Google Earth

Başlatan denizhanyerel, 09 Haziran 2009 - 09:24:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

denizhanyerel

Merhaba. Dün Google'ın sitesinden Google Earth yazılımını indirdim şu komutla sistemime kurdum:
sudo /home/denizhan/Desktop/GoogleEarthLinux.bin

Kurulum sorunsuz gerçekleşti. Kurulum bittikten sonra çıkan ekranda çık veya başlat butonları vardı. Ben de başlat dedim. Sorunsuz çalıştı. Programdan çıktıktan sonra masaüstündeki kısayolun çalışmadığını fark ettim. Bir de Applications'ın altındaki kısayoldan google earth açılıyor ama bookmark lar da dahil hiçibir şey ekrana gelmiyor. Ayarlar menüsü dehil herşey kapalı. Konsoldan googleearth yazınca da aynı sonucu alıyorum. Ancak sudo googleearth ile şansımı denediğim zaman program sorunsuz çalıştı. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Linux User #489601
Ubuntu User #27213

denizhanyerel

Teşekkür ederim. Arama yapmıştım sanırım gözümden kaçmış. Özürler. :(
Linux User #489601
Ubuntu User #27213

heartsmagic

Alıntı yapılan: denizhanyerel - 09 Haziran 2009 - 09:43:07
Teşekkür ederim. Arama yapmıştım sanırım gözümden kaçmış. Özürler. :(

Sorun çözüldü mü?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

denizhanyerel

Sabah iki dakikada sorunu çözebilirim sanımıştım. Bu sebeple hemen kolları sıvadım. Ancak durumun öyle olmadığı kanısına varınca ben de derse geri döndüm. Şimdi bakacağım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Haziran 2009 - 20:24:51

Ben bu programı ilk kurduğumda(Kubuntu 8.04'e) sudo yu kullanmadım. Doğrudan kendim /home/denizhan üzerine kurdurmuştum. Bunu rastgele yaptım. Ama işe yaradı. Bugün araştırdığımda /home dizinine kuran başka insanların da olduğunu gördüm. Normali acaba bu mu? Çünkü masaüstüne attığı kısayol bile çalışmıyor ve root a ait. Hiçbir şey yapılamiyor.
Linux User #489601
Ubuntu User #27213

heartsmagic

Normali sen nasıl yaparsan öyle aslında :) Ben /opt altına kuruyordum bir ara, son denememde ufak tefek sorunlar yaşamış ancak çözmüştüm.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.