FlashGet'e benzer program arama derdi bitti. Artık FatRat var.

Başlatan Eren, 14 Ekim 2008 - 02:12:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eren

FatRat, FlashGet tarzı program yoksunluğundan sıkıntı çeken arkadaşların yazdığı ve FlashGet ile kullanılabilirlik ve özellik açısından neredeyse aynı bir yazılım. FatRat bence tartışmasız lider bir Yükleme Yöneticisidir. FatRat, bir torrent indirme yazılımı değildir.

Özellikleri;

* RapidShare indirme desteği
* Şifreli indirme desteği
* Kaldığı yerden devam etme desteği
* Parçalı indirme desteği
* Torrent indirme desteği
* RSS indirme desteği
* Jabber desteği
* Sıralı indirme desteği
* İşlem bitince e-posta gönderme desteği
* İndirme ve gönderme hızı ayarlama desteği
* Proxy ile indirme desteği
* Günlük ve geçmiş kaydı tutma desteği
* Toplu bağlantı ekleme desteği
* Metin dosyasından bağlantı ekleme desteği
* Seçilen bağlantıya göre hızı ayarlama desteği
* YouTube.com üzerinden indirme desteği
* MD4/MD5/SHA1 güvenlik kontrolü desteği
* Dosya doğrulama desteği
* Torrent arama desteği

Web Sayfası: http://fatrat.dolezel.info/
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

hasanyılmaz

Dikkatimi çeken şey, özgün dili hariç 3 dil desteği daha var biri Türkçe. : )

Denemeye değer.

Sypro

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

kafkasyali

Benim şansıma mı bilmiyorum. Multiget ile hiç anlaşamadım. Suse dağıtımını indireceğimde bağlantının çalışmasına rağmen hata vermesi ile başladı. Yine başka dağıtımları indirirken hiç bir uyarı vermeden kapanıyordu. Bazen saatin yanındaki simgenin kaybolması dikkatimi çekmiyordu. Dosya indiriliyor sanarken bir anda o simgeyi saatin yanında görmemek sinir bozucu oluyordu. Uç Birimden çalıştırıp hatayı denetlemedim. FatRat'ın kaynak kodunu çekip kurmaya çalıştım. Kaynak koddan program kurmam hep hüsranla bitiyordu. FatRat'ta da şaşmadı. Sonra aria2'yi kullanmaya başladım. FatRat'ı tekrar deneyeceğim. Umarım bu sefer kurabilirim.

http://wp.me/1pScW
sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs

btermeli

Birsey soracagim, bu program torrent indirme yazilimi degilse neden torrent indirme destegi var?
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

eren

Alıntı yapılan: btermeli - 14 Ekim 2008 - 13:58:04
Birsey soracagim, bu program torrent indirme yazilimi degilse neden torrent indirme destegi var?

FlashGet yazılımında da var. O ekstra bir özellik yani ana özellik olmadığı ve paylaşım yapılamadığı için bir Torrent programı değil. Torrent programlarında Torrent için bir çok ekstra ayar bulunurken bu tip programlarda böyle ayarlar yok.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Sypro

Opera'da da torrent indirme yazılımı var. Eğer bir kıstas ise.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

eren

Alıntı yapılan: Sypro - 14 Ekim 2008 - 13:15:11
FlashGet'e çok benzeyen bir de MultiGet vardı: http://multiget.sourceforge.net/

MultiGet pek sağlıklı çalışan bir uygulama değil. Bu sebeple FatRat çok daha iyi.

MehmetCan

şimdi deneyelim bakalım. Nasılmış teşekkürler böyle 1 programa ihtiyacım vardı.

Edit: Yükleme Hakkında biraz bilgilendirirseniz. Yükleme Esnasında sorun oluşmaması açısından.

