Bilgisayari Acinca Sadece Masaustu Gozukuyor

Başlatan q0x, 12 Ocak 2013 - 12:59:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

q0x

Merhaba Arkadaslar

Dun bilgisayarima sadece ubuntuyu kurdugumu soylemistim gece bilgisayari kapadim sorunsuzdu bu sabah actigimda giris ekraninda iken ust panel filan yerinde duruyor hersey sifreyi girince ust panel yan panel hersey kayboluyor sadece masaustu wallpaperim kaliyor hicbirsey yapamiyorum super tusu filan hicbirsey calismiyor sadece sag tiklayip mouseda sistem ayarlari kismina gelebiliyorum tekrar kurulum yapmak istedi usbden yuklemistim tekrar yukleme yapmiyor beni bi masaustune atiyor ekranda install ubuntu 12 10 yaziyor tiklayinca error veriyor rapor gondereyimmi diye soruyor ben ne yapabilirim bu durumda

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Ocak 2013 - 16:01:06

Arkadaşlar alt + f2 filan denememe rağmen hiçbirşey olmadı. terminal filan açılmadı

bende usb'ye başka bir pcden tekrar ubuntuyu yükleyerek format attım.

Tabi herşey yükledikten sonra bilisayarın yeniden başlatılması gerek dedi. Yeniden başlat dedim. Bilgisayar resetlenmedi. Tek satırlık bir yazı yazıyordu. 15 20 dk öyle kaldı bende bilgisayarın power tuşuyla resetledim bir sorun olur mu ? şuanda kullanımımda bir sıkıntı yok

burk

@q0x yeniden kurulum sonrasında sorun yaşamıyorsanız bir sorun yoktur, yeniden kuruluma gidildiği için konuyu kilitliyorum.

decent

Her ne kadar yeniden kurulum yapılmış olsa da, konuya bundan sonra gelenleri düşünerek çözüme dair bir kaç ekleme yapalım.

Şifreyi girip masaüstüne gelindiğinde sadece duvar kağıdı bizi karşılıyorsa;

Sağ tıklama ile bir klasör oluşturup o klasör üzerinden /usr/share/applications dizinine ulaşın ve UÇBİRİM' i çalıştırın.

Uçbirimde aşağıdaki komutu yürütüp işlemin bitmesini bekleyin:
setsid unity

Başka bir sorun yoksa Unity karşımıza gelecektir.