Fx5200 X Server Display Configuration Sorunu

Başlatan Just4KiLL, 29 Ağustos 2012 - 18:46:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Just4KiLL

Çözünürlük ayarları olması gerekiyor ama böyle bir menü yok.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Ağustos 2012 - 20:31:24

Konu güncel.

Alıntı yapılan: kelebek333 - 21 Ocak 2012 - 00:17:18
Nvidia-173 sürüm sürücüleri kurduğunuzda Nvidia-Settings (Nvidia Ayar Yöneticisi) ile çözünürlüğü ayarladığınız alanda aşağıdaki şekilde hata mesajı alıyorsanız,

Unable to load X Server Display Configuration page:

Failed to query NoScanout for screen 0.

Aşağıdaki kodu uçbirimde çalıştırarak kurulu nvidia-settings paketini kaldırıp,

sudo apt-get purge nvidia-settings

Aşağıdaki sisteminize uygun kodları uçbirimde çalıştırarak nvidia-settings 270.29 sürümü kurabilirsiniz.

32 bit için

wget archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/main/n/nvidia-settings/nvidia-settings_270.29-0ubuntu1_i386.deb
sudo dpkg -i nvidia-settings*

64 bit için

wget archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/main/n/nvidia-settings/nvidia-settings_270.29-0ubuntu1_amd64.deb
sudo dpkg -i nvidia-settings*

Nvidia-Settings (Nvidia Ayar Yöneticisi) ile çözünürlüğü ayarlayabilirsiniz.

Güncelleme Yöneticisinde nvidia-settings üzerine sağ tıklayıp Bu paket için güncellemelri yoksayı seçerek kurduğunuz paketin güncel versiyonunun yüklenmesini engelleyebilirsiniz.

Not: Bu problem Nvidia-current sürücülerinde yaşanmıyor.

decent

sudo jockey-gtk --list çıktısında kurulu sürücü hangisidir ?

Nvidia 96 ise tamamdır, ekran çözünürlüğünü sistemin kendi görüntü ayarlarından değiştirebilirsin.

Just4KiLL

sudo jockey-gtk --list
xorg:nvidia_173 - NVIDIA accelerated graphics driver (Proprietary, Enabled, In use)
xorg:nvidia_173_updates - NVIDIA accelerated graphics driver (post-release updates) (Proprietary, Disabled, Not in use)

decent

Dün Ubuntu yüklediğim başka bir bilgisayarda da aynı kart vardı.
Ekran görüntüsü aynı idi.

Sistem Ayarları >> Görüntü >> yolunu izleyerek çözünürlüğü değiştirebiliyor musun ?

Just4KiLL

o tarif ettiğiniz yolu Voyager Linuxa göre tarif etseniz. Xubuntu xfce masaüstü kullanıyorum ben.

empax

XFCE icin;
Menu > ayarlar > ayarlar yoneticisi > Goruntu
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

speakerXXL

Benzer sorun Ubuntu 11.10/Linux Mint 12'de de vardı, sorun büyük ihtimalle Nvidia-Settings'den kaynaklanıyor, burası yardımcı olabilir. Elle kurulum yapıldığı zaman sorun yaşanmadığını hatırlıyorum.

Just4KiLL

270 li sürücü fx5200 için uyumlu değil.

speakerXXL

@aRiSe, bağlantıdaki anlatım sürücü için değil nvidia-settings paketinin kurulumu içindir.

Just4KiLL

Alıntı yapılan: speakerXXL - 30 Ağustos 2012 - 14:03:59
@aRiSe, bağlantıdaki anlatım sürücü için değil nvidia-settings paketinin kurulumu içindir.

Sorun giderildi teşekkürler. :)

speakerXXL

Kurulan paket eski olduğu için; güncelleme yaptığınızda yeni paket yüklenir. Aşağıdaki kodları sırasıyla uçbirimde çalıştırırsanız bunu engellersiniz.

sudo -i
echo nvidia-settings hold | dpkg --set-selections

Just4KiLL

Alıntı yapılan: speakerXXL - 30 Ağustos 2012 - 17:29:23
Kurulan paket eski olduğu için; güncelleme yaptığınızda yeni paket yüklenir. Aşağıdaki kodları sırasıyla uçbirimde çalıştırırsanız bunu engellersiniz.

sudo -i
echo nvidia-settings hold | dpkg --set-selections

Hatırlatma için teşekkürler.