[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 52 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BayboraKaan

Nedense konuyu gördügüm halde yerini degistirmeyi düsünmedim. Sanki solda daha sik duruyor ya da aliskanlikta olabilir. :)

experotux

İnsanlar ikiye ayrılır
Özgür olanlar ve özgür olmayanlar
Çok şükür Özgür olanlardanım :)

Felâsife

Saatlerdir açık ve hiç yorgunluk emaresi yok, böyle beta sevilmez mi?
Finale hiç gerek yok  :)
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

x x x x

hsngrms

Sade diye buna mı diyorlar:

Sistem: ArchBang
Masaüstü: Openbox
Panel: tint2 (otomatik gizleme aktif)
Conky: sol üstte belki dikkat bile çekmez, oldukça sadeleştirdim.

Bu sadeliği ortadan kaldırmak için adeskbar yüklemek şart fakat sadeliğin getirdiği minimal kaynak kullanımını bozmak da istemiyorum...

ikia

http://www.ogretmeniim.com/
Öğretmeniim!Canım Benim

hsngrms

@ikia güle güle kullan.
Seni Debain TR'den biliyorum Openbox ile ilgili paylaşımlarını takdirle izliyorum, ellerine sağlık.

tint2'yi nasıl o hale getirdiğini merak ettim doğrusu. Hatta doğrudan tint2rc dosyanı paylaşırsan müteşşekir olurum. Böylece kurcalayıp kendim çözebilirim.

Gnome 3 + Gnome-shell-remix'le yapamadın herhalde ama Ubuntu tabanından da vazgeçmemişsin :)

gufabe

@Felâsife, arkaplan resmini paylaştım gitti. :)

http://www.pulsarwallpapers.com/r_3d_wallpapers_wallpapers_10_digital_3d_abstract_pack_909_digitalabstract_1_1900_44586.html

Yöntem için;

Alıntı yapılan: alquirel - 18 Ekim 2011 - 00:46:25
Google'ın görsel arama kısmında artık yeni bir özellik mevcut.
...hangi masaüstü arkaplanını istiyorsanız o resmi Google görsel arama sayfasındaki metin kutusunun üzerine sürükleyip bıraktığınızda ona benzer resimleri arıyor, ki bu da çoğu zaman arkaplan resminin orijinali olarak sonuç veriyor.

ikia

Alıntı yapılan: hsngrms - 28 Ekim 2011 - 17:39:43
@ikia güle güle kullan.
Seni Debain TR'den biliyorum Openbox ile ilgili paylaşımlarını takdirle izliyorum, ellerine sağlık.

tint2'yi nasıl o hale getirdiğini merak ettim doğrusu. Hatta doğrudan tint2rc dosyanı paylaşırsan müteşşekir olurum. Böylece kurcalayıp kendim çözebilirim.

Gnome 3 + Gnome-shell-remix'le yapamadın herhalde ama Ubuntu tabanından da vazgeçmemişsin :)
Teşekkür ederim @hsngrms.Aslında gnome-shell-remix diğer bir bölümde duruyor da, onu arasıra o şekilde kullanmak istediğim için onun üzerinde yapmadım.Ama benim için Openbox bir tutku oldu artık.Bu ara elim yetişmiyor bir türlü; yine paylaşmak istediğim bazı şeyler var aslında.
tint2rc dosyamı; bir başlık vardı; onu bulayım da paylaşırım orada. :)
Görüşmek üzere.

Not:Burada @if'in tint2rc dosyası.
http://www.ogretmeniim.com/
Öğretmeniim!Canım Benim

experotux

İnsanlar ikiye ayrılır

Felâsife

Alıntı yapılan: gufabe - 28 Ekim 2011 - 18:27:23
@Felâsife, arkaplan resmini paylaştım gitti. :)

Teşekkür ederim, iyi yapmışsın ama sanada durduk yere zahmet vermiş bulunduk, kusura kalma :)
Bu arada son resimleri wallbase.cc den seçiyorum, envai çeşit resim marketi, insan hangisini kullanacağını şaşırıyor.

