Kurulumdan Sonra Siyah Ekran

Başlatan stopcu, 23 Şubat 2013 - 18:24:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

stopcu

Ubunutu 12.10 u kurulduktan sonra GNU GRUB sürümü ekranı geliyiyor ubuntu ve advanced options for ubuntu diye ubuntuya giriyorum siyah ekran geliyor sol üstte imleç yanıp sönüyor ya da siyah bazen battery checking diyor sonra tekrar imleç yanıp sönmeye devam ediyor.. Sorun nedir acaba ?

karboran

Ati ekran kartı bulunan hp markalı bir dizüstüne kurduğumda da aynı sorunu yaşamıştım.  Ctrl+Alt+1 combinasyonu ile komut satırına düşebiliyormusunuz.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Şubat 2013 - 19:02:56

Bide kurulum esnasında nomodest diye bir olay var.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=32201.0
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31554.0
başlıklarını bi incele.
Kabin basıncı düştü motorlarda arıza !
Vakit süratle aksın hakimiyet kur nabıza !
İçinden nasıl geldiyse yaz anlat herşeyi ,
Bu mektup varmıcak hayalini kurduğun kıza !

stopcu

Denedim bunları ancak doğru mu yaptım emin olamıyorum tekrar deneyeyim ancak benim ekran kartım intel bir de.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Şubat 2013 - 19:17:01

Resim koyacaktım birde ama gözükmedi resimler beceremedim galiba..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Şubat 2013 - 19:59:45

Olmadı ne yazık ki..

karboran

Resim koymak için upload ettiğin linki
[img] [/img]
taglarının arasına yapıştır.
Kabin basıncı düştü motorlarda arıza !
Vakit süratle aksın hakimiyet kur nabıza !
İçinden nasıl geldiyse yaz anlat herşeyi ,
Bu mektup varmıcak hayalini kurduğun kıza !

if

stopcu

@if ordaki seçenekleri de denedim ancak çözüm olmadı bana sol üstte imleç yanıp sönüyordu durmadan şimdi ubuntu 12.04 kurdum ancak önceki bilgisayarımda yandaki seçekenin altında olan simgelerin yerlerini değiştirebiliyordum ve küçülte biliyordum görünümden bunları yapamıyorum sorun üstüne sorun yaşıyorum nedense..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Şubat 2013 - 16:06:40

Biraz araştırdım forumda üzerine basılı tutuyormuşuz :) ancak unity 3d nasıl aktif edeceğiz ben ona alışığım ve çok daha güzel oluyor..

heartsmagic

Grafik kartı bilgilerin, sürücülerin vs?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

if

@stopcu, bu konuyla aşağıdaki konuların bağlantısı var mı? Masaüstüne düşemedikten sonra nasıl aşağıdaki sorunlar oluşuyor? İki ayrı bilgisayar için mi bunlar?

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=38194.msg458461#msg458461
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=38169.msg458105#msg458105

stopcu

Hayır bunlar 12.04 için olan sorunlardı ben ilk başta 12.10 kurdum ancak ubuntuyu başlattığımıda ubuntu simgesi hiç gelmiyordu sol üstte imleç yanıp sönüyordu hiç bi giriş felan yapamıyordum klavyeden usbden başlatmada da aynısı oluyordu, 12.04 böyle bir sorun yok ancak..

if

@stopcu, 12.10 kullanmıyorsunu artık sanırım. 12.04 kurulumu yaptıysanız konuyu kilitleyelim.

newbie123

Geç gördüğüm için affınıza sığınıyorum.Bir zamanlar yine debian tabanlı dağıtımlar üzerinde buna benzer sorunlar yaşamıştım.Plymouth açılış teması bootsplash sorunları yaşandığını farkettim.Grup ekranındayken e tuşuna basarak
radeon.nomodeset=0
veya nomodeset=0
parametresini ekleyerek çözmüştüm.Bir yararı olabilir belki.Resim yahut ilgili hata kodları olsaydı çok iyi olurdu iyi akşamlar

stopcu

@if resimleri atayım ondan sonra eğer yardımcı olanacak başka bir şeyler daha olmazsa kiteleriz olur mu acaba ? @newbie123 12.10 kurulumunu tekrardan yapacağım ama ne zaman bilmiyorum :) dediklerinizi yapacağım kesinlikle teşekkürler bilgi için...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 01 Mart 2013 - 01:02:55

