[Çözüldü] /temp dizinini ram'e taşıma sorunu

Başlatan cokomoko, 28 Ekim 2012 - 01:30:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cokomoko

Şu http://linuxdunyam.blogspot.com/2012/09/linux-mint-ubuntu-1204-1210-performans.htmlbağlantıda belirtildiği gibi performans arttırmak ve /temp dizinini ram'e taşımak için /etc/fstab'a şu satırları ekledim:
# Move /tmp to RAM
tmpfs /tmp tmpfs defaults,noexec,nosuid 0 0

lakin şöyle bir hata alıyorum:

W: TMPDIR is mounted noexec, will not cache run scripts.

sorun ne arkadaşlar ne diyorsunuz?
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...

if

Bir sorun yok @cokomoto, sadece uyarı geçmiş. noexec parametresini kullandığınız için betik gibi çalıştırılabilir dosyaların önbelleklenmeyeceğini, yani temp dizini içinde tutulmayacağını söylüyor.

cokomoko

yani ram'e işliyor normalde dimi...betik gibi çalıştırılabilir dosyalar hariç...
peki noexec parametresini kaldırsam hepsini mi önbellekler???
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...

if

Evet @cokomoko.

cokomoko

if

Kusura bakmayın, kullanıcı adınızı yanlış yazmışım, düzelttim.