[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 35 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TahaKaradeniz

@odyssey XFCE kullandığım için benim öyle bir sorunum olmadı lakin neredeyse 1 yıl önce ati kartımla yaşadığım uyumsuzluğun devam etmesine çok şaşırdım.  XFCE veya LXDE ile ve NVDİA kartımla mutluyum şimdi. :)

@heartsmagic teşekkürler.
Mint-Ubuntu-Mageia-Pardus-Arch

Özgürlük için LİNUX !

Barış Can

» genelde hiçbir şey planladığım gibi gitmez.
» kişisel blog.

iso_9001_

Merhaba,

biraz kurcalayınca değişik şeyler çıkıyor :) yeni masaüstü görüntüm.. kde + cairo dock + conky_grey.. conky'de bazı problemler var, henüz çözemedim gerçi ama yine de beğenirsiniz umarım..

odyssey

karboran

Kabin basıncı düştü motorlarda arıza !
Vakit süratle aksın hakimiyet kur nabıza !
İçinden nasıl geldiyse yaz anlat herşeyi ,
Bu mektup varmıcak hayalini kurduğun kıza !

odyssey

@karboran
Boşuna iç çekmeyin @decent'in monitörü için
Asıl monitör işte budur  ;D

karboran

@odyssey bunu kullanamam ki ben yukarıdan bi penrece açmak için kafamı yukarı kaldırmam gerekir :D(biz bilgisayar kullanırken kafası değil gözü kıpırdamaya alışanlardanız)  :) ,şaka bi yana decent in monitör gerçekten hoşuma gidiyor cidden bu monitöre değişmem, bunda film maç felan izleyeceksin. :)

odyssey

karboran

@odyssey iconlar ve alttaki panel hoşuma gitti, fakat arkaplana  laminat parke  :)   yerine şu tarz bişey tavsiye ederim

bir tavsiye daha

Yarışmada başarılar :)

odyssey

karboran

@odyssey arkaplandaki resimde ubuntu yazmasa daha mı güzel dururmuş sanki ? Gerçi alttaki paneldeki simgelerin turucuncusuyla ubuntunun turuncusu fena durmamış ama :)

iso_9001_

bazı minik modifikasyonlar ile son hali.. belki bu ayki yarışmaya ben de katılabilirim :)

karboran

@iso_9001_   cairo dock herkes kullanıyo, yeni tarz daha farklı hoş olmuş :)

iso_9001_

@karboran teşekkür ederim. yalnız, bu kullandığım da cairo dock :) farklı bir theme ile kullanınca böyle oldu..

odyssey

@karboran
Voyager de sonuçta Ubuntu sayılır :D
Aynı arkaplanın yazısız versiyonu olsaydı iyi olurdu
Aramalarım devam ediyor

karboran

TahaKaradeniz

Mint-Ubuntu-Mageia-Pardus-Arch

Özgürlük için LİNUX !

Rbbt

What happens when I become main source of a pain!!!

matomik

... ve yaşarsın, yaşadığını sanırsın, TAMAM böyle kalsın...

iso_9001_

@matomik

KDE'de nautilus kullanabilirsiniz.. hatta ben dolphin ile nautilus'u birlikte kullanıyorum.. canım hangisini isterse onu açıyorum.. her şeyin bir çözümü var :)

odyssey

@iso_9001_
Linux'un esnekliği ve özgürlüğü burada zaten :)
Canım neyi isterse onu kullanabiliyorum kimse karışmıyor..

matomik

@iso_9001,
ben de bazen kde ortamında nautilusu, gnome ortamında dolphini açıyorum. Dolphin KDE 4.x le birlikte halen aynı görünümde. Yoksa uzun zaman dolphin kullanan biri olarak biliyorum. Kararlılık açısından çok mesafe katetti. Bahsine ettiğim estetik olarak biraz daha geliştirebilirdi kendini. (bazen bu konuda yorum yapmak haddime düşer mi diyorum ama kendimi de alamıyorum  :) ) Sanırım KDE 5 sürümünde halen dolphin varsayılan dosya yöneticisi olacaksa esas değişikliği orda görebiliriz.
... ve yaşarsın, yaşadığını sanırsın, TAMAM böyle kalsın...

iso_9001_

@matomik

fonksiyon olarak dolphin daha başarılı da olsa görsel olarak gerçekten zayıf kalıyor diye düşünüyorum.. bazı temalar ile değiştirmek istedim ancak ikonlar da beraber değiştiği için pek hoşlanmadım. incelemelerim sürüyor, başarabilirsem, dolphin'i güzel bir tema ile daha kullanılır hale getirebilirim :)

bütün bunlara rağmen hangisini istersek onu kullanabiliyor oluşumuz, saçma sapan kısıtlamalar olmayışı, kişiyi Linux'a adeta bağlıyor :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Ağustos 2012 - 13:36:30

@karboran

Mint KDE çok tatlı görünüyor. rica etsem yapılandırma ayarlarınız, masaüstünüzü ve conky yapılandırmanızı paylaşabilir misiniz? bir denemek istiyorum..