[Çözüldü] Ubuntu 12.04 LTS Açılış Müziğine Ne Oldu?

Başlatan syagdiran, 26 Nisan 2012 - 23:47:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

syagdiran

Merhaba Arkadaşlar
Bugün yüklediğimiz 12.04'ün bir açılış müziği yok mu? Yoksa ben mi  bir şey duymuyorum?

heartsmagic

Kullandığım betada vardı yanlış hatırlamıyorsam. Kararlı olduktan sonra hatırlamıyorum ne olduğunu.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

syagdiran

Ben Beta2'den beri kullanmaktayım. Hiç giriş müziği duymadım. Betadır finalde olur dedim ama hiç  bir şey yok.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Nisan 2012 - 00:14:41

Bir LTS sürümü böyle mi olmalı demekten kendimi alamıyorum. Eğri oturup, doğru konuşmak lazım. Her şey daha güzel olacak diyoruz. Bu en iyisi diyoruz ama Ubuntunun kendi programı olan Ubuntu One'a bağlanamıyorum. Giriş müziğini duyamıyorum. Böyle mi 200 milyon kişi Ubuntu kullanacak? Çok moralim bozuluyor. Yazık çok yazık.

heartsmagic

@syagdiran, her sürümde böyle şeyler olabilir. Bazıları düzeltilir, bazıları gözden kaçar. Ubuntu One sorununu anlatmaya çalışıyorum baştan aşağıya ama ya anlamak istemiyorsun ya da yorum yapmak istemiyorsun. Bir bacağı yok o işin. Ortada Python+Türkçe büyük harflerdeki ayrı durum+libc sorunu mevcut. Bu işin tek suçlusu ne Ubuntu'dur ne Canonical.

Ufak tefek şeylerin haricinde 12.04 gayet güzel bir sürüm olmuş. Bardağın bu kadar boş tarafına bakılmamalı.

Konuya dönüyorum. Açılış müziği yokmuş evet, ben var diye yanlış hatırlıyormuşum. Şu komut geri getirecektir:
sudo sed -i 's/X-GNOME-Autostart-enabled=false/X-GNOME-Autostart-enabled=true/' /usr/share/gnome/autostart/libcanberra-login-sound.desktop

Not: Komut tek seferde uygulanacak.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

syagdiran

Alıntı Yapheartsmagic
Peki bir açılış müziği olmamasının hangi mantığı var? Çok merak ediyorum.
Ayrıca verdiğiniz komut 11.10'a ait giriş müziği. 12.04 için internette anket dahi yapıldığını biliyorum. O giriş müziği ne oldu?

canosayan

giriş müziği yok rörörö.

Kesin bende hata var. Giriş müziği nedir bir kere ya. Cep telefonunun karşılama mesajı kadar zırva bir şey. Bu insanoğlu niye bilgisayar kullanıyor anlamıyorum valla. Kapı zili mi bu. O kadar mı problem giriş müziği. Bu kadar mı kopuğum lan ben toplumdan.
Chmod bizim işimiz.

burk

@syagdiran anketin bağlantısını verin ki biz de görelim hangi müzikten bahsettiğinizi.

Ayrıca alıntı fonksiyonunu doğru kullanın, alntı için örneğin;
Alıntı yapılan: syagdiran - 28 Nisan 2012 - 00:12:21
Peki bir açılış müziği olmamasının hangi mantığı var? Çok merak ediyorum.
Ayrıca verdiğiniz komut 11.10'a ait giriş müziği. 12.04 için internette anket dahi yapıldığını biliyorum. O giriş müziği ne oldu?
Sizin isim için yaptığınız  alıntılar yerine rumuzun başına @ (alt gr+q) işaretini koyun.

graindor

Benim Ubuntu kurulumlardan sonra ilk yaptığım ilk iş giriş müziğini kaldırmak oluyordu.Sanal makinaya 12.04 ü kurduğumda
müzik çalmadı.Böylesi daha iyi olmuş.  :)

aurora

Eleştiriyle hakaret arasındaki farkı bildiğini sanıp yine de ''eleştiri'' temalı hakaret edenleri gördükçe çok ayar oluyorum.

Forumda bazı kullanıcıların mesajlarını görmeme şeklinde bir ayar seçeneği var mı? Hani o kullanıcıyı engelleyeyim de canım sıkılmasın.

Ek: @alquirel hızır gibi yetişti. Teşekkürler.

syagdiran

Alıntı YapEleştiriyle hakaret arasındaki farkı bildiğini sanıp yine de ''eleştiri'' temalı hakaret edenleri gördükçe çok ayar oluyorum.
Tamamen katılıyorum.
Giriş müziği belki Windowstan kalma bir alışkanlık ama benim hoşuma gidiyor.
(Konuyla ilgili 4 müzik parçasının olduğu ve birinin birinci seçildiğini iyi hatırlıyorum. Hatta birinci seçilen parçayı indirmiştim ama daha sonra geri sildim. Nasıl olsa Ubuntu'da olacak diye düşündüm.Linki bulamadım zira 1-2 ay önceydi.)

BayboraKaan

Alıntı yapılan: syagdiran - 28 Nisan 2012 - 10:26:03
Alıntı YapEleştiriyle hakaret arasındaki farkı bildiğini sanıp yine de ''eleştiri'' temalı hakaret edenleri gördükçe çok ayar oluyorum.
Tamamen katılıyorum.
Giriş müziği belki Windowstan kalma bir alışkanlık ama benim hoşuma gidiyor.

