Ubuntu kurulumunda hata

Başlatan ismailx, 04 Kasım 2012 - 11:32:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ismailx

Bir arkadaşımın bilgisayarına teşvik amaçlı ubuntu kurayım dedim ve daha kurulumun başında şu hatayı aldım:

Busy Box v1.v17.1 (ubuntu 1.1.17.1-10ubuntu)  built in shell (ash) Enter help farlist uf built-in commands (initramfs) unable top find a medium containing a live file system.

Bu nedir lütfen yardım edin kaldım ortada

empax

Hatayi tam olarak nerede aliyorsunuz?
ISO kalibinin MD5 kontrolunu yaptiniz mi ?
Baska bir CD yazdirip veya USB diske tekrar yazdirip denediniz mi? Yazma sirasinda da sorun olmus olabilir.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

ismailx

Alıntı yapılan: empax - 04 Kasım 2012 - 11:45:52
Hatayi tam olarak nerede aliyorsunuz?
ISO kalibinin MD5 kontrolunu yaptiniz mi ?
Baska bir CD yazdirip veya USB diske tekrar yazdirip denediniz mi? Yazma sirasinda da sorun olmus olabilir.
Aynı dvd ile kendi bilgisayarıma sorunsuzca kuruyorum. Fakat arkadaşın bilgisayarına kurduğumda siyah ekranda bu hatayı alıyorum yani kur başlamıyor.

empax

BIOS'ta yapilan degisiklik sorunu cozmus gorunuyor.

Alıntı YapHey fellas, I had the same problem and I have a solution. The problem is the BIOS settings. I entered to BIOS and in Advanced Bios Features menu I have changed the Installer OS Select option to -> Others. Save and exit the BIOS. And that was it, installation went silky smooth. I hope I could help. Greetings.

Alıntı YapI was having this issue/problem "Unable to find a medium containing a live file system" for all versions of ubuntu from a Live CD on a PC (I was really trying 11.04).

After much trying, the solution was very easy in the BIOS (as some other people have found):

In Settings -> Integrated Peripherials -> Sata Configuration -> Sata Mode -> (It was in IDE in my case, for other people it was in RAID by default) you have to change it to AHCI and now you can install it!!!

Thank you everybody.

Alıntı YapChanging from IDE to AHCI in the BIOS resolved the issue for me. Thanks for your help. What a great community.

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1332782&page=3
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ismailx

Alıntı yapılan: heartsmagic - 06 Kasım 2012 - 00:52:32
Ayrıca:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31554.0

Bir de bu bir dizüstü ise marka ve modeli nedir?
Hayır dizüstü değildi normal masaüstü bilgisayar. fakat kurulumu gerçekleştriremedim. ubuntunun bir kaç versiyonunu denedim ama hepsinde aynı hatayı aldım. Hata yukarıdaki mesajlarımda ki gibidir.. ingilizce gelen yardımda bios ayarlarından bahsediyordu fakat tam anlayamadık.

heartsmagic

Bir önceki iletimde verdiğim bağlantıya baktın mı?

ismailx

Alıntı yapılan: heartsmagic - 07 Kasım 2012 - 12:09:25
Bir önceki iletimde verdiğim bağlantıya baktın mı?
Evet baktım, sanırım bu bir çözüm olabilir ama şu anda deneme imkanım yok çünkü arkadaş bilgisayarını aldı. Ama ne olursa olsun buda bana bir tecrübe oldu.. ilerde yine böyle bir hata ile karşılaşırsam bu dediklerinizi denemek içinde fırsat yakalamış olacağım. Yardım ve ilgileriniz için teşekkür edeirm :)

heartsmagic

Rica ederiz. Kesinlikle çözüm olur diyemesek de, bazı durumlarda sorunları aşabiliyoruz böyle.