Donma sorunu

Başlatan cagdas13_3, 04 Temmuz 2011 - 01:07:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cagdas13_3

Merhaba arkadaşlar benim 2 tane sorunum birisi laptopun kapağını kapatıp 15dk sonra akçtığımda siyah ekranda donup kalıyor açılmıyor işlemci ışığı sürekli yanıyor kapatmak zorunda kalıyorum. Bir diğeri ise ubuntu dışındaki diğer dağıtımlarda kurarken 2tane şifre belirliyorduk ubuntuda bir şifre belirliyoruz bunun hakkında biraz bilgi alabilirmiyim.

agritux

Güç denetiminden ekran kapanmasını engelleyebilirsiniz. Bazı modellerde sorun çıkarabiliyor. Şifre olayına gelince. Ubuntuda yetkilendirmeyi öntanımlı olarak sudo ile alırsınız. Su sudo ayrımı yoktur. Kullanıcı sudoyu kullanarak yetki alır. Yani yetkili kullanıcı için ayrı bir şifreye gerek yoktur.

heartsmagic

Ben de ek olarak sorayım, takas alanı ayrılmış durumda mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

cagdas13_3

Teşekkürler bilgilendirme için. Evet takas alanı mevcut.

heartsmagic

Peki 15dk. bekelemezsen sorunsuzca açılıyor mu?

cagdas13_3

kusura bakmayın biraz geç cevap yazdım yeniden yükleme yapmıştım bir sorun için bu şekilde hallettim. Teşekkürler.

cagdas13_3

Arkadaşlar bu konuyu daha öncede açmıştım fakat format atarak düzeltmiştim şimdi ise aynı sorunu tekrar yaşıyorum. Sorun ekran kapağını kapatıp açtığımda siyah ekranda donup kalıyor ve işlemci ışığı sürekli yanıyor düzelmesi için de reset atmak gerekiyor. Aceba nasıl düzeltebilirim? Sorun Gnome ile mi ilgilimiki diye de bir düşündüm.

gufabe

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=2751.0

Yukarıdaki sayfayı kullanarak yeniden açılmasını istediğiniz konunun kilidini açabilirsiniz.

Bahsettiğiniz konu sanırım şu: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=28149.msg339407#msg339407

heartsmagic

Başlıkları birleştirdim.
@cagdas13_3, ekranın kapağını kapattığında sistem muhtemelen uykuya yatıyor veya askıya alıyordur kendisini. Güç yönetiminden bunu engelleyebilirsin.

cagdas13_3

ekran kapanmasını engelleyince düzeliyor fakat daha önceden yine ubuntu yüklü iken bu problemi yoktu.

heartsmagic

Yeni güncelleme aldın mı? Özellikle çekirdek.

cagdas13_3

Güç ayarlarından ekranı kapatınca siyah ekran olmaması için gerekli ayarı uyguladım şuan böyle kullanıyorum sorun yok gibi.