works even if disks are added and removed. See fstab(5).
#
# <file system> <mount point>   <type>  <options>       <dump>  <pass>
proc            /proc           proc    nodev,noexec,nosuid 0       0
# / was on /dev/sda5 during installation
UUID=ff946e29-4bf5-40a9-a8e7-fcf16b635d54 /               ext4    errors=remount-ro 0       1
none /proc/bus/usb usbfs devgid=1002,devmode=664 0 0
tolgahan@tolgahan:~$

şeklinde..

@speakerXXL şimdi belirttiğiniz şekilde hemen deniyorum..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Haziran 2011 - 16:08:27

bir # işareti sorunu çözdü valla teşekkür ederim (: sorun tam olarak neydi ve biz ne yaptık merak ettim doğrusu. zahmet olmazsa onuda bir anlatırmısınız?
jfm

bytan

Alıntı yapılan: gauss1777 - 29 Haziran 2011 - 16:00:17
bir # işareti sorunu çözdü valla teşekkür ederim (: sorun tam olarak neydi ve biz ne yaptık merak ettim doğrusu. zahmet olmazsa onuda bir anlatırmısınız?

Sistem açılış sırasında fstab dosyasını okuyarak hangi bölümleri nereye bağlaması gerektiğine bakar. Bağlaması istenen bir bölümü bağlayamadığında açılış sırasında bunu bildirir. Fstab dosyasına satır başına eklenen # karakteri o satırı yorum satırı haline getirir ve açılış sırasında sistem bu satırı görmez; dolayısıyla bu bölümü bağlamaya çalışmaz.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST