[Çözüldü] Linux Mint 19 HD4000 ekran kartı kurulumu

Başlatan med_cezir91, 01 Aralık 2013 - 21:41:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

med_cezir91

Linux Mint 19 da HD4000 ekran kartımı nasıl kurabilirim.
"Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir (yeterlidir)."

M.K.Atatürk

tosun

linux mint 19 değil16 petra olmalı.petra ubuntu 13.10 tabanlı olduğu için ve ati linux desteğini kestiği için sürücü yok.fglrx-legacy'de depoda bulunmadığından ubuntu 13.10 ve mint 16 üzerinde ati hd readon2000-3000-4000 çalıştırılamıyor
"İnsan dünyaya sadece yemek, içmek, koynuna birini alıp yatmak için gelmiş olamazdı. Daha büyük ve insanca bir sebep lazımdı."

med_cezir91

Yanlış yazmışım dostum, bu ara linux versiyonlarını tek tek denediğim için dağıtımları karıştırmışım fedora 19 u deniyordum diğer bilgisayarda da evet linux mint 16.

Çok eksik bilgi vermişim kartım İntel HD4000, ubuntu 13,04 de Intel(R) Graphics Installer 1.0.2 for Linux* ile sürücü kurulumu kolayca yapılabiliyordu ancak 13.10 da ve mint 16 da çalışmıyor bu program kurulmuyor hatta bilgisayarda oldukça ısınıyordu neyse dedim ilk önce diğer ekran kartımı bumblebee ile kurayım dedim (nvidia gt645m) şimdi ısınmadan yana sıkıntı yok nvidia yu kurunca sistem rahatladı. İntell için driver kurmaya gerek yokmu acaba yoksa intel graphics installer ile ben neyi kuruyordum kafam karıştı biraz.
"Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir (yeterlidir)."

M.K.Atatürk

Ninoslayer

Senin bilgisayarda optimus özelliği olmaması lazım eğer ıntel 4000 varsa eğer optimus özelliği varsa bumblebee dışında bişey kurmana gerek yok

med_cezir91

Niye optimus olmasınki intel core i5 3230 çekirdeğinde HD4000 var bide Nvidia GT645m var. Şu an sıkıntı yok sistemin tanıdığı intel sürücüsü fena değilmiş.

M.K.Atatürk

heartsmagic

lspci | grep VGA
komutunun çıktısı ne olup olmadığı hakkında fikir verecektir. Optimus varsa Bumblebee güzel olur. Eğer Optimus yoksa zaten Intel için sürücü falan kurmana gerek yok.
Çıktıyı ekler, eğer yapılacak bir şey yoksa konuyu etiketlersin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

med_cezir91

$ lspci | grep VGA
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 3rd Gen Core processor Graphics Controller (rev 09)
01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation GK107M [GeForce GT 645M] (

Sistemde sıkıntı yokda, Intel(R) Graphics Installer 1.0.2 for Linux* programı ne işe yarıyor onu anlamadım.

M.K.Atatürk

heartsmagic

Konuyu etiketlemişsin ama sistemde Optimus var haberin olsun. Kapatmıyorum senden cevap gelene kadar.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.