Edit 2 : Cmake i yüklemeniz gerekiyor eğer kurulu değilse. sudo apt-get install cmake

Edit 3 : Arkadaşlar bu program sadece KDE desteklimi eğer öyle ise diğer masaüstü yöneticileri kullanamıyor. sitesinde de öyle bir ibare mevcut sanırım. Ben Halen yükleyebilmiş değilim. Gnome Masaüstü yöneticisini kullanıyorum. Bir yardım edebilirmisiniz.

ilhuns

bende kurulum sırasında sorun ile karşılaştım [ 52%] Building CXX object CMakeFiles/fatrat.dir/src/Queue.cpp.o
/home/ilhuns/Desktop/fatrat-1.1/src/Queue.cpp:34: error: 'Recursive' is not a member of 'QReadWriteLock'
/home/ilhuns/Desktop/fatrat-1.1/src/Queue.cpp: In constructor 'Queue::Queue()':
/home/ilhuns/Desktop/fatrat-1.1/src/Queue.cpp:38: error: 'Recursive' is not a member of 'QReadWriteLock'
make[2]: *** [CMakeFiles/fatrat.dir/src/Queue.cpp.o] Error 1
make[1]: *** [CMakeFiles/fatrat.dir/all] Error 2
make: *** [all] Error 2

burada kalıyor kurulum ve nasıl çözüceğimi anlıyamadım maalesef  :(

atomkarinca

sudo apt-get install build-essential

yapıp tekrar dener misiniz?

ilhuns

eren

1. Adım (Cmake yüklü değilse yüklüyoruz)

sudo apt-get install cmake

2. Adım (libtorrent-dev kütüphanesini yüklüyoruz)

sudo apt-get install libtorrent-dev

3. Adım (QT yüklüyoruz)

sudo apt-get install qt

4. Adım (Bağımlılıkları yüklüyoruz, varsa yüklemeyin)

sudo apt-get install libssh-2 libqt4-core libtorrent11 build-essential

5. Adım (Fatrat'ı indiriyoruz)

http://www.dolezel.info/download/data/fatrat/fatrat-1.1.tar.gz

6. Adım (Tar topunu indirdiğimiz dizinde açıyoruz)

tar xjf fatrat-1.1.tar.gz

7. Adım (Fatrat dizinine giriyoruz)

cd fatrat-1.1

8. Adım (Aşağıda yer alan komutları sırasıyla veriyoruz)

cmake . -DWITH_BITTORRENT=ON -DWITH_SFTP=ON -DWITH_JABBER=ON -DWITH_NLS=ON
make
sudo make install

Kurulum bitince Alt ve F2 tuşlarına aynı anda basıp fatrat diyerek yazılımı açıyoruz.

eren

ilhuns

Yukarıdaki adımlari tek tek uyguladım ancak hala tar ball dan kurulum yapamıyorum aynı hata ile karşılaşıyorum

eren

Alıntı yapılan: ilhuns - 15 Ekim 2008 - 11:34:55
Yukarıdaki adımlari tek tek uyguladım ancak hala tar ball dan kurulum yapamıyorum aynı hata ile karşılaşıyorum

Benim verdiğim adımlar ile kuruluyor. Geliştiricisi çalışması için şu bağımlılıklarda olursa iyi olur demiş.

gloox-0.9.9.5
curl-7.18.2
libtorrent-0.13.1

Depodan bunları kurun ve ondan sonra deneyin. Birde yaşadığınız sorunu ecnebi forumlarda araştırdım. Bağımlılıkların sürümleri ile alakalı olabiliyormuş. Örneğin libtorrent sürümü depoda çok yeni ise (Intrepid kullanıyorsanız v.b.) daha eski bir sürümünün indirilmesi öneriliyor.

Bedreddin

Rapidshare premium hesap ile kullanılmıyor. Ayarlar'dan Rapidshare.com bölümünde sadece upload içindir diyor. Dosya eklerken gelişmiş ayar yap'ı seçip kullanıcı adı ve şifre girdiğimde de kullanamıyor. Başaran var mı acaba?
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

tufan scothbrite

Bu rapidshare indirme desteği nasıl oluyor?

Beceremiyorum:(

aenesias

en sondaki make komutundan sonra "make: *** Hedef `install' i derlemek için  hiçbir kural yok. Durdu."
diye uyari aliyorum ne yapmam gerekiyor yardimci olur musunuz ?

PrimaryMaster

Selam arkadaşlar,

"sudo apt-get install qt" komutunu verdiğimde paket bulunamadı diye bir hata alıyorum... paket ismi yanlış ya da eksik mi yazılmış burda acaba?

