[Çözüldü] Tuxguitar ve benzeri oyunlarda ses sorunu

Başlatan Gunef, 28 Aralık 2010 - 17:11:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gunef

Nasıl bir başlık yazayım bilemedim tuxguitar ve bunun gibi piano programlarında ses alamıyorum sorunun ne olduğunu da anlamadığımdan nasıl araştıracağımı da bulamadım işin içinden çıkamıyorum
Özgür bir platformda kısıtlama cezası almak ne kadar ironik...

sema

Terminalden çalıştırın, hata çıktısına bakalım.
susema

Gunef

Terminalden nasıl çalıştıracağım acaba hiç terminal den program açmadım şimdiye kadar o yüzden bilemiyorum kusura bakmayın :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Aralık 2010 - 17:40:25

Bildiğimiz sudo open tuxguitar ise normal bir şekilde açılıyor programların açılımında bir sorun yok tek sorun ses vermemesi çalıyor olarak gözüküyor ama ses alamıyorum

Enna

ben yazılım merkezinden şimdi vmpk yı yükledim. Bende ses alamadım. terminalden vmpk yı çalıştırdım hiçbirşey yazmadı direk programı açtı

Gunef

Evet aynı sorun işte yani sanırım..

eribol

Jack sunucusu gerekli olabilir bunun için. Emin değilim deneme şansım yok ama ses düzenleme yazılımları jack ses sunucusuna ihtiyaç duyar.

sema

Şimdilik şunu deneyin, işe yaramazsa daha sonra tekrar bakarım, çıkmam gerek;

sudo apt-get install timidity

Sonra, Sistem >> Tercihler >> Başlangıç Uygulamalarına, şu komudu ekleyin: timidity -iA -Os

http://ubuntuforums.org/showpost.php?p=7282971&postcount=4

Ek: Bir yanıt daha gelmiş. Hep geç kalıyorum.
susema

Gunef

Değişen birşey olmadı malesef

sema

Olması gerek. Şimdi şöyle yapalım. Şunu terminale yazın;

timidity -iA -Os

Ardından TuxGuitar'ı açın ve Menu >> Araçlar >> Ayarlar >> Ses'ten Timidity portunu seçin. Sanırım birkaç port varmış ya da seçenek, birkaç tanesini deneyin. Çıkar deniyor.

Alıntı YapI have to use timidity port 0[129:0]
susema

Gunef

Evet şimdi oldu ancak diğer programlarda bunun gibi port ayarı falan yok onları halledemeyeceğiz sanırım

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Aralık 2010 - 23:50:25

pardon onlarda da varmış buldum çok teşekkür ederim halloldu