[Çözüldü] Google Chrome de Oturum açamıyorum.

Başlatan novice, 30 Mart 2013 - 21:18:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

novice

Başlıkta da belirttiğim gibi Google Chrome da Oturum açamıyorum. Resimde görüldüğü gibi kullanıcı adımı ve şifremi yazıyorum ama şifre ekranına geri dönüyor. Şifre yanlış değil çünkü aynı şekilde Chromium ile girdiğimde sorun yok oturum açabiliyorum. Her ne kadar oturum açmak için şifre girdiğimde oturum açılmamı görünse de  gmail e oturum açılmış gibi rahatlıkla giriyorum. Oturum açılmadığından yer imlerimi, şifrelerimi ve uzantılarımı eşleştiremiyorum. Ön belleği temizledim, çerezleri sildim olmadı. Hatta  Google Chrome u tamamen kaldırıp tekrar kurdum sonuç aynı. Oturum açamıyorum. Yok mudur çaresi ?

NOT: Bilgisayarda kurulu windows 8 ve MacBook Air deki  macOS ta sorun yok, oturum açılıyor. Ayrıca bilgisayarda üçüncü işletim sistemi olarak kurulu olan mint 14 (KDE) de chrome güncellemesinden sonra oturum açılmamaya başladı. Güncellemeden önce oturum açmakta sorun yaşanmıyordu. Bu sorunu yaşayan sadece ben miyim?

heartsmagic

Bir tek sen olmayabilirsin. Chrome hata listelerine veya sitesine baktın mı?

Chrome'u uçbirimden açıp giriş yapmaya çalışabilir, hata basıyor mu diye bakabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

UBUNTUNA

Aynı sorunu bugün ben de yaşadım. Chromium kurdum depodan onda sorun yok..

umutubuntu

Aynı sorun Windows üzerindeki Chrome'da da oluyor, Google tarafından güncelleme beklemek lazım.

novice

Neyse demek ki genel bir sorun. Güncelleme gelene kadar Chromium ile devam edeceğim.

neias

Aynı sorun daha önce bende de olmuştu. sanıyorum chorme nin kullanıcı dosyalarını eklediği yere yazma izni sıkıntısından kaynaklanıyordu. Yazma yetkisi verdikten sonra sorun düzelmişti. Bence bir deneyin derim.

novice

Alıntı yapılan: neias - 10 Nisan 2013 - 17:09:12
Aynı sorun daha önce bende de olmuştu. sanıyorum chorme nin kullanıcı dosyalarını eklediği yere yazma izni sıkıntısından kaynaklanıyordu. Yazma yetkisi verdikten sonra sorun düzelmişti. Bence bir deneyin derim.
Bahsettiğiniz dosyalar tam olarak nerede?

elk2msm

Aynı sorunu ben de yaşadım. Sistem dilini ingilizce yaparsanız oturum açılıyor. Ardından Türkçe yapıp devam edebilirsiniz kullanmaya.

guopx

Evet @elk2msm haklı
LC_ALL=C google-chrome ile bir seferliğine chrome'u açıp giriş yaparsanız sonraki açılışlarda sorun olmuyor.
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

novice

Alıntı yapılan: guopx - 11 Nisan 2013 - 01:09:40
Evet @elk2msm haklı
LC_ALL=C google-chrome ile bir seferliğine chrome'u açıp giriş yaparsanız sonraki açılışlarda sorun olmuyor.

Bu yöntemle oturum açılıyor ama hesap ile bağlantıyı kesip chrome u normal yoldan açıp tekrar bağlantı yapmaya çalıştığımda oturum yine açılmıyor. Chrome da oturum açabilmek için her seferinde
LC_ALL=C google-chrome komutu ile açmam gerekiyor. Yani bir kereliğine bağlanmak sorunu çözmüyor. Aynı durum sistem dilini İngilizce olarak ayarlandığında da oluyor. Sistem dilini İngilizce yaptığımda chrome da oturumu açabiliyorum. Oturumu kapatıp sistem dilini Türkçe yaptıktan sonra chrome da oturum açtığımda yine aynı sorun ile karşılaşıyorum.  :(

aquarist

Alıntı yapılan: novice - 11 Nisan 2013 - 22:48:12
Alıntı yapılan: guopx - 11 Nisan 2013 - 01:09:40
Evet @elk2msm haklı

Bu yöntemle oturum açılıyor ama hesap ile bağlantıyı kesip chrome u normal yoldan açıp tekrar bağlantı yapmaya çalıştığımda oturum yine açılmıyor. Chrome da oturum açabilmek için her seferinde
LC_ALL=C google-chrome komutu ile açmam gerekiyor. Yani bir kereliğine bağlanmak sorunu çözmüyor. Aynı durum sistem dilini İngilizce olarak ayarlandığında da oluyor. Sistem dilini İngilizce yaptığımda chrome da oturumu açabiliyorum. Oturumu kapatıp sistem dilini Türkçe yaptıktan sonra chrome da oturum açtığımda yine aynı sorun ile karşılaşıyorum.  :(

ben sorunu çözdüm şimdi şöyle yapıyoruz;

öncelikle ubuntu 12.10 kullandığınızı varsayıyorum.
Ubuntu yazılım merkezine girip arama kısmına "ana menü" yani "alacarte" yazılımını yüklüyoruz.
daha sonra ana menü yazılımını açıyoruz.
açılan pencereden internet kısmına tıklayıp sag menüden google chrome un üzerine çift tıklayarak açıyoruz.
Komut yazan kısmı siliyoruz ve "env LC_ALL=C google-chrome" yazıyoruz. bu kadar. Artık google chrome üzerinde oturum açabilirsiniz.

Ayrıca Skype üzerinde microsoft hesabını açmada sıkıntı yaşıyorsanız aynı işlemi skype için de tekrarlayın. "env LC_ALL=C skype %U" olarak komutu girip kapat diyin bu kadar.

novice

Alıntı yapılan: aquarist - 18 Nisan 2013 - 16:18:26

ben sorunu çözdüm şimdi şöyle yapıyoruz;

öncelikle ubuntu 12.10 kullandığınızı varsayıyorum.
Ubuntu yazılım merkezine girip arama kısmına "ana menü" yani "alacarte" yazılımını yüklüyoruz.
daha sonra ana menü yazılımını açıyoruz.
açılan pencereden internet kısmına tıklayıp sag menüden google chrome un üzerine çift tıklayarak açıyoruz.
Komut yazan kısmı siliyoruz ve "env LC_ALL=C google-chrome" yazıyoruz. bu kadar. Artık google chrome üzerinde oturum açabilirsiniz.

Ayrıca Skype üzerinde microsoft hesabını açmada sıkıntı yaşıyorsanız aynı işlemi skype için de tekrarlayın. "env LC_ALL=C skype %U" olarak komutu girip kapat diyin bu kadar.

Evet bu yöntemle sorun çözülüyor. Yardımınız için teşekkürler. Çözüldü etiketi koyabiliriz sanırım.