Remote Desktop büyük harf problemi

Başlatan Excalibur, 25 Haziran 2009 - 09:42:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Excalibur

Merhaba,

Ubuntu'yu kurup, Win 2003 sistemine RDP yaptığımda TR klavye seçeneğinde UpperCase olmuyor. Büyük harfle bir şey yazamıyorum uzaktaki masaüstü login ekranına dahi. Bu konuda bilgisi olan var mıdır ?

bytan

Başka bir işletim sistemiyle uzaktaki makinaya bağlandığında durum nedir?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Excalibur

O zaman bir problem olmuyor. Sadece bu ubuntuda problem var. Test için tek makineye kurmuştum. Eğer bu olursa, bir çok makineyi Ubuntu'ya geçireceğim. Teşekkürler.

garafatma

Karşı makinenin CAPS LOCK tuşu aktif olduğunda bu tip problemler oluyor. Kapatıp öyle deneyin.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

Excalibur

O durumları biliyorum, server 2003 üzerinde deneyimim çok; fakat bu ona benzer bir durum değil. Karşı makine caps lock kapalı ise ör sizin bilgisayarınız küçük yazabilir. Ama kendi bilgisayarınızda Caps Lock'a basarsanız durum düzelir.

Bu farklı bir durum. Klavye seçeneği ENG olursa durum normal, bu sefer de ç,ş görünmüyor; ama TR olursa sürekli küçük yazıyor...

Bir de TR language pack i tekrar indir ve kur diyenler var. Bu paketi nerede bulabilirim ?

Teşekkürler.

bytan

Synaptic içinde lang anahtar kelimesi ile arama yaptığında karşına tüm dil paketleri çıkar.

Alıntı Yaplanguage-pack-gnome-tr-base
language-pack-gnome-tr

Daha ayrıntılı bilgi için:

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,2757.0.html
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.