Rar Boyutu 6 MB Rar dan çıkarınca 514 MB

Başlatan kuleyni, 26 Temmuz 2009 - 13:21:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kuleyni

http://egitim.nl/python-gorsel-egitim-seti/
Linkte python eğitim seti var.Nasıl oluyoda bu kadar sıkışıyor.Hangi program?

Contempt

:) ben bunun cevabını çok aradım ama  adam gibi bir vurguya rastlamadım. Tek bulabildiğim işlemi yapmak için çok üzt düzey bir pc ve çok uzun bir zaman. Hangi program onu çok merak ediyorum.
Herşeye Rağmen...

kuleyni

İşlemcim intel Q6600  2.40 Ghz ram 2 Gb yeterli olur mu?

localhost

Ismini hatirlamadigim bir arsiv yöneticisi gibi programla 2007 Office CD sini 9 MB olarak SIKIStiran bir program gormustum :)
Linux LPIC1 - MCSA

Contempt

Bildiğim kadarıyla bu program UHARC.
Ama nasıl bir sıkıştırma işlemi yapıyor bulamadım. Pc gereksinimlerine gelince belki pc niz yeterli olur çok uzun süre pc yi kullanamayabilirsiniz. Gerçi öncelikle nasıl çalıştığını bulmak lazım :D
Herşeye Rağmen...

kuleyni

Hayalin peşinde mi koşuyorum acaba?Uharc linux için yok :(

günberi

Llinki tıklayınca wordpress kurulumu başlıyor. Normal mi?
Lâ fetâ illâ Ali, lâ seyfe illâ Zülfikâr

ns

Alıntı yapılan: günberi - 26 Temmuz 2009 - 15:34:22
Llinki tıklayınca wordpress kurulumu başlıyor. Normal mi?

bende de oyle oldu.
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

Contempt

Herşeye Rağmen...

kuleyni

arkadaşlar linkte bi sorun yok.@contempt arkadaşın koyduğu resim gibi açılıyor olması lazım.

ns

şimdi açıldı ama gündüz açılmamıştı.
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

Sypro

Uharc ya da rip diye aratırsanız bazı şeyler çıkacaktır:) Çok sağlam makine gerektiğini unutmamak gerek ama. Hatta bende birkaç örnek vardır bununla ilgili, 860kb -> 1.8gb ; 9mb -> 6x700mb gibi..

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

xwes

Alıntı yapılan: Sypro - 26 Temmuz 2009 - 22:38:46
Uharc ya da rip diye aratırsanız bazı şeyler çıkacaktır:) Çok sağlam makine gerektiğini unutmamak gerek ama. Hatta bende birkaç örnek vardır bununla ilgili, 860kb -> 1.8gb ; 9mb -> 6x700mb gibi..
Nasil yani? 1.8 gb 860 gb'ye mi duştu?

Contempt

Alıntı yapılan: Sypro - 26 Temmuz 2009 - 22:38:46

Bu konua bilgin varsa paylaşırmısın @sypro
Herşeye Rağmen...

setare

dosyayı indirip arşiv yöneticisi veya peazip ile sıkıştırın aynı sonucu elde edersiniz. sanırım videolar CamStudio programı ile yapılmış. bu programı xp'de bende kullanmıştım 400mb lık video boyutu winrar ile 6 mb'a düşüyor.

Contempt

Uharc ile rip lemek adı altında anlatım baya mevcutmuş be :D 
Örnek
Herşeye Rağmen...

kuleyni

Khan

Python görsel eğitim videosu bende de var. İçinde ses öğeleri olmadığı için o kadar sıkışıyor olabilir.

maxxblade

rip'lenen dosyalar linux'ta açılabiliyor mu?

Khan

Alıntı yapılan: maxxblade - 28 Temmuz 2009 - 13:40:21
rip'lenen dosyalar linux'ta açılabiliyor mu?
Videonun kendisinde ses yok. Adam yazılarını Python konsoluna yazıyor. Yani sadece görsel olarak hazırlanmış bir video.

msy

enginbahadir

Uharc programı wine ile çalışıyor. Daha önce çalıştıramamıştım, fakat geçen gün denedim. Sıkıştırma ve çıkarma işlemini gayet sağlıklı yapıyor. Ama o derecede sıkıştırır mı bilmiyorum. Rakiplerinden ortam dosyası sıkıştırmada daha başarılı olduğunu düşünüyorum.

asukaki

Böyle bir şey hayatı ne kadar kolaylaştırır :) Bütün film arşivleri tek dvd ne reklam yapılırdı :) Yıllar önce ünide okurken duymuştum bir kere kullanmaya kalkmıştım. 512mb ram ile dizüstünde o kadar harcayacak zamanım yok deyip kapamıştım. Eğer aynı programdan bahsediyorsak. Bence programcılarda oyuncularda yani herkes Linux'uda düşünerek bir şeyler yapmalı windows tekelinden kurtulmalı bu dünya :'(
Linux'la Her Şey Mümkün!

canosayan

zevkinize limon sıkmayayım. ama bu sıkıştırma sırasında oluşacak bir hata üst üste binerek felaket sonuçlar oluşturabilir.
Chmod bizim işimiz.