Sony Notebook (Dizüstü) Bilgisayar Tavsiyeleri

Başlatan Eren, 18 Nisan 2008 - 22:43:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eren

Sony Notebook (Dizüstü) Bilgisayar tavsiyelerinizi bu başlık altına yazabilirsiniz.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

asimetrik

sony vaio bağımlısı biri olarak tüm sony vaiolar tavsiyemdir  :D

şaka bir yana FZ serisi FW serisi bilgisayarlar çok kullanışlı, ben FW11E kullanıyorum şu an.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: asimetrik - 30 Ekim 2008 - 22:47:46
sony vaio bağımlısı biri olarak tüm sony vaiolar tavsiyemdir  :D

şaka bir yana FZ serisi FW serisi bilgisayarlar çok kullanışlı, ben FW11E kullanıyorum şu an.

FE31H kullanıyorum lakin Ubuntu ile çok barışık olduğunu söyleyemem. Hangi konularda sorun yaşadığımı müsait bir zamanımda yazarım. ;)

asimetrik

yardım edebileceğim konularda katkıda bulunmaya çalışırım tabi ki de. :)

hakoo

arkadaşlar bende vaio fz11s var ubuntu kulanmak istiyorum vistayla birlikte driverlerde sorun yaşarmıyım yada ubuntuda ne gibi problemlerle karşılaşabilirim

asimetrik

ekran parlaklığı haricinde bir sorun yaşamazsın :)
ekran parlaklığı da baya büyük sorun ben daha çözüm bulamadım, burada yazılanlar da işime yaramadı.

atomkarinca

Eğer kartınız nVidia ise Smartdimmer programını kullanabilirsiniz:

sudo apt-get install smartdimmer

ihtiyar said

Alıntı yapılan: atomkarinca - 31 Aralık 2008 - 17:20:01
Eğer kartınız nVidia ise Smartdimmer programını kullanabilirsiniz:

sudo apt-get install smartdimmer

apt-get ile olmadı bende, aptitude ile yaptım. ;) Teşekkürler.

Timucin_Kizilay

Sony Vaio Y serisi ubuntu ile nasıl olur?
http://www.sony.com.tr/product/vn-y-series/vpcy11s1e-s
Bu linkteki laptop bilgisayarı almayı düşünüyorum. Ubuntu kurulumunda sorun yaşar mıyım?

Aldığımda windows'u hiç açmadan formatlayıp iade etmeyi de düşünüyorum.

rojava

Sony Vaio VPCEB3Z1E (VPC-EB3Z1E/BQ) model dizüstü bilgisayarım var. Ubuntu 10.10 ile tüm fonksiyonları çalışıyor. Tek sorun herkesin bahsettiği ekran parlaklığının sadece paneldeki eklentiyle ayarlanabilmesi. Ekran kartı ATI olmasına rağmen depodaki (ve otomatik yüklenen) sürücüyle compiz dahil her şey sorunsuz. Kamerası, kart okuyucusu, ses, kulaklık çıkışı, mikrofon girişi falan da ek bir işlem yapmadan sorunsuz çalışıyor. Sonuç olarak Ubuntu uyumu konusunda tavsiye ederim :)

pwl

merhaba rojava.
bende senin kullandığın notebook modelinin aynısından birkaç gün sonra satın alacağım. kullandığın bütün herşeyi detaylı bir şekilde yazabilir misin bana..
en önemlisi laptop hakkındaki yorumların. malzeme kalitesi ekran kalitesi, diğer notebooklara göre şu gibi artılar var diyebileceğin özellikleri. ubuntuda ne kadar performanslı ..

EnziM

Sony Vaio VPCEB3j1E/Wİ modelinde sorunsuz ubuntu 10.10 kullanılabiliyor. Ekran kartını işlemciden kullanıyor bendeki model compiz kasmıyor unity kasmıyor hiç bir takılma donma sorunu yok. Touchpad tüm özellikleriyle kullanılabiliyor.

Not: Ek driver indirmedim.

rojava

Alıntı yapılan: pwl - 03 Şubat 2011 - 02:58:40
merhaba rojava.
bende senin kullandığın notebook modelinin aynısından birkaç gün sonra satın alacağım. kullandığın bütün herşeyi detaylı bir şekilde yazabilir misin bana..
en önemlisi laptop hakkındaki yorumların. malzeme kalitesi ekran kalitesi, diğer notebooklara göre şu gibi artılar var diyebileceğin özellikleri. ubuntuda ne kadar performanslı ..

Merhaba @pwl,
Malzeme kalitesi genel olarak çok iyi, fakat DVD-RW kısmı biraz kalitesiz. Ekranı harika, 1920x1080 çözünürlük mükemmel çalışma alanı sağlıyor. Benim sevmediğim tek yönü klavyesinde numerik tuşların da bulunması. Ubuntu ile sorunsuz çalışıyor. ATI ekran kartına rağmen süper performanslı çalışıyor. Hatta forumda çok sık dile getirilen compiz kullanırken oluşan yırtılmalara bile rastlamadım. Tek sorunu ilk yüklediğinde imleçsüreri tanıtmak için biraz uğraş gerektiriyor. Onun dışında tüm donanımı sorunsuz ve ayar gerektirmeden tanıdı.
Sormak istediğin daha ayrıntılı bir şey varsa cevaplamaya çalışırım. Saygılar.

pwl

ürünü aldım şimdi test ediyorum. malzeme kalitesi süper. e-sata çıkışı olması ve en önemlisi 1080p destekleyip blu-ray rom vermesi çok çok iyi. çokta uygun bir fiyata aldım.

rojava

Alıntı yapılan: pwl - 05 Şubat 2011 - 01:22:05
ürünü aldım şimdi test ediyorum. malzeme kalitesi süper. e-sata çıkışı olması ve en önemlisi 1080p destekleyip blu-ray rom vermesi çok çok iyi. çokta uygun bir fiyata aldım.

Sanırım benim aldığım fiyattan daha uygun almamışsındır :)

pwl

muratkahraman

Merhaba arkadaşlar Uygun fiyata Sony Viao Laptop bakıcaksanız eğer size btsony.com u önerebilirim. Umarım yardımcı olabilmişimdir...
ps3 fiyatları, netbook fiyatları, ps3 oyunları, psp oyunları, fotoğraf makinesi hakkında bilgi edinmek için www.btsony.com sitesine girebilirsiniz. Btsony.com

91011

Ben kullandığım SVE1513Y1ESI modelini öneririm gerçekten çok güzel bilgisayar ısınma problemi diye bir şey yok. Tasarımı şık ultra değil ama slim kasa çok da kaba durmuyor, pil ömrü güzel, bellek performansı 8 puan işlemcisi 3. nesil i7.

Bir de win8 içine entegre edilmiş kullanımdan ayrı disk bölümleri ayrılmış bunun için sanırım başka bir işletim sistemi kursam tekrar geri çevirebilirim .
Tanrı konuşmaz, şeytan fısıldar...