[Arşiv][Çözüldü] Evolution

Başlatan izzetguntalaz, 06 Mayıs 2008 - 15:04:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

izzetguntalaz

Arkadaşlar ben Evolution u kullanmıyorum. Ne işe yaradığınıda bilmiyorum.

Fakat bu gün Evolution için 15mb update çıktı. Bende kullanmadığım bir yazılım için güncelleme istemiyorum.
Zaten 4gb kotalı internetim yetmiyor.

Bende applications-Add/remove dan kaldırayım dedim. Bana synaptic e git ordan kaldır dedi.
Bende baktım baya bi Evolution la ilgili şey var. Bir kaçını kaldırdım. Bağamlılıkları yoktu.
Ama Bağzıları diyo ki bunu kaldırırsan daha büsürü şeyde kaldır diyo ki bunların içinde Gnome base paketide var.

E tabiyki bu bağamlılıklıları ellemedim. Şimdi bu Evolution sistemden kaldırılamıyomu yani?

Bilgisayarı her açtığımda update manager bana update in var diyo. Ben bunu istemiyorum.

ufuk_k

Evolution GNome masaüstünün bir parçası. Kaldırırsanız gnome masaüstü de kalkar. Yapılacak en mantıklı şey, ya evolutionı kullanmak ya da sürümünü sabitlemek.
Evolution hem bir posta istemcisi, hem de kişisel organizasyonlarınızı, önemli günlerinizi saklayabileceğiniz bir program. Daha önce posta istemcisi kullandınız mı bilmiyorum ama, gmail falan kullanıyorsanız evolution ile mail alıp gönderebilirsiniz. Önemli günlerinizi, randevularınızı ayarlayıp haber vermesini de sağlayabilirsiniz.

Diğer seçeneğe gelince, synapticte evolution pakedini bulun ve sağ tıklayıp, sürüme sabitle diyin. Updateleri artık haber vermeyecektir.

izzetguntalaz

Sürüme sabitlemek derken? Ben ingilizce kullanıyorum.

"Mark recommended for installation" u ve sonra menüden neyi seçicem.

ufuk_k

Ben de ingilizce kullanıyorum da, şu an sistemde tüm paketler güncel. Tam olarak ne olduğunu unuttum, bir ara wine versiyonu son sürümlerde sorun çıkarıyor diye 0.9.45'e sabitlemiştim. Pakedi seçtikten sonra üstte package bölümünde lock version diye bir ibare var. O işinizi görür sanırım.

izzetguntalaz

Valla ben sabitlemek diye bişey göremedim.

ufuk_k

Pakedi seçtikten sonra üstte packages bölümünde lock version diye bir seçenek yok mu?  Halisünasyon mu gördüm acaba?  :)

izzetguntalaz

Ya ben sağ tıklıyorum o menü içinde bakıyorum.

Tamam oldu.

heartsmagic

gnome-base paketi mi ubuntu-desktop paketi mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ufuk_k

İlginçtir, belki ubuntu-studio kurulu olduğun için bende ama, ben evoyu kaldırınca sadece pluginler falan kalkıyor. Ama evolution-data-server-common pakedini kaldırınca ubuntu-desktop kalkıyor. Demin yanlış demişim evet, ubuntu-desktop kalkıyor.

heartsmagic

Yok gnome-base'i arkadaşın kendisi de demiş. Bende de ubuntu-desktop kalkıyor da onun kalkmasında sorun yok, meta paket zaten. Evo'ya ihtiyaç yoksa senin de dediğin gibi kendisi, eklentileri ve ubuntu-desktop kaldırılabilir sanırım. Ancak ubuntu-desktop nelere yol açar çok emin değilim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

izzetguntalaz

Bide ubuntu nun updateleri iyice fazlalaştı bu aralar dimi.
Neredeyse her gün