Grub ekranında ubuntuya girdikten sonra

bu ekran geliyordu en altta imleç yanıp sönüyordu ya da
sadece en üstteki "checking battery status      [OK] dedikten sonra

böyle tamamen siyah ekran olup sol üstte imleç yanıp sönüyordu.
Bi kere kaptma tuşuna basıınca şöyle olup

olup bilgsiyar kapanıyordu.

newbie123

Resimleri gönderdiğiniz için teşekkür ederim.Forumdaki arkadaşlar olarak birbirimize yardımcı olmak görevimiz :)

resimleri inceledim.Anladığım kadarı ile sisteminiz sorunsuz çalışıyor lakin görüntü ekrana gelmiyor.Bazen X arayüzü için gerekli konfigurasyonlar yapılmadığı sorun yaşandığı takdirde sorunsuz şekilde açılsa dahi sistem ekrana görüntü gelmeyebiliyor.Bunun kolay bir çözümü grup ekranındayken bazı parametreler ekleyerek x arayüzünün güvenilir modda açılması sağlanabilir.Grup ekranında iken recovery  mode kurtarma modu üzerinden açmayı denediniz mi ? oradan konsol ortamına düşmez iseniz gerekli parametreler ekleyerek bunu sağlayabilirsiniz.12.10 kurulumundan sonrada böyle sorunlar yaşarsanız bilgilendirin forumdaki arkadaşlar olarak yardımcı olmaya çalışalım iyi akşamlar dileğiyle :)

stopcu

Şu anda 12.04 kullanıyorum zaten :) 12.04 te böyle sorun hiç yaşamadım ancak 12.10 recoveryle açmaya çalıştım diye hatırlıyorum ancak yine siyah ekran imleç yanıp sönüyordu usb'den 12.10nu çalıştırmaya çalışmıştım ancak en sonunda o siyah ekran ve imleç :) ondan ötesine gidemedim hani klavyeyle felan birşeyde giremiyordum kötü bi durum çalıştığını bilmek ama bir şey yapamamak :)

newbie123

Gerçekten çok kötü  bir şey :) benzer bir sorunu dün yaşamıştım saç baş yolduran bir sorun.Bu arada dikkatimi çekti bootloader kısmına f6 tanımlı advanced options nomodeset seçeneği eklemişler kurulumda bu sorunu yaşarsanız ulaşabilirsiniz seçeneğe belki.İnşallah bir an önce sisteminiz kararlı bir hale gelir güle güle kullanırsınız :)

stopcu

Teşekkür ederim, kurulumda hiç bir sıkıntı çıkarmıyor nomodeset'i denemiştim öyle :)

newbie123

12.10 kurulumda nomodeset denemiş ve olumlu sonuç almış iseniz kurulumdan sonra grub üzerindeyken ilgili kayda nomodeset parametresini ekler iseniz görüntüyü alacak kartınıza uygun sahipli sürücüleri kurarak sorununuzdan büyük ihtimal kurtulmuş olacaksınız :) bir kaç defa yeniden başlatma gibi sıkıntılı zamanlar yaşar iseniz grub ayarlarıyla oynayarak nomodeset parametresini kalıcı hale getirebilirsiniz.En azından sorunun kaynağını bulma konusunda iyi bir sonuç kaydettik. :) iyi akşamlar.

stopcu

İşe yaramamıştı biraz yanlış anlaşılacak şekilde söylemişim kusura bakmayın nomodeset olarak başlatmıştım usb'den ama aynı sonnucu almıştım..

heartsmagic

Bu makine Samsung'un hangi modeli?

stopcu

heartsmagic

Model üzerinden de bir şey göremedim ne yazık ki.

stopcu

Teşekkürler yinede uğraşlarınız için..