Bu arada Synaptic Package Manager ile baktığımda QT4 komponentlerinin kurulu olduğu anlaşılıyor. Herhalde yukardaki komutu vermeme gerek yok. Kuruluma devam etmeye çalışacağım.

Yukarda verilen ve tarball'u açmaya yarayan komutta da yanlışlık var ve alttaki hatayı veriyor:

bzip2: (stdin) is not a bzip2 file.
tar: Child returned status 2
tar: Error exit delayed from previous errors

Lütfen bilen biri yukardaki hataları düzeltsin. Ben dosyaya sağ tıklayıp "extract here" komutunu seçerek üstesinden geldim. Teşekkürler.

PrimaryMaster

cmake komutu da aşağıdaki hatayı veriyor:

CMAKE_CXX_COMPILER-NOTFOUND

Please set CMAKE_CXX_COMPILER to a valid compiler path or name...

Yardım lütfen...

tasy

ben flashget kullanıyorum ubuntumda :) çok memnunum. flashgotlada bağladım onu direk flashgete atabiliyorum linklerimi. Tabiki aynı kalitede açık kaynak kodlu bi uygulama varsa onu tercih ederim... yorumları okuduktan sonra denememeye karar verdim :)

heartsmagic

Alıntı yapılan: PrimaryMaster - 26 Kasım 2008 - 12:09:14
Selam arkadaşlar,

"sudo apt-get install qt" komutunu verdiğimde paket bulunamadı diye bir hata alıyorum... paket ismi yanlış ya da eksik mi yazılmış burda acaba?

Bu arada Synaptic Package Manager ile baktığımda QT4 komponentlerinin kurulu olduğu anlaşılıyor. Herhalde yukardaki komutu vermeme gerek yok. Kuruluma devam etmeye çalışacağım.

Yukarda verilen ve tarball'u açmaya yarayan komutta da yanlışlık var ve alttaki hatayı veriyor:

bzip2: (stdin) is not a bzip2 file.
tar: Child returned status 2
tar: Error exit delayed from previous errors

Lütfen bilen biri yukardaki hataları düzeltsin. Ben dosyaya sağ tıklayıp "extract here" komutunu seçerek üstesinden geldim. Teşekkürler.

1. Synaptic'ten bakabilirsin QT paketlerine. Uygulama qt4 yerine qt3 istiyor olabilir.
2. Sıkıştırılmış dosya neredeyse komutu o dizinde vereceksin:
cd ~/Masaüstü/falanca_dizin
tar xvf falanca.tar.gz

3. Derleme yapabilmen için önce build-essential paketini kurman lazım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

PrimaryMaster

@heartsmagic:

Selam arkadaşım,

Komutu aynen dosyanın olduğu dizinden vermiştim zaten. Fakat işe yaramamıştı. Build essential paketi zaten yüklü. QT4 yerine (daha eski olduğunu tahmin ettiğim) QT3 istiyor olma ihtimali her ne kadar bana tuhaf gelse de deneyeceğim. Yine de hala kurulumla ilgili yukarda verilen komutlarda yanlış var diye düşünüyorum.

@tasy:

Selam, bana kullandığın programların versiyonlarını yazabilir misin? Yani:

Ubuntu
Wine
Flashget
Flashgot

Bir de, Wine ile Firefox'tan flashgot ile flashget'e download'ları sorunsuz gönderiyorsun değil mi? Wine ile Reget Dx denemiş hüsrana uğramıştım, çakılıyordu sürekli.

Dün geceden beri VirtualBox içinde XP üstünde Reget Dx çalıştırıyorum. Problem yok gibi. Yine de Wine ile işler daha hızlı ve konforlu olur herhalde...  ::)

tasy

evet aynen sıraladığın gibi;
ubuntu,wine,flashget ve firefox'a flashgot eklentisi ile çok rahat indirme yapabiliyorum. versiyonları hepsinin son sürümü wine 1.1.9, ubuntu 8.10, flashget 1.9.6, firefox 3.0. Şu ana kadar hiç sorun yaşamadım.