[Arşiv][Çözüldü] - Hardy Beta ve Nvidia 9600GT

Başlatan hasansahin, 29 Mart 2008 - 02:00:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasansahin

Selamlar,

Hardy'nin(beta) 9600GT ile sorunu olduğuna dair birşeyler duyan ve tecrübe eden varmı?
Az önce bir akrabamın PC'sinde hardy beta denemesi yaptık ve sonuç ilginç oldu. Sorunsuz kurulum ve 269 güncellemeden sonra, restictreted drivers bölümünde ekran kartı görünmüyordu. Ayrıca envy'de 9600GT(palit) tanımadı. Açıkcası çok fazla uğraşamadım ama soruna çözümde bulmak isterim doğrusu. Beta olduğu için yüklenmek istemiyorum ama release tarihine 25 gün kaldığını düşünürsek ve 269 adet güncellemeden sonra bence artık sürüme adayına yakın bir dağıtıma sahibiz diye düşünüyorum.

Sizlerinde fikrini almak isterim.

Saygılar
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

hasansahin

Biraz arastirma yaptim ve su sekilde bir cozum buldum.

NVIDIA 171.05 ve 06 suruculerini yayinlamis ve bu suruculer 9600GT destegi veriyor.
http://www.nvidia.com/object/linux_display_ia32_171.06.html

Bu suruculeri Ubuntuda icin biraz caba harcamak gerekiyor. Zira depolarda bu surucu yok. Yukaridaki surucuyu konsolda kurmaniz
gerekiyor ama konsola ctrl+alt+f1 ile dustugunuzde X hale calisir vaziyette olacak yani surucuyu kuramayacaksiniz.

Bunu asmak icin `sudo /etc/init.d/gdm stop` komutunu verin.(konsoldayken) ardindan surucuyu kurun.

sudo nano /etc/default/linux-restricted-modules-common komutu ile dosyayi acin ve DISABLED_MODULES="" yazan yeri
DISABLED_MODULES="nv" olarak degistirin. Sistemi reboot yapin. Islem tamamdir...

Ben hardy beta ile denedim oldu, ama gutsy ile de calisacagini dusunuyorum.
Albert Einstein.

hasansahin

Eklemeden geçemeyecem. 171.06 sürücüsünün üzerine yaklaşık 2 ay kadar 173.08 yayınlandı. (halen Beta aşamasında)
Sanıyorum bu sürücü release edildiğinde 9600GT,9600GTO,9800GTX ve 9800GX2 çipsetlerine destek veriyor olacak.

http://www.nvidia.com/object/linux_display_ia32_173.08.html

Albert Einstein.