Deluge indirdiğim dosyaları tekrar indirmeye başlıyor

Başlatan skahvecioglu, 10 Haziran 2009 - 19:46:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

skahvecioglu

Arkadaşlar tekrar merhaba;

Ubuntu'yu kurduğumdan bu yana Deluge torrent istemcisi kullanıyordum, fakat bilgisayarı kapatıp açtığımda indirmiş olduğum torrent dosyalarını görmeyip yeniden indirmeye çalışıyordu. Her açtığımda dosyaları tekrar taratmamak için Transmission kullanmaya başladım, fakat aynı sorun şu anda da devam ediyor. Örnek veriyorum dün gece indirmiş olduğum bir dosyayı seed etmek istiyorum fakat bugün bilgisayar açtığımda tekrar indirmeye başlıyor... Sebebi nedir bunun?
Ne Mutlu Türküm Diyene!

ironic

kaydetme dizini ntfs bölümde mi? eğer öyleyse torrent programını açmadan önce ntfs bölüme bağlan.

skahvecioglu

Alıntı yapılan: ironic - 10 Haziran 2009 - 20:37:35
kaydetme dizini ntfs bölümde mi? eğer öyleyse torrent programını açmadan önce ntfs bölüme bağlan.

Evet kaydetme dizini ntfs bölümlerinde, torrent programını açmadan önce tek tek tüm bölümlere bağlanıyorum ama yine de görmüyor. . .
Ne Mutlu Türküm Diyene!

ironic

Az önce transmission 1.70 ile denedim ve ntfs bölüme indiriyor. Kayıt dizinini seçerken xx.xx GB ortam' ı değil de listenin en altındaki "diğer" bölümünden dizini gösterin. Deluge kullanmadığımdan o konuda bilgim yok ama aynı olması lazım.

skahvecioglu

Alıntı yapılan: ironic - 10 Haziran 2009 - 20:53:35
Az önce transmission 1.70 ile denedim ve ntfs bölüme indiriyor. Kayıt dizinini seçerken xx.xx GB ortam' ı değil de listenin en altındaki "diğer" bölümünden dizini gösterin. Deluge kullanmadığımdan o konuda bilgim yok ama aynı olması lazım.

Dizini gösteriyorum, istediğim yere şndiriyor dosyaları ama daha sonra o dosyayı seed etmek istediğimde tek tek veriyi doğrulatmak zorunda kalıyorum ki bazen görmüyor program dosyayı ve tekrar indirmek istiyor...
Ne Mutlu Türküm Diyene!

garafatma

Bunu tek sebebi dosyayı indirdikten sonra, indirdiğin dosyanın yerini değiştirmen olabilir. Küçük bir torrent dosyasında denedim her iki programla, indirdikten sonra yerlerini değiştirince, haliyle indirdiğimi göremeyip tekrar indirmek istedi.

İnen dosyanın yerini değiştirmediysen, veya adını değiştirmediysen aklıma başka birşey gelmiyor.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

skahvecioglu

Maalesef inen hiçbir dosyanın yerini değiştirmiyorum
Ne Mutlu Türküm Diyene!

agritux

Transmission un nesini beğenmediniz :D

ironic

Alıntı yapılan: skahvecioglu - 10 Haziran 2009 - 22:27:31

Dizini gösteriyorum, istediğim yere şndiriyor dosyaları ama daha sonra o dosyayı seed etmek istediğimde tek tek veriyi doğrulatmak zorunda kalıyorum ki bazen görmüyor program dosyayı ve tekrar indirmek istiyor...

Peki tekrar indirmek istediğinde nereye indiriyor? üstüne mi yazıyor ? Eğer böyleyse bir böcek olabilir.

skahvecioglu

Alıntı yapılan: ironic - 12 Haziran 2009 - 12:47:57
Alıntı yapılan: skahvecioglu - 10 Haziran 2009 - 22:27:31

Peki tekrar indirmek istediğinde nereye indiriyor? üstüne mi yazıyor ? Eğer böyleyse bir böcek olabilir.

Evet tekrar programı açtığımda indirilmiş dosyayı görmüyor tekrar indiriyor, indirdiğini gördüğümde download'ı kestiğim için üzerine mi yazıyor bilemiyorum...
Ne Mutlu Türküm Diyene!

FeNDeR

Transmission ile ntfs 'ye yazan familyadanım :) Şu ana dek bir sıkıntı olmadı.

fcengiz

Her ikisinide kullandım. Şu an Deluge kullanıyorum ve indirilen bölüm ntfs öyle bir sorunum olmadı her ikisiylede....

ironic

Transmission hata bildirim sayfasında benzer bir hata kaydı bulamadım. Öncelikle güncel sürümle deneyin. Sorun düzelmezse hata bildirimi yapın. (http://trac.transmissionbt.com/newticket)

Güncel sürüm için;

http://www.getdeb.net/app/Transmission

skahvecioglu

Alıntı yapılan: ironic - 12 Haziran 2009 - 22:31:29
Transmission hata bildirim sayfasında benzer bir hata kaydı bulamadım. Öncelikle güncel sürümle deneyin. Sorun düzelmezse hata bildirimi yapın. (http://trac.transmissionbt.com/newticket)

Güncel sürüm için;

http://www.getdeb.net/app/Transmission

@ ironic : Verdiğin linkten işlemcime uygun son sürüm transmission'u indirdim, gdeb paket yüklyici ile açım, bağımlılık yok hatası verdi...
Ne Mutlu Türküm Diyene!

opusxx

Bir ihtimal, indirmek istediğiniz dosyalar  '' fake '' denilen dosyalardan olmasın ?Bu tip dosyalar sürekli aynı yüzde de takılıpta kala biliyorlar.
nVidia GeForce 8600 GT (512)
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )
AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+  1024 ram,

garafatma

Alıntı yapılan: opusxx - 14 Haziran 2009 - 15:48:38

Bir ihtimal, indirmek istediğiniz dosyalar  '' fake '' denilen dosyalardan olmasın ?Bu tip dosyalar sürekli aynı yüzde de takılıpta kala biliyorlar.

İndirdiğin torrent'in adresini özelden verirmisin? bende de yapacak mı torrenttemi bir sıkıntı var bakalım

skahvecioglu

Alıntı yapılan: keiser_soze - 14 Haziran 2009 - 20:44:28

İndirdiğin torrent'in adresini özelden verirmisin? bende de yapacak mı torrenttemi bir sıkıntı var bakalım

Sistemde belirtilen mail adresinize ileti gönderdim...
Ne Mutlu Türküm Diyene!

heartsmagic

Transmission'ın kurulumu için hangi bağımlılıkta hata verdi? Eğer göremiyorsan elle kurmayı dene görelim. Öncelikle .deb paketi neredeyse o dizine git:

cd /nerede/bu/paket.deb

Ardından kur:

sudo dpkg -i paket.deb
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

skahvecioglu

Alıntı yapılan: heartsmagic - 14 Haziran 2009 - 23:57:47
Transmission'ın kurulumu için hangi bağımlılıkta hata verdi? Eğer göremiyorsan elle kurmayı dene görelim. Öncelikle .deb paketi neredeyse o dizine git:

cd /nerede/bu/paket.deb

Ardından kur:

sudo dpkg -i paket.deb

Sanırım bu kod beni aştı... Deb dosyası başlangıç klasörüm olan Sukru'de,
"sukru@sukru-desktop:~$ cd/sukru/transmission.deb"   yazdığım zaman
"bash: cd/sukru/transmission.deb: No such file or directory" hatası alıyorum...
Ne Mutlu Türküm Diyene!

heartsmagic

cd /home/sukru
sudo dpkg -i transmission.deb
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

garafatma

Alıntı yapılan: skahvecioglu - 14 Haziran 2009 - 22:42:33

Mailini aldım denedim bende de aynı sıkıntıyı verdi. Sanırım torrent dosyasında sıkıntı var. Başka torrentlerde yapıyormuydu?

skahvecioglu

Alıntı yapılan: keiser_soze - 16 Haziran 2009 - 12:56:23
Alıntı yapılan: skahvecioglu - 14 Haziran 2009 - 22:42:33

Mailini aldım denedim bende de aynı sıkıntıyı verdi. Sanırım torrent dosyasında sıkıntı var. Başka torrentlerde yapıyormuydu?

Maalesef tüm torrent dosyalarında aynı şeyi yapıyor, şu an iş yerindeyim eve döndüğümde aynı siteden alınmış başka bir torrent dosyası gönderebilirim...
Ne Mutlu Türküm Diyene!

ironic

2 tane torrent dosyasıyla denedim bende hiçbir sorun yok. İndirmeler tamamlanınca diski ayırdım. Bir süre sonra tekrar bağladım. Transmission' u açtığımda doğrudan kaynak oluyor. Tüm torrentlerde demişsin acaba küçük bir torrent dosyasını da ubuntu dizinini seçerek indirip dener misin ?

skahvecioglu

Alıntı yapılan: ironic - 16 Haziran 2009 - 19:26:35
2 tane torrent dosyasıyla denedim bende hiçbir sorun yok. İndirmeler tamamlanınca diski ayırdım. Bir süre sonra tekrar bağladım. Transmission' u açtığımda doğrudan kaynak oluyor. Tüm torrentlerde demişsin acaba küçük bir torrent dosyasını da ubuntu dizinini seçerek indirip dener misin ?

@ ironic: Tavsiyen üzerine Deluge'den tüm torrentlerimi sildim, ardından hepsini ubuntu dizinine taşıdım, ve tekrar deluge'e ekledim. İlk açılışta bir kez veriyi doğruladı, sonra 3-4 kez bilgisayarı yeniden başlattım hemen kaynak oldu. Sanırım aktif torrentler ubuntu dizininde kaldığı sürece sorun olmayacak...
Ne Mutlu Türküm Diyene!

Heisenberg

beyler ben indirmiş olduğum torrent dosyasını ressed etmek istiyorum ama başaramıyorum bu delugede şimdi torrent için inen o küçük istemci dosyasına nasıl daha önce indirdiğim dosyanın yerini gösteriririm seçeneklerden deniyorum görmüyor o dosyanın yerini yeniden indirmeye çalışıyor.
ALLES WAR DIE SEKTE !