[Çözüldü] Pencerelerin Yukarısı Kayboldu

Başlatan atech12, 21 Mayıs 2010 - 16:48:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

atech12

Merhaba arkadaşlar,

Compis fusion ile ilk defa PC görmüş insan gibi pencreleri sallıyorum, çok zevkliydi... Sonracıma CTRL+ALT+BackSpace yaptım bu pencerelerin tepeleri gitti sallayamaz oldum   :'(
Mesela örnek , Firefoxun yukarıda TİTLE yazan kısım varya, turuncu renkli yer, pencerelerde " Sİmge durumunda küçüklt, Kapat " kısımın olduğu yerler hiç bi yerde yok.

Nasıl düzeltebilirim bunu ?

barış

Bilgisayarınızı yeniden başlattınız mı? Metacity gitmiş anlaşılan.

ironic

metacity --replace &

rm -rf ~/.config/compiz ~/.cache/compizconfig ~/.gconf/apps/compiz ~/.gconf/apps/panel

komutlarını verdikten oturumu yeniden başlat.

atech12

metacity --replace &
[1] 7785

Yazınca düzeldi
Yeniden başlattım metacity gene gelmedi

barış

@ironic'in verdiği 2.komutu yazdınız mı? Yeniden başlatmadan önce.

atech12

Evet, önce 1. komutu yazdım düzeldi. Arkasından 2.komutu yazıp oturumu kapatıp açtım, eski haline döndü.

Ayrıca Görsel Efekttlerden " Ekstra" seçince,  yerinde olan Metacity tekrar kayboluyor. Geri getiriyorum bu sefer " Ekstra" işareti kalkıyor.

barış

Ekran kartınızın marka ve modeli nedir? Sorun garip geldi. Belki tanımamış olabilir ekran kartını ama bir ihtimal sadece...

atech12

Ekran kartının çözünürlüğü ile uğraştım beya.

glxinfo | grep -i render

direct rendering: Yes
OpenGL renderer string: GeForce FX 5500/AGP/SSE/3DNOW!

Bİlgisayar açılırken root kullanıcı adı ve şifresini yazdığımız yer benim ekranda gelmiyor siyah ekran var. Hopörlerden ses gelince anlıyorum şifre ekranı geldiğini , görmeden yazıp açıyorum PC'yi

risperdal

Aynı sorun arada bende de oluyordu. Fusion Icon yükledim. Başlangıç uygulamalarına ekledim.

Tray icon da fusion-icon bulunuyor. Pencere başlıkları giderse o icona sağ tıklayıp reload window manager diyorum düzeliyor.

Hata neyden kaynaklanıyor bulamadım.

atech12

Fusion-icon kurdum ama onda da " Ekstra" işareti kalkıyor.

risperdal

Extra işareti derken görsel efektler kısmındakinden mi bahsediyorsunuz. Eğer oysa fusion icona sağ tıklayıp settings manager dan da ayarlayabilirsiniz efektleri.

atech12

Emerald yükleyince sorun çözüldü, metacity kullanırken olmuyor.

Ama diğer bir sorun

[IMG]http://img113.imageshack.us/img113/9075/clipboard15yt6.th.jpg[/img]

Oturum açarken bu ekranı göremiyorum, siyah ekran geliyor. Kör iken user yazıyorum ardıdan şifre ve masaüstü açılıyor.Giriş Ekranını nasıl görebilirim?

acer

Bu hatayla bende karşılaşıyorum ama compiz fusion da select window manager da compizi tekrar seçerek bu hatadan kurtuluyorum. Sanırım metacity seçili iken compiz efektlerinin açık kalmasından kaynaklanıyor.

ironic

@atech12, diğer sorun başka bir başlığın konusu. Forumda arama yapıp, bir çözüm bulamazsan yeni başlık açabilirsin.