[Arşiv][Çözüldü] virtualbox donması nasıl çözülür?

Başlatan httmann, 06 Mayıs 2008 - 18:47:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

httmann

Herkese kolay gelsin arkadaşlar. konu şu ki virtualbox'a windows xp media center edition kurdum. ama şöyle bir sorun var. eğer bilgisayarda bir işlem yapmıyorsam virtualboxta işlem olmuyor. mesela fare hareket etmiyor. örneğin eğer bi yere dosya kopyalayıp yapıştırmıyorsam veya müzik dinlemiyorsam virtualbox'ta fare yaklaşık dakikada bir kere hareket ediyor.
   Müzik falan dinlersem 10sn. de bir kere. yani illaki bilgisayarı yada daha doğrusu ram'ı(yanılmıyorsam) kasmak lazım. bunu nasıl çözebilirim? hiçbir işlem olmadan virtualbox donmadan çalışmaz mı? saygılar...

platonix

Alıntı yapılan: httmann - 06 Mayıs 2008 - 18:47:09
   Herkese kolay gelsin arkadaşlar. konu şu ki virtualbox'a windows xp media center edition kurdum. ama şöyle bir sorun var. eğer bilgisayarda bir işlem yapmıyorsam virtualboxta işlem olmuyor. mesela fare hareket etmiyor. örneğin eğer bi yere dosya kopyalayıp yapıştırmıyorsam veya müzik dinlemiyorsam virtualbox'ta fare yaklaşık dakikada bir kere hareket ediyor.
   Müzik falan dinlersem 10sn. de bir kere. yani illaki bilgisayarı yada daha doğrusu ram'ı(yanılmıyorsam) kasmak lazım. bunu nasıl çözebilirim? hiçbir işlem olmadan virtualbox donmadan çalışmaz mı? saygılar...

nasil bir doannima sahipsin ve vbox icin ayirdigin donanim ne kadar ???

ve samless mod kullaniyomusun ???

httmann

Ubuntu 8.04 (hardy)
gnome:2.22.1
kernel:2.6.24-16-generic
cpu:Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.80GHz
ram:1gb
vga card: ati radeon 2600HD pro - 512 mb
audio card: realtek ac97

sanal makine için ayırdığım tablo:

ram:512 mb
vga card: 32 mb

başka bi kısıtlama yok.

bu arada samless mod diye bişey duymadım. ve 32 mb ekran kartlı bir bilgisayarda xp rahat çalışır söyleyim(ama sadede xp çalışır).

erginemr

VirtualBox yakın zamanda el değiştirdi, Innotek'ten Sun Microsystems'e geçti. Ve en son 1.6 versiyonu çıktı.

1.5.x versiyonunu kullanıyorsanız, 1.6'yı yüklemek sorununuzu çözebilir.

httmann

şuan 1.6'ya windows xp mce kuruyorum. sonuçları bildireceğim. teşekkürler...

httmann

yok olmadı maalesef.  :( kernel ile bir alakası olabilir mi???

httmann

tamamdır arkadaşlar galiba çözdüm. olay misafir eklentilerinde bitiyormuş. kurdum şimdi çok güzel. herkese teşekkür ederim. saygılar, sevgiler...