Hosuna gidiyor diye bir isletim sistemini yerden yere vurmana gerek yoktu. Ayni zamanda bir skinti yasadigin zaman foruma sorup cevap alabiliyorken cok gereksiz cikis yapmanda yerinde degildi ;)

arpia

Alıntı yapılan: canosayan - 28 Nisan 2012 - 00:23:07
giriş müziği yok rörörö.

Kesin bende hata var. Giriş müziği nedir bir kere ya. Cep telefonunun karşılama mesajı kadar zırva bir şey. Bu insanoğlu niye bilgisayar kullanıyor anlamıyorum valla. Kapı zili mi bu. O kadar mı problem giriş müziği. Bu kadar mı kopuğum lan ben toplumdan.

Ahaha, bu kadar mı güzel anlatılır :)

syagdiran

@BayboraKaan
@arpia
Bir Window kullanıcısı gözüyle yazıyorum: Rö rö rö giriş müziği bile yok. Ubuntu One diye kendi uygulamaları var ama bağlanamıyoruz. Bu kadar güzel yani.......
(Her ne sebeple olsun Türkiye'de Türkçe kullanan hiç kimse Ubuntu'nun kendi uygulaması olan  Ubuntu One'a bağlanamıyor.)
Linuxçuların (kendimi çıkarıyorum) eleştiriye tamammülsüzlüğü algısı ne yazık ki doğru.) Şekil1: Bu sayfa.

(Bunların dışında eksikliklerine rağmen en iyi Ubuntu sürümü olduğunu düşünüyorum.) Ama mükemmel değil.

canosayan

eleştirmedim zaten. windows kullanıcısının gözünden bakmaya da gerek yok. atın şu ezikliği artık. windows kullanıcısı windows kullanıcısıdır, linux kullanıcısı linux. linuxun gelişmesi için ilkokul kıvamında staşmalara gerek yok.
Chmod bizim işimiz.

Rbbt

Hiç bir sistem kullanıcısı onu kullanamıyorsa mükemmel değildir.

Sizleri anlamıyorum, ubuntu bir yenilik yapar çıkıp ubuntu özğürlüğümüzü elimizden aldı bize bir şeyler dayatıyor dersiniz, ubuntu bir şey yapmaz bu kez çıkıp bu neden yok dersiniz. Kendiniz bir giriş müziği eklemeyi deneyin, istediğiniz müziği ekleyin istediğiniz özgürlük bu değil mi? İşte size fırsat istediğiniz bir müziği ekleyin kimsenin size sunduğu bir şeyi kullanmayın.
What happens when I become main source of a pain!!!

alquirel

Alıntı yapılan: syagdiran - 28 Nisan 2012 - 11:37:09
(Her ne sebeple olsun Türkiye'de Türkçe kullanan hiç kimse Ubuntu'nun kendi uygulaması olan  Ubuntu One'a bağlanamıyor.)

Evet Türkiye'deyim, hem de göbeğinde.
Evet Türkçe kullanıyorum, zaten başka bir dil kullanma gibi bir çabam olmadı şimdiye kadar.

Ve evet, Ubuntu One'a gayet güzel, ve hattâ süper mükemmel bağlanabiliyorum.

Bu noktadan sonra sizin sunduğunuz hangi eleştiri benim gözümde bir değer kazanabilir ki?
Burada olay tutarsızlık ve yanlış bilgidir, Linux kullanıcılarının eleştiriye tahammülsüzlüğü değil...

syagdiran

@Rbbt
Birbirimizi anlamıyoruz sanırım. Daha önce anket ile seçilmiş bir açılış müziği olduğu için tepki gösterdim.
@alquirel
Beta2 sürümünden beri kullanmaktayım ve birçok arkadaşın da aynı sorundan şikayetçi olduğunu biliyorum. Sorunun tespiti için önce İngilizce sürümünü kurdum. Ubuntu One sorunsuz çalıştı. Daha sonra Türkçe sürümünü kurdum bağlanamadı. Bu yüzden böyle bir genelleme yaptım. Buna rağmen siz bağlanabiliyorsanız nasıl bağlandığınızı bize de açıklar mısınız?

alquirel

Burada önemli olan nasıl bağlandığım değil, sizin sözünüzdeki yanlışlığın ortaya konması.
Ben ek bir ayarlama yapmadan, çaba sarfetmeden bağlandım.

syagdiran

Düzeltiyorum. Seçilen giriş müziğini bilgisayarımda buldum. Merak eden arkadaşlar aşağıdaki linkten indirebilir?

https://rapidshare.com/files/171497436/Sound_theme_results_«_Blog_Sound_1.ogg.zip

cerencalici

@syagdiran, açtığınız her başlıkta konuyu Ubuntu One'yi mi getiriyorsunuz, yoksa bana mı öyle geldi?

Ayrıca, @alquirel gibi ben de bağlanabiliyorum Ubuntu One'ye gayet güzel. Üstelik Ubuntu'yu Türkçe kullanıyorum.
Backspace tuşunu kırdım, mutsuzum. :S

syagdiran

@cerencalici
Açtığım her konuyu Ubuntu One'a bağlamak gibi bir derdim yok. Siz bağlanıyorsunuz ama ben değil.

graindor

syagdiran

@graindor
Link için teşekkür ederim. Görüleceği üzere böyle bir çalışma vardı.

graindor

Google gözlüğü takınca bulunuyor. 8) İstediğini yüklersin artık.

syagdiran

@graindor
Nasıl yükleyeceğimi de belirtirseniz sevinirim.