[Çözüldü] CPU Meter & Hava Durumu & Takvim , Kurulumu ?

Başlatan Linux, 06 Mayıs 2008 - 16:18:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Linux

ufuk_k

Instalation
Put it in your /usr/local/share/screenlets and run it from there

Demiş. Dediği dizine atıp çalıştırmak gerekiyormuş.

Linux

bende öyle yaptim zaten, root olarak giris yaptim, ayni dedigi sekilde

usr/local/share icine, screenlets diye dosya olusturdum, run terminal diyorum, terminal aciliyor ve hemen ardindan kapaniyor. degisen bir durum yok.

lseker

Bunları kullanabilmek için Screenlet gerekmiyormu ?
gdeslet benzeri bir program galiba. Kurduktan sonra eklentileri import edilerek kullanılabiliyo sanırım.
Ama tam olarak bilgim yok.
Dünya Güneş'in yardımı ile yaratıldı...Olduğu gibi kalmalı.
Toprak yaratıldığında üzerinde sınır çizgileri yoktu, onu bölmek insanlara düşmez.

yogarock

arkadaşım inen paketleri dışarıya çıkarmadan yani tar.gz şeklinde olacak screenletsi aç install deyip yükle...

lseker

Toprak yaratıldığında üzerinde sınır çizgileri yoktu, onu bölmek insanlara düşmez.

Linux

screenlets , sistemde yüklümü ? yoksa yüklemem mi gerekiyor ek olarak ?

sudo apt-get install screenlets

ile cekiyorum yukluyor bakalim, ne olacak.

lseker

yok yüklü olarak gelmiyor. Yüklemen gerekiyor.
Dediğim gibi gdesklet benzeri diye biliyorum , öyle ise indirdiğin paketleri programa ekleyerek kullanabiliyorsun.

Linux

tamam screenletsi indirdim kurdum, kendi içinde cpu meter filan var.
install diyorum.

usr/local/share/screenlets 'le geliyorum, tar.gz paketini gösteriyorum. ama hata veriyor.

invalid archive archive must contain. a directory with the screenlet's name. diyor?

ufuk_k

tgz pakedini değil de, içindeki klasörü kopyalayın. Demek istediği screenletin kendi adını içeren klasörün olması gerekiyor.

lseker

Tam anlamadım. Dediğin gibi içinde zaten dediğin gibi cpu meter  vb. eklentiler var. istediğini çift tıklayarak masaüstünde istediğin yere yerleştirip kullanabilirsin.

lseker

İnstall new theme diyerek .tar.bz2 olarak masaüstüne indirdiğin paketleri göstererek kurabiliyorsun.
Böyle denermisin.

Linux

install new theme diyerek tar.bz2 veya tar.gz 'paketlerini gösterdigimde,

invalid archive archive must contain. a directory with the screenlet's name.

hatasi aliyorum. tgz pakedini değil de, içindeki klasörü kopyalayın. derken, neyi kastettin anlamadim, icindeki paketler, screenlets'in icine kopyalanmiyor.

calistirmayi basardim ancak su sekilde, screenlets klasorune cikardim tar.gz paketlerini, cift tikladim run dedim, bazilari calisiyor bazilari calismiyor.

mesela, hava durumu calismiyor hic birinde Zip Code istiyor, ama zip code girmeme ragmen, degisen birsey yok.

CPU meter, ve HDD Meteri calistirabildim. ve her seferinde bunlari, elle manual olarak calistirmak zorunda kaliyorum.

bunu daha alternatif bir yolu yokmudur, bir sürü ubuntuda, screenlets kullanan arkadasimiz var, biri ilgilense sasiracağim : ) ilgilenen arkadaşlara teşekkürler.

lseker

sistem/tercihler/oturumlar altına eklersen her açılışta kendi başlar.

Linux

peki tamam cok teşekkür ediyorum, bu weather 'i yani hava durumunu nasıl çalıştıracağımı bilen arkadaş var mı acaba ? zip code istiyor doğru zip code girmeme rağmen malesef çalışmıyor. Hatta, binbir şehrin zip code'sini denedim yine yanıt vermedi.

ufuk_k

zip code derken ICAO kod, mesela Ankara için LTAD giriyorum ben.

lseker

Mohikan

Kodlar için teşekkürler. Yeni bir şey daha öğrenmiş olduk :D

Linux

olmuyor arkadaşlar,

ekran görüntüsü buyrun aynı bu şekilde giriyorum.

[IMG]http://img213.imageshack.us/img213/8180/screenshotao7.th.jpg[/img]

ancak ; Coult not reach weather.com check your internet connection and location and try again.

hatası alıyorum.

lseker

Linux

sonuç aynı malesef, emekleriniz için çok teşekkür ederim, ubuntu 7.10 kullanıyordum ancak ;
yaklaşık 1 saatte, indirdiğim 8.04 Hardy Heron'u şu an, CD'ye çekiyorum. Onu kuracağım birazdan.
umarım, ondada böyle ufak tefek soruncuklarla karşılaşmam : )

Linux

Alıntı yapılan: lseker - 16 Mayıs 2008 - 21:37:47
" TUXX0014 " deneyin..

Hardy Heron'u kurdum sorunsuz olarak calisiyor screenlets'ler.

TUXX0014 vermis oldugun kod'da calisiyor, ancak istanbul icin bu, mümkünse bursa için olan kodu verebilirmisin?

Linux

TUXX0039

tamam hocam buldum çok teşekkürler : )

lseker

Resimde ki kod Istanbul olduğu için onu yazmıştım.. Neyse halletmişsiniz zaten :)
Güle güle kullanın..