[Çözüldü] Launchpad kod çekme

Başlatan 6ng4n, 20 Nisan 2011 - 00:37:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

6ng4n

Launchpaddaki bazardan kaynak kodu nasıl çekebiliriz svn,git clone tarzı bir şeyle çakip makefile elde edebilir miyim?Özellike uygulama takımının kodlarını merak ediyorum.

Düzenleme:
Az araştırdım.bzr paketini apt-get ile çekerek yapabiliyorsunuz.
bzr branch http://launchpad.net/..../trunk ile

sem

Çekmek istediğiniz projenin kod sayfasına (code) gidi

lp:XXX

yazan birimini önğrendikten sonra aynen dediğiniz gibi;

bzr branch lp:XXX

komutu ile kodları indirebilirsiniz... Daha sonra hali hazırda elinizde olan bir kod (brach) için güncelleme gelmiş ise, oluşan kod dizini içerisine girip

bzr pull ya da

bzr pull lp:XXX  komutunu vermeniz yeterli...

Kodu güncellemek içinse yukarıdaki kodlarda "pull" yerine push yazmanız yeterli. push komutunu vermeden önce yaptığınız değişiklikler için bir revizyon girdisi/yorumu belirtmeniz zorunlu oluyor... yani push'tan önce vermeniz gereken komut;

bzr commit -m "Şunları şunları değiştirdim/şu şu bugları giderdim"

dedikten sonra push komutunu verebilirsiniz. Ya da "bzr commit" commiti kullanırsanız nano ile commit sayfası açılacaktır... Burada istediğiniz şekilde düzenleme yapılacaktır... Kaynak kodlardan dosya sildiğinizde durumun launchpad'e yansıması için yine push komutundan  önce;

bzr rm

komutunu vermeniz gerekiyor. Kaynak kodlara dosya eklerseniz yine aynı şekilde Launchpad'e durumun revizyona yansıması için push tan önce;

bzr add

komutunu yürütmeniz gerekiyor... Tabii bunlar kaynak kod dizini içerisinde oluyor=)

Çözümü bulmuşsunuz fakat belki aynı cevaplara daha detaylı olarak ihtiyacı olan arkadaş olursa diye ekledim... Kolay gelsin...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?