Nvidia 540m-525m intel i7

Başlatan blcksprt, 12 Mayıs 2011 - 19:06:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

blcksprt

Arkadaşlar i7 işlemcili nvdia 540m ya da  525m ekran kartlı bilgisayar almayı düşünüyorum.Fakat windows un yanında ubuntu da kullanacağım için karar veremedim.Bu ekran kartları ubuntuda çalışıyor mu?Forumda sorun yaşayanlar gördüm ama yeni sürücüler çıktı daha sonra sanırım.Hiçbiri olmazsa ati hd 6770m li alacam.

heartsmagic

Çift grafik kartına sahip makinelerden mi bu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

blcksprt

Evet öyleymiş.Alıp intel kartını biostan kapatacaktım da o zaman da bilgisayar hiç açılmıyomuş.

heartsmagic

Evet, bu konuda sıkıntılar olabiliyor. En azından şu süreçte bunu dikkate almak gerekiyor, can sıkıcı bir durum.

blcksprt

Peki bu çift kart kullanan bilgisayarlardan hiç ubuntuyla düzgün çalışabilen yok mu?Sırf bu kart olayı yüzünden karar veremedim bilgisayara,dolar da git gide artıyor bu arada :D

heartsmagic

Ne yazık ki çalışan var mıdır yok mudur bilemiyorum. Gerçi senin sorun "açılsın, ikinci kartla çalışsın yeter" sorusu mu, yoksa iki kartın da çalışmasını mı istiyorsun?

blcksprt

Benim istediğim nvdia nın kartıyla açılabilmesi..Şimdiki bilgisayarımda ati var ve açık kaynak sürücülerle çok ısınıyor ,ati nin sürücüleriyle de kaliteli görüntü elde edilemiyor.Bunlar olmasın yeter.

heartsmagic

İşte bu sanırım mümkün değil şu an için. Gerçi belki mümkün olabilen makineler vardır, fakat forumda gözüme ilişmedi benim.

blcksprt

Teşekkürler cevaplarınız için.Aldığım bilgisayarı en az 2-3 yıl kullanacam.Bu yüzden net bir bilgi olmadan almak istemiyorum.Beklicem sanırım biraz daha.

genccoder

Kardeşim ben aldım Nvidia GT540M Cuda var ve ubuntu 10.10 x64 bit kullanıyorum ne normal nede elle grafik driver'ı tanıtamadım.. Bu iki ekran kartlılarda hep aynı sorun var.. Bir Nvidia var bide intel HD bilmem ne var nvidia yı kursan bile intel hatta kapatsan bile geçiremedim ben belki biri çözer diye bekliyorum... Aman dikkat derim ben ... :D
Coding is Magic

heartsmagic

@genccoder, forumdaki optimus konularına göz gezdirebilirsin.