ubuntu açılırken simgeyi büyültmek mümkün mü?

Başlatan kemaltahir, 08 Haziran 2009 - 15:59:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kemaltahir

arkadaşlar ubuntu açılırken simge çok küçük onu büyültmenin imkanı var mı ? İkinci olarak da benim masaüstü 1027*768 çözünürlüğe ayarlı  fakat ilk açıldığında 1440*900 olarak açılıp sonra eskiye dönüyür ben direk 1027*768 den açılmasını istiyorum. bunu çözebilir miyim

heartsmagic

@kemaltahir, kullandığın Ubuntu sürümü şu anda ne? Hangi karta sahipsin? Çözünürlük için bir şeyler yaptın mı?

Forumda başlıklar arttıkça akıllar karışıyor. Parça parça gitmek yerine olan başlıklar daha fazla yarar sağlar bizlere.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kemaltahir

9.04 son sürüm, ekran kartı asus eax 1550 sorunsuz çalışıyor. Başlangıctaki simge ile ilgili hiçbir başlık yok bir de dediğim gibi başlarken çözünürlük 1440*900 yani ben direk benim normal çözünürlükten başlamsını istiyorum.

heartsmagic

Alıntı yapılan: kemaltahir - 08 Haziran 2009 - 16:09:35
9.04 son sürüm, ekran kartı asus eax 1550 sorunsuz çalışıyor. Başlangıctaki simge ile ilgili hiçbir başlık yok bir de dediğim gibi başlarken çözünürlük 1440*900 yani ben direk benim normal çözünürlükten başlamsını istiyorum.

Bu durumda xorg.conf dosyana ilgili çözünürlükleri ekleyebilirsin. Grafik kartları bölümünde birçok başlıkta bunun anlatıldığını görebilirsin. Ayrıca xorg.conf çözünürlük diye aratırsan yine faydalı bilgiler bulabilirsin.

kemaltahir

heartsmagic

Alıntı yapılan: kemaltahir - 08 Haziran 2009 - 16:15:29
peki simgeyi büyültmek için ne yapabilirim.

Ne kadar küçük olduğunu bilemiyorum. Normal de olabilir o, bir ekran görüntüsü koyabilirsen fikir yürütmüş oluruz.

kemaltahir

resmi nasıl yükleyeceğim buraya

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 08 Haziran 2009 - 16:29:45

file:///home/penguen/Masa%C3%BCst%C3%BC/S5000061.JPG

heartsmagic