[Çözüldü] Kendiliğinden Kapanma

Başlatan elviskilli, 04 Ocak 2013 - 11:56:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

elviskilli

Nirvana ultrabook (14") dizüstü bilgisayarımda son güncellemeden sonra kendiliğinden kapanma sorunu yaşamaktayım. Güncelleme esnasında nelerin değiştiğini bilmemekteyim. Kapanma ,  ben masaüstü ekranını gördükten 50 saniye sonra gerçekleşiyor(bilgisayarın start tuşuna basdıktan sonra 8 saniyede açılıyor ve bundan sonra 50 saniye sonunda kapanıyor). Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

heartsmagic

Peki açılışta yüksek fan sesi duyuyor musun, makine aniden ısınıyor olabilir mi? Öteki türlü şunu yapmaya çalışacağız, kurtarma kipinde sistemi açıp güncelleme almayı, sistem günlük dosyalarına bakmayı deneyeceğiz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

elviskilli

Fan herzamanki gibi ilk açılışta yaklaşık 6-8 saniye çalışıp duruyor. Ve ani ısınma gibi bir durum görmedim.

if

@elviskili, grub ekranında "ubuntu advanced" olanı seçin, orada çekirdek sürümlerinden en küçük olanı seçip giriş yapmaya çalışın.

elviskilli

@if ,  dizüstümde grup ekranı çıkmadan direkt masaüstüne geliyorum. Kullanıcı değiştir kısmından gidersem , bir küçük pencerede  "Ubuntustudio Session"  ve "Xfce Oturumu"  diye iki seçenek var. Yani çekirdek sürümlerini göremiyorum.

heartsmagic

Makinenin ilk açılışında BIOS yapılandırmasından sonra Shift tuşuna bir süre bastığında Grub'un görünmesi lazım.
Giriş kısmında farklı masaüstlerine sahipsin yani, bir başkasını seçtiğinde de makine yeniden başlıyor mu?

elviskilli

Tamam dediğiniz gibi yaptım ve grup ekrana geldim. "Advanced option for Ubuntu"  olanı seçip  "Ubuntu , Lİnux 3.2.0-23-lowlatency ile (kurtarma kipi) "  ile devam ettim. Karşıma  "Geri Yükleme Seçkesi (dosya sistemi durumu: salt okunur) " penceresi çıktı. Şimdi ne yapmalıyım?

if

@elviskilli, kurtarma kipi yazanların dışında birine giriniz.

elviskilli

@if ,  tamamdır girdim. Masaüstü ekranı geldi  ve başka bir sayfada okumuştum   "--fix missing" i. Onu yaptım eksikleri tamamlasın diye. Şİmdi düzeldi. Yine teşekkürler.

heartsmagic

burk

Çözüldüyse: cozuldukonusu