K9 Ticari Paket ' in kaynak kodlari kamuya açıldı

Başlatan Cavit VURAL, 20 Mart 2012 - 16:20:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cavit VURAL

Merhaba ,

Tamamen Qt ve C++  ile yazılmış olan , 16 aktif modüle sahip K9 Ticari Paket ' in kaynak kodlarinı açtık.
Yaygın 3 işletim sisteminde de ( Wİndows , MacOSX ve LINUX )  sorunsuz çalışıyor.

Kaynak kodlar : https://github.com/adakteknoloji/K9

Nasil derleneceği : https://github.com/adakteknoloji/K9/blob/master/0KU_BENI/00_____KURULUS.txt

Sanırım Türkiye ' de bu büyüklükte bir yazılım ilk defa kaynak kodlarını açıyor.
Muhasebe programları alanında ülkede bir şeylerin değişmesi dileğiyle.

Her türlü soru , öneri ve geliştirme katkısı için irtibat adresi : cavit.vural@adak.com.tr

İyi Çalışmalar

Cavit VURAL

eribol

Tebrik ederim. Canı gönülden teşekkür az kalır. Bunca çaba ve maddi açıdan doyurucu olabilecek programı hem ücretsiz hem de açık kaynak yazılımı yayınlamak Türkiye'de gerçekten cesaret isteyen bir davranış. Umarım güzel bir karşılık bulur ve olması gerektiği yere de gelir.

Tekra teşekkürler.

zeusmaster

@Cavit VURAL
Emekleriniz için çok teşekkürler. Umarım ilgilenen arkadaşların gelişime faydası dokunur .
Up and Running...

sudusleri

Adres, etiket, toplu e-posta ve sms tam aradığım özellikler. Sadece bu modülü kullanacağım işyerinde. Çok teşekkürler..
Düşten yumak oldun... alıp gittin günahları...

heartsmagic

@Cavit VURAL, benim söyleyeceklerimi @eribol söylemiş, tamamen katılıyorum kendisine. Ne verilen emek, ne de bunun dışarıya açılması cidden hiç de azımsanacak olaylar değil. Tebrikler ve teşekkürler.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kanzakande

Bu programı kullanıyorum. Tavsiye ediyorum, kullanın, inanın ihtiyacınızı yeterince karşılayacak. Emeği geçenlerin eline sağlık.

Felâsife

İlgilenenler için güzel haber, tebrik ederim.
Tabii benim gibi bu programla direk ilgilenmeyenler içinde güzel haber, kim bilir ileride bizde kullanırız veya tavsiye ederiz. :)
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

asiBenlik

Çalışmalarınızdan ötürü tebrik ederim.
Gerçekten güzel olmuş denedim ve hemen kendi forumumda paylaştım.
Umarım bu bir ilk adım olur ve Türk yazılımcılar böyle kapsamlı programları açık kod olarak yayınlama başlarız. Kodun açık olmasından çok dağıtımın ve desteğin açık olması tek kelimeyle mükemmel.

Tekrar tebrik eder, çaılşmalarınızda başarılar dilerim

sguvendir

Merhabalar,
K9 Ticari Paket programını denedim ve yakından takip etmekteyim. Gerçekten güzel bir program. Geliştirici arkadaşlara ve Cavit beye, emeklerinden dolayı, teşekkürlerimi sunmak isterim. Yalnız programın gelişimi sağlayacak arkadaşlardan küçük bir kaç isteğim olacak.
1- Program dışa katarım olarak Writer, PDF ve HTML çıktısı veriyor. Bence bu tür programlarda, yani hesap kitap olan programlarda, Calc (Excel :-[) çıktısı vermesi daha uygun olur kanısındayım.
2- Cari veya stok ekstreleri alındığında, ekranda tek sayfada peş peşe kayıtlar devam ederken, yazıcıdan çıktı alındığında her cariyi ayrı ayrı sayfalara yazıyor. Burada da seçenek sunularak carileri ayrı ayrı sayfalara mı yoksa ard arda mı olacak şekilde düzenleme yapılabilir kanısındayım.
Tekrar geliştirici arkadaşlara başarılar diliyorum.