[Çözüldü] Cep telefonları dizüstü bilgisayarımı bulamıyor

Başlatan eren, 11 Haziran 2009 - 20:57:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eren

Bluetooth aracı ile telefonumu bilgisayara tanıttım ve bilgisayardan telefona bluetooth aracılığı ile dosya yollayabiliyorum. Ancak telefondan veya bir başka telefondan bilgisayara Bluetooth ile dosya gönderemiyorum, çünkü ne benim telefonum ne de diğer telefonlar bilgisayarı bulamıyor.

Sistemde başka dağıtımlarda mevcut ve o dağıtımlarda bu işlem sorunsuz gerçekleşiyor. Bluetooth cihazım Ubuntu altında da sorunsuz tanınmış durumda. Cep telefonları bilgisayarı neden göremiyor?

Görünürlük ayarı da her zaman görünür olarak ayarlı. Ubuntu'nun Bluetooth ayarları menüsünde telefonum da görünüyor.

Teşekkürler.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

xwes

Hiç bluetooth'lu telefonum olmadığı için pek aram yoktur bluetooth ile ancak bir keresinde arkadaşım telefonundan bir dosya almak istediğimde arkadaşım telefonundan bilgisayarıma göndermek yerine bluetooth aracı ile arkadaşın telefonunu bulup "browse"ye tıklayıp telefonunun diskinde gezinerek istediğim dosyayı bilgisayarıma kopyalamıştım. Şimdi kde'nin aracı ile mi yaptım gnome'daki araç ile mi yaptım hatırlamıyorum ama gnome'da yüklü gelen araç ile yapmış olmam muhtemel.

eren

Bende pek anlamam bu işlerden. O araç nerededir? KDE 3.X serisinin araçları ile bir KDE dağıtımında bu işlemi sorunsuz olarak yapıyorum.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

xwes

Bluetooth'u başlatınca sistem tray'de çıkan araçtan bahsediyordum.

garafatma

Eren böyle bir konu geçmişti, hatta @heartsmagic'de o konu sayesinde çözmüştü bluetooth problemini.

obextool gibi bir paket yüklemek gerekiyor sanırım. Arama yapmışmıydın :D
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

Xenophobia

Alıntı yapılan: Eren - 11 Haziran 2009 - 21:10:32
Bende pek anlamam bu işlerden. O araç nerededir? KDE 3.X serisinin araçları ile bir KDE dağıtımında bu işlemi sorunsuz olarak yapıyorum.

KBluetoth4 ile deneyebilirsin Eren.

xwes

şimdi denedim, (kde üzerindeyim) KBluetoth4 ile telefon bilgisayarımı gördü ve dosyayı gönderdi.

command

Alıntı yapılan: keiser_soze - 11 Haziran 2009 - 21:19:40
Eren böyle bir konu geçmişti, hatta @heartsmagic'de o konu sayesinde çözmüştü bluetooth problemini.

obextool gibi bir paket yüklemek gerekiyor sanırım. Arama yapmışmıydın :D

obexpushd ipucu olarak eklemiştim foruma :)

garafatma

Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

eren

Benim sistem 64 bit olduğu için bazı sorunları var. Onları çözdükten sonra bunu deneyeceğim.

eren

obexpushd kurunca sorunum çözüldü. Artık bütün telefonlar bilgisayarı görebiliyor ve dosya gönderebiliyorum. Teşekkürler.

heartsmagic

Anladığımız üzere @command ip ucun çok iş görecek gibi :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.