Resim adresi:

Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

hsngrms

@ikia, asıl ben teşekkür ederim.
Şuan kullandığım tint2rc dosyasını verdiğin bağlantıdaki konuda paylaşırım.

Oradan da birşeyler alıp deneyeyim bakalım :)

experotux

11.04 diyorum başka bir şey demiyorum şu an için ;D

İnsanlar ikiye ayrılır

özgürubuntu

experotux

Alıntı yapılan: özgürubuntu - 30 Ekim 2011 - 14:41:19
Alıntı yapılan: experotux - 27 Ekim 2011 - 23:28:36
Unity 2D olmasa küp felan yapamayacağız hani  ;D

Unity 2D ile küp vs yapılıyor mu???

Aynen resimlerde gördüğün gibi arkadaşım
Gnome 2xx üzerideymiş gibi yapabiliyorsun
Hatta Gnome3 Fallback modunda bile yapılabiliyor
İnsanlar ikiye ayrılır

özgürubuntu

@experotux, teşekkürler geri dönüş için, uzun zamandır efekt kullanmıyorum bilgisayarımda. Ekran kartımdan dolayı da GNOME 3.2 ekranından açıyorum Unity 3B maalesef sorun bende. Unity 2D'de çok düz, katı.. aslında Dash Unity 3B'deki gibi tam ekran açılabilse Unity 2D kullanabilirim.. O konuda bir gelişme var mı?

Dconf-Editor ile yapılıyor diyenler olabilir, Unity 3B'de geçerli arkadaşlar o, baştan belirteyim de :)

kalkan1973

Evde İşte her yerde Linux

aurora

@Mustafa Kalkan, menü çok güzel ve erişim bakımından kolay görünüyor. Sanırım menüyü siz düzenlediniz? Hazır bir menü mü?

hsngrms

@Mustafa Kalkan,
Cam efektini iyi kullanmışsın, MS Windows'un aerosundan iyidir.

experotux

@Mustafa Kalkan

Kardeş senin işlemciler neden böyle çok çalışıyor ve bu durumda bile nasıl bu kadar soğuk kalabiliyorlar
İnsanlar ikiye ayrılır

kalkan1973

Alıntı yapılan: aurora - 31 Ekim 2011 - 21:05:11
@Mustafa Kalkan, menü çok güzel ve erişim bakımından kolay görünüyor. Sanırım menüyü siz düzenlediniz? Hazır bir menü mü?
Menü LANCELOD başlatıcı. Panele sağ tıklayıp Programcık Ekle diyorum. Listeden LANCELOD'u bulup panele sürüklüyorum.

Alıntı yapılan: hsngrms - 01 Kasım 2011 - 01:30:43
@Mustafa Kalkan,
Cam efektini iyi kullanmışsın, MS Windows'un aerosundan iyidir.

Linux da seçenek çok. Üzerinde istediğim kadar oynayabiliyorum. Ama windows bize ne verdiyse onunla yetiniyoruz biliyorsunuz. Windows AERO buzlu cam gibi  ama LİNUX da istediğin şekil ve renge giriyor.

Alıntı yapılan: experotux - 01 Kasım 2011 - 08:51:36
@Mustafa Kalkan

Kardeş senin işlemciler neden böyle çok çalışıyor ve bu durumda bile nasıl bu kadar soğuk kalabiliyorlar

KDE işlemciyi biraz zorlar. Ama işlemci ve POWER üzerinde fanlar büyük ve iyiyse ve bir de işlemcinin karşısına denk gelecek sekilde kasa kapağında simetrik havalandırma delikleri varsa fazla ısınmaz donanım.

Bu arada Masaüstü Teması H20 diye aratınca çıkıyor. PARDUS 2011
Evde İşte her yerde Linux

decent