URL'den .mp4 çekme?

Başlatan kaansef, 24 Ocak 2011 - 19:06:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kaansef

Arkadaşlar.Bir site var ve mp4'leri url olarak yapmış(Tahminimce .htacces kullanarak.).Yani siteadresi/1548(Bu id.)/ linke tıklayınca direk indirme penceresi açılıyor.Fakat ben php ile çekmeye çalıştığımda boş dosyalar çekiyor.Ben bu linkteki .mp4'leri nasıl alabilirim?

Şimdiden teşekkürler...
# 28065

reis33

Alıntı yapılan: kaansef - 24 Ocak 2011 - 19:06:31
Arkadaşlar.Bir site var ve mp4'leri url olarak yapmış(Tahminimce .htacces kullanarak.).Yani siteadresi/1548(Bu id.)/ linke tıklayınca direk indirme penceresi açılıyor.Fakat ben php ile çekmeye çalıştığımda boş dosyalar çekiyor.Ben bu linkteki .mp4'leri nasıl alabilirim?
Şimdiden teşekkürler...

Firefox ve video-downloadhelper
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/video-downloadhelper/

simgesi dönmeye başladığı anda video indirme bağlantısı hazır demektir.

kaansef

@reis33 zaten o eklenti bende yüklü.Ben php ile çekmek istemiştim.Yaptım.Oldu.Şimdide paylaşmak için girdim siteye :D.Yinede çok teşekkür ederim.Ellerin dert görmesin.İhtiyacı olan arkadaşlar için:

function get_data($url)
{
        $ch = curl_init();
        $timeout = 5;

curl_setopt($ch,CURLOPT_URL,$url);
        curl_setopt($ch,CURLOPT_HEADER,true);
        curl_setopt($ch,CURLOPT_RETURNTRANSFER,1);
        curl_setopt($ch,CURLOPT_CONNECTTIMEOUT,$timeout);
        curl_setopt($ch,CURLOPT_USERAGENT,"googlebot");
        $data = curl_exec($ch);
        curl_close($ch);
        return $data;
}
$urlcektim = get_data($forembedsite); // Burada benim linkleri çektiğim değişken var.Siz link değişkeninizi buraya girin.
$temizurl = explode('Location: ',$urlcektim); //Burada Location yazan yer sunucudan sunucuya değişiklik gösteriyor.
$temizurl = explode('Vary',$temizurl[1]); //Burada Vary yazan yer sunucudan sunucuya değişiklik gösteriyor.
$link = $temizurl[0];

Sunucudan sunucuya değişiklik söteriyor dediğimiz yerlerde sunucu bilgilerine göre değiştirmeniz gerekir.Onuda şöyle yaparsınız:

$data_al = get_data($url);

yazıp çıktılara göre explodeyi değiştirirsiniz.

Herkese iyi akşamlar.Saygılarımla...
# 28065