En Güzel Masaüstü Yarışması (Mayıs 2012)

Başlatan alquirel, 02 Mayıs 2012 - 14:13:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alquirel

Son katılım tarihi: 7 Mayıs 2012
Oylama tarihi:  7-14 Mayıs 2012

Yarışma Kuralları:

1- Bir önceki ayın birincisi yarışmaya katılamaz.
2- Yarışmaya katılan üyeler masaüstü özelleştirmelerinden sadece birine ait ekran görüntüleriyle yarışmaya katılabilir.
3- Yarışmaya sunulan masaüstleri için bu başlık altında yorum yapmayınız. Yorumlarınızı açılacak olan anket başlığında paylaşabilirsiniz.
4- Yarışmaya katılan üyelerimiz masaüstü vs. kişiselleştirme bilgilerini burada paylaşabilir.
5- Ekran görüntülerini yüksek çözünürlüklü ve büyük boyutta eklemeyiniz bu konuya. Küçük görüntülerini buraya geçip büyükler için bağlantı veriniz.

kalkan1973

Evde İşte her yerde Linux

NightBlue

Felâsife

* Sürüm ; FreeBSD 9.0
* Masaüstü ortamı ; KDE4.7.4
* Pencere tema: Oxygen
* Pencere kenar dekorasyon: Crystal 2.1.0
* Plasma tema: nowardev
* İkon seti: kAwOken
* Fare tema: LCD Colors (Toxic)
* SüperKaramba: İmalat
* Fontlar: Jura | Plaster | Eater | google.com/webfonts
* Duvar resmi: FreeBSD varsayılan
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

KemalALKIN

Kubuntu 12.04 LTS Precise Pangolin OS X Dizayn KemalALKIN

Ekran Görüntüleri:

1

2

3

4

5

Tasarım Bilgileri:

İşletim Sistemi: Kubuntu 12.04 LTS Precise Pangolin x64
Masaüstü Ortamı: KDE 4.8.2
Pencere Görünümü: Bespin
Pencere Teması: Mak-Taste Bespin
Renk Teması: Mak-Taste Bespin COLOR (Aqua)
Simge Seti: MaK-LionTaste
Fare Seti: Klasik KDE
Duvar Kağıdı: Ubuntu Elegant HD
Özelleştirme: Kişisel "Bespin" ayarlamaları Ve "Konsole" için bash renklendirmesi ve profil ayarları
www.tckemal.ist

Linux

1;

2;

3;

Yarışmaya katılan arkadaşlara başarılar.

alquirel

Birden fazla görüntüyle katılan arkadaşların iletilerini (başlığın daha kolay takibi için) düzenledim.
İlk görüntüler hariç geri kalanlar küçük görünüyor.
Tıklayarak orijinal büyüklüğünü açmaya devam edebilirsiniz. ;)

if

CeYHuN07

Bu da benim penguenim:)

[eklenti yönetici tarafından silindi]

Rbbt

* İşletim Sistemi: ArchLinux
* Masaüstü ortamı: KDE4.8.2
* Pencere tema: Oxygen
* Plasma tema: Gaia10
* İkon seti: kAwOken-Dark
* Pencere Görünümü: QtCurve
* Renk Teması: Sweet_Colors (üzerinde oynandı biraz)
* Conkyler: (Soldaki) http://gnome-look.org/content/show.php/Conky+Cronograph+Station?content=148024

(Sağdaki):
background no
update_interval 1.0
use_xft yes
xftfont waree book:size=10
gap_x 20
gap_y 30
alignment top_right
color1 0DC0DA
color2 25CCBD
own_window yes
own_window_transparent yes
own_window_argb_visual yes
own_window_type normal
own_window_class conky-semi
own_window_hints undecorated,below,sticky,skip_taskbar,skip_pager
double_buffer yes
draw_shades no
draw_outline no
draw_borders no

TEXT

${color 25CCBD}${font conkysymbols:size=80}T${color 0DC0DA}${font OpenLogos:size=100}Y${font}

${color1}${font defused:size=35}${time %H}${voffset -10}${font defused:size=25}${time :%M}${voffset -5}${font defused:size=15}${time :%S}
${voffset 10}
${color2}${font defused:size=22}${time %d} ${voffset -11}${font Droid Sans:size=12:bold}${time %B %Y} ${font Droid Sans:size=10:bold}${time %A}

${color1}${font OpenLogos:size=20}t${font Droid Sans:size=8:bold} Kernel: ${alignr}${kernel}

${font caviar dreams:size=10:bold}${color2}SYSTEM ${hr 2}

${color1}${font StyleBats:size=17}A${font Droid Sans:size=8:bold} CPU-0: ${cpu cpu0}% ${alignr}${cpubar 8,80 cpu0}
${color1}${font PizzaDude Bullets:size=15:bold}i${font Droid Sans:size=7:bold} Hz: $alignr${freq freq0}GHz
${color1}${font StyleBats:size=17}A${font Droid Sans:size=8:bold} CPU-1: ${cpu cpu1}% ${alignr}${cpubar 8,80 cpu1}
${color1}${font PizzaDude Bullets:size=15}i${font Droid Sans:size=7:bold} Hz: $alignr${freq freq1}GHz

${color2}${font PizzaDude Bullets:size=15}Y${font Droid Sans:size=8:bold} RAM: $memperc% ${alignr}${membar 8,80}
${color2}${font PizzaDude Bullets:size=15}Z${font Droid Sans:size=8:bold} Swap: $swapperc% ${alignr}${swapbar 8,80}

${color1}${font StyleBats:size=17}P${font Droid Sans:size=8:bold} Uptime: ${alignr}${uptime}

${font caviar dreams:size=10:bold}${color2}DISKS ${hr 2}

${color1}${font PizzaDude Bullets:size=15}m${font Droid Sans:size=8:bold} Home:$alignr${fs_used /home} / ${fs_free /home}
${color1}${font PizzaDude Bullets:size=15}m${font Droid Sans:size=8:bold} Archive:$alignr${fs_used /media/Depo} / ${fs_free /media/Depo}
${color1}${font PizzaDude Bullets:size=15}m${font Droid Sans:size=8:bold} Win7:$alignr${fs_used /media/Win7} / ${fs_free /media/Win7}

${font caviar dreams:size=10:bold}${color2}PROCESSES ${hr 2}

${color1}${font StyleBats:size=17}E${font Droid Sans:size=8:bold} CPU${alignr}%CPU
${goto 32}${voffset -6}${stippled_hr}
${goto 30}${color2}${font Droid Sans:size=8:bold} ${top name 1} ${font Droid Sans:size=8:bold}${alignr}${top cpu 1}
${goto 30}${color1}${font Droid Sans:size=8:bold} ${top name 2} ${font Droid Sans:size=8:bold}${alignr}${top cpu 2}
${goto 30}${color2}${font Droid Sans:size=8:bold} ${top name 3} ${font Droid Sans:size=8:bold}${alignr}${top cpu 3}

${color1}${font PizzaDude Bullets:size=15}0${font Droid Sans:size=8:bold} RAM${alignr}%MEM
${goto 32}${voffset -6}${stippled_hr}
${goto 30}${color2}${font Droid Sans:size=8:bold} ${top_mem name 1} ${font Droid Sans:size=8:bold}${alignr}${top_mem mem 1}
${goto 30}${color1}${font Droid Sans:size=8:bold} ${top_mem name 2} ${font Droid Sans:size=8:bold}${alignr}${top_mem mem 2}
${goto 30}${color2}${font Droid Sans:size=8:bold} ${top_mem name 3} ${font Droid Sans:size=8:bold}${alignr}${top_mem mem 3}

What happens when I become main source of a pain!!!

sezmen

Linux merakla başlar, bağımlılık yapar. Linux gönül işidir.

https://500px.com/sezginmendil

apocuk

ilk görüntü

ikici görüntü

Mecburiyet Esaretin Diğer Adıdır.....
http://abdurrahmanakturk.wordpress.com/

bigbang

Ubuntu 12.04 LTS

Biliyorum oldukça basit bir masaüstüm var ama yinede katılmak istedim. :)
İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.
Bilinmeyen kelimeler listemin en başındasın, taa o günden bugüne...

[Özgür Gümüşsoy // Aşkın Oyun Hamurunda Kullanılmayacaklar Listesi]

arpia

Ubuntu 12.04

carisma

Aday resmimde önemli bir değişiklik yaptım umarım sorun olmaz  ::)

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin 32 Bit KDE 4.8.2

yavuz21

hasanyılmaz

Ubuntu 12.04 LTS Unity masaüstüm ve birkaç ayar:

Conky özellikleri: İşlemci, bellek ve disk kullanımı yanında pil ömrü, kablosuz bağlantı kalitesi, indirilen gönderilen verinin anlık ve toplam bilgisi.
Başlatıcı masaüstünde belirir, tam ekran uygulamalarda kaybolur. Sol yan ile başlatıcı belirir.
Ubuntu Tweak ile: Sol alt köşe tüm açık pencereleri ekrana döşer. Sağ alt köşe masaüstünü gösterir.
Sistem tepsisinde standart dışı olarak hava durumu göstergesi, qBittorrent, Dropbox ve pano kopylama yöneticisi Diodon bulunuyor.
Simge teması: Buuf 3.2
İmleç: SevenSwords3D
Genel tema: MediterraneanNight
Duvarkağıdı: Velocity
Yazıbiçimleri: Pencere başlık çubuğunda Atatürk Bold 13, öntanımlı olarak Aller 11

alquirel