Natty' den yükseltme sonrası Oneiric sorunları

Başlatan osmanaga88, 21 Ağustos 2011 - 08:57:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

osmanaga88

verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.... bir sorun daha var. webcam konusunu açtıktan sonra ben ubuntuyu 11.04 ten 11.10 da yükselttim oluşan birkaç hatalarla tamamlandı yükseltme.. desktop yüklenemedi hatası verdi. yeniden başlattıktan sonra sol üst köşede ki uygulamalar falan filan görünmüyor artık. bunu nasıl düzeltebilirim. ne yapmam gerekiyor. hata raporu falan gönderdim . ama etkili oljur mu bilmiyorum. site zaten ingilizceydi yolu zor buldum yani. bu konu hakkındaki yardımlarınız için şimdiden teşekkürler......

decent

Uçbirimi açabiliyorsanız uçbirimden,
Uçbirimi açamıyorsanız CTRL+ALT+F2 tuşlarına basarak aşağıdaki komutları yürütün ve bilgisayarı yeniden başlatın:

sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get --reinstall install ubuntu-desktop unity gnome-shell

sudo reboot

osmanaga88

uçbirim açılıyor sadece. sudo apt-get update yazdım ama list.d / 'geçersiz bir dosya adı uzantısına sahip yazısı geldi en alta.

sudo apt-get upgrade dediğimde ise E: Karşılanmayan bağımlılıklar. -f kullanmayı deneyin. diyor...

sudo apt-get --reinstall install ubuntu-desktop unity gnome-shell komutunda da    E: Karşılanmamış bağımlılıklar. 'apt-get -f install' komutunu paket seçeneği vermeden deneyin (veya bir çözüm belirterek). yazısı geliyor..

????

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Ağustos 2011 - 10:37:56

sudo apt-get update sonuna -f koyup yazdım oldu bu sefer inşallah diğerlerinde bir sorun çıkmaz .......

decent

sudo apt-get -f install
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get --reinstall install ubuntu-desktop unity gnome-shell

Bu şekilde uygulayabilir miyiz ?