Çalışmayan Flash oyunu

Başlatan CodErode, 09 Haziran 2009 - 14:20:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CodErode

Arkadaşlar 1-2 gün önce flash sorunum vardı çözmüştüm fakat şimdi dikkat ettim de hala sorunlar var. Video izlerken o kadar da problemli olmuyor, bazen takılıyor sadece. Ama aşağıdaki oyuna giridim donarak oynuyor;

http://pepsinex-m.jp/game/2/

Bu oyunu sorunsuz oynayabileniniz varsa bana flashla ilgili kurduğu eklentileri söylerse sevinirim :D

9.04 kullanıyorum.

agritux

compiz kapalıyken aynı sorun oluyor mu?
yada nvidiamı ekran kartınız
opera kullanın

CodErode

Compiz temaydı sanırım. Ben o temayı kurmadım.

Ekran kartım ati radeon

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Haziran 2009 - 15:10:18

Dikkat ettim videolarda da ses ile video dengesiz yürütülüyor. Ya ses önde yada görüntü önde oluyor.

Operada da aynı.

AbkHaZiaN

Dosya adı: libflashplayer.so
    Shockwave Flash 10.0 r22

MIME Türü Tanım Son Ek Durum
application/x-shockwave-flash Shockwave Flash swf Devrede
application/futuresplash FutureSplash Player spl Devrede

Flashla ilgili eklenti bilgilerim ve sorunsuz çalışıyor. Güzel oyunmuş bu arada :)

CodErode

Bende bunları kullanıyorum. Ama neden bende yavaş, hantal şekilde çalıştırıyor?

Oyunu özellikle babam çok oynar :D

Oyun sayesinde baya gelişti klavyesi :D

AbkHaZiaN

Çok çeşitli sebepleri olabilir. İşlemci ekran kartıkullanılan programlar... Bir zamanlar bende de flash sitelerdede kasma yapıyordu ama 9.04de geçtiğim günden bu güne hiç olmadı :)

CodErode

Ne yapmamı önerirsiniz arkadaşlar?

agritux

garafatma

Alt+F2 kombinasyonu ile açılan pencere

metacity --replace

yazıp denermisin?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

CodErode

Opera da aynı..

metacity --replace

Kodu da fayda etmedi.

agritux

pardus 2008.2 de xorg sürümü yüzünden firefox ile sorun yaşıyordum
operada sorun yaşamıyordum. Bu yüzden önerdim.

CodErode

Her ihtimali denemek amacıyla bende deneyeyim dedim ama olmadı. Hala aynı sorun.. Flashın yoğun olduğu bu tür uygulamalarda ağır çalışıyor.

Hadi videoları geçtim onda da ufak sorun var ama olsun. Ama bu tür oyun gibi uygulamaları kaldıramıyor.

AbkHaZiaN

Bütün firefox ayarlarını sıfırlayıp, flashpalayerı tekrar kurup dener misin. Firefoz ayarlarını sıfırlamak için home dizininden .Mozilla klasörünü silmen yeterli olacaktır.
Flashla ilgili paketleri
dpkg -l | grep flash
komutu ile öğrenebilirsin.
daha sonra
sudo apt-get remove paket_ismi
kodu ile kaldırırsın. Denemekten sadece kotana bir kaç mb zarar gelir :)

ironic

Opera ile açtım oyunu. Sistemimde flaş ve ekran kartı sorunu olmamasına rağmen işlemciye yüklenme oranı hayli yüksek. (%40 -70 arası) . Oyunu indirip (tek parça ise) oynayabilirsin diyeceğim de henüz bir swf oynatıcı bulamadım. (tarayıcıyla çalışır zannedersem)  :)

heartsmagic

64bitlik 9.04 kullanıyorum. Oyunu bir beş dakika kadar oynadım. İşlemci 800mhz olarak sakin sakin kaldı. Normal Flash sayfalarında bile daha fazla kasar ara ara. Kullandığım flash paketi:

dpkg -l | grep flash
Alıntı Yapii  flashplugin-installer                      10.0.22.87ubuntu2                    Adobe Flash Player plugin installer
ii  flashplugin-nonfree                        10.0.22.87ubuntu2                    Adobe Flash Player plugin installer (transit

64bitlik paket değil, depodaki normal flash paketi bu.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

oenderrr

ben de oyunu açıp sorunsuz oynadım, üstelik bende videolar tam anlamıyla çalışmıyor. daha doğrusu çalışıyor da tam ekran yaptığımda eski televizyonlarda ayarı tam tutturamazsın da ekran sürekli aşağı doğru kayar ya tam öyle bir görüntü oluşuyor

heartsmagic

Alıntı yapılan: oenderrr - 10 Haziran 2009 - 00:08:32
daha doğrusu çalışıyor da tam ekran yaptığımda eski televizyonlarda ayarı tam tutturamazsın da ekran sürekli aşağı doğru kayar ya tam öyle bir görüntü oluşuyor

Konu dışı olacak ancak oynatıcının video çıkışını değiştirmeyi denedin mi?

oenderrr

daha konudışı olacak ama nasıl yapıyoruz :)
ilk başta kurcaladım bir şeyler ama bulamayınca vazgeçtim

heartsmagic

Hangi programı kullandığına bağlı. Seçeneklerine dalarsan Video bölümünde görürsün. x11, gl,gl2 vs. Deneyerek uygun olanı bulabilirsin.

oenderrr

ha o zaman yanlış anlaşılma oldu. ben herhangi bir flash video yu indirip çalıştırdığımda hiç sorunsuz izleyebiliyorum. (tüm oynatıcılarla). video çıkışı varsayılan olarak xvideo. ama firefox ile izlemeye kalkınca sorun yaşıyorum. yaşadığım sorun da sadece videoyu tam ekran yaptığımda oluyor.

heartsmagic

Tamam, Flash sorunu kısacası. Bu tam ekran meselesi sanki konuşulmuştu forumda. Yeniden flash kurulumu veya Adobe'nin kendi sitesinden kurulumla çözülmüştü diye hatırlıyorum. Ancak yanlış da hatırlıyor olabilirim.

oenderrr

kesin çözülmüştür ama ben de çözülmez :)
denedim flashı tekrar kurup kaldırmayı ama olmadı. neyse şimdilik halimden memnunum keepvid ile indirip izliyorum, konuyu yeterince saptırdık zaten

heartsmagic

Tamam, çok can sıkıcı olursa yeni bir başlık da açabilirsin.

oenderrr

yok can sıkıcı olduğu için değil, başkalarının çözülmemiş sorununu sabote etmeyeyim diye dedim. yani benim için bir sorun yok. zaten öyle pek fazla internette video izleyen birisi değilim.  teşekkürler yardımcı olduğun için. benim araştırdığım mandrivadayken nasıl denk gelmişti bilmiyorum firefox üzerinde hangi video playerı kullanmak istediğimi soran bir şey denk gelmişti (vlc, mplayer falan diye) windowsdan alışık olmadığımız durumlar olduğuna dikkatime çekmişti. ama şimdi belki faydası olur diye düşünmeme rağmen öyle de bir ayar bulamadım

CodErode

Home dizinine giriyorum fakat .Mozilla klasörü yok. Ya da ben yanlış girmiş olabilirim. Tam uzantıyı verebilirmisiniz arkadaşlar?