Kurulum sırasında bölümlendirme

Başlatan n0mad, 21 Mayıs 2010 - 21:18:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

n0mad

arkadaşlar merhaba herkese benim sorunum ben XP yüklü bilgisayarıma Ubuntu MINT HELENA 8 kurmaya çalışıyorum fakat ilk kurma ekranına gelmeden önce  yan yana kur aralarından açılışta birileri seçilsin  diye bir seçenek bulunmuyor. sadece en üstte bütün diski kullan  ve bölümleri elle belirt ( gelişmiş ) yazıyor yardımcı olurmusunuz bu sorunu nasıl aşarım  teşekkürler

barış

Bölümleri elle belirt seçeneği o işi görür.
Sorununuzu başlıkta tam olarak belirtin lütfen :)

n0mad

Bölümleri elle belirt seçeneği o işi görür. derken tam olarak nasıl hangi seçenekleri halletmem gerekli yardımcı olurmusunuz orada da denedim fakat geçemedim o bölümü

barış

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Kurulum/Mint8

Burayı okuyun, kurulum hakkında yeterli olacaktır.

3.adımda anlatıyor kurulumdaki disk bölümlendirme işlemi resimli olarak.

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

n0mad

çok teşekkürler arkadaşlar yardımlarınız için çok hoşuma gitti linux görsel olarak umarım kısa zamanda çözerim son bir sorum daha olacak ben önceden bölünmüş olan c ve d bölümlerim var.. ben windows'un kurulu olduğu c ye kurmak istiyorum bir sorun olurmu ayrıca d klasöründe önemli dosyalarım var onlara birşey olabilirmi? teşekkürler

bytan

bölümlendirme sırasında seçmediğin sürece hiçbir bölüm yeniden biçimlendirilmez ve dolayısıyla veri kaybın söz konusu olmaz. C diye adlandırılan bölüm ise haliyle yeniden biçimlendirilecek.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

barış

Alıntı yapılan: n0mad - 21 Mayıs 2010 - 21:46:46
çok teşekkürler arkadaşlar yardımlarınız için çok hoşuma gitti linux görsel olarak umarım kısa zamanda çözerim son bir sorum daha olacak ben önceden bölünmüş olan c ve d bölümlerim var.. ben windows'un kurulu olduğu c ye kurmak istiyorum bir sorun olurmu ayrıca d klasöründe önemli dosyalarım var onlara * bir şey olabilirmi? teşekkürler

C sürücüsünü seçerseniz sadece C sürücüsü biçimlendirilir. D sürücüsüne hiç bir şey olmaz. Eğer Windows C sürücüsünde kurulu ise C sürücüsünü biçimlendirerek üstüne Linux kurar. Dediğim gibi D sürücüsünü seçmediğiniz sürece hiç bir biçimlendirme olmaz :)