[Çözüldü] Acer 5720 ekran parlaklığı sorunu

Başlatan 1hat, 28 Nisan 2009 - 23:05:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

1hat

merhaba;
bugun pc ye format atarak 9.04 64bit kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım sadece şu parlaklık olayı dışında geri kalan * her şey kusursuz ve hızlı...
benm sorunum şu ekran parlaklığı arada bir kendi kendine saniyelik olarak düşüyor sonradan eski parlaklığına geri dönüyor
ama ekran parlaklığını ayarlamaya çalıştığımda en son seviyede yarı parlak olarak kalıyor ve daha parlak olmuyor...
bu sorunu nasıl halledebilirim??

heartsmagic

Parlaklık ayarının yapıldığı o uygulama biraz sorunlu. En sona getirdiğinde artacağına azalabiliyor parlaklık. O ayarla biraz oynayarak ideal parlaklığı bulmaya çalış.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

1hat

xrandr --output LVDS --set BACKLIGHT_CONTROL native
şu kodu menuye ekran parlaklığı adı altında ekledm
her bilgisayarı açışımda bu kodu uyguluyorum sorun çözülüyor :)
ama bunu linuxe açılırken yaptırmamın bi imkanı var mı?

erginemr

Alıntı yapılan: 1hat - 04 Mayıs 2009 - 12:07:24

Hmm, çözümü bulduğunuza sevindim. Bu komutu Sistem > Tercihler > Başlangış Uygulamaları'na yeni bir girdi olarak eklerseniz, her oturum açılışında çalışacaktır.

Eğer bu şekilde önce masaüstü düşük parlaklıkta açılıyor, ardından parlaklık bu komutun çalışmasıyla artıyor ve bu durum can sıkıyorsa, o zaman başka bir çözüm araştırırız.

garafatma

Dün akşam karıştırırken ekran parlaklığı ayarlayıcısı diye bir uygulama gördüm. Panele sağ tıkladıktan sonra "panele ekle" seçeneğinde mevcut. Denermisiniz?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

1hat

Alıntı yapılan: erginemr - 04 Mayıs 2009 - 12:21:51
Alıntı yapılan: 1hat - 04 Mayıs 2009 - 12:07:24

Hmm, çözümü bulduğunuza sevindim. Bu komutu Sistem > Tercihler > Başlangış Uygulamaları'na yeni bir girdi olarak eklerseniz, her oturum açılışında çalışacaktır.

Eğer bu şekilde önce masaüstü düşük parlaklıkta açılıyor, ardından parlaklık bu komutun çalışmasıyla artıyor ve bu durum can sıkıyorsa, o zaman başka bir çözüm araştırırız.

evet dediğinizi yaptım çokta güzel oldu artık gıcık olmuyorum parlaklığa ve bilgisayarı her başlattığımda o kodu yazmak zorunda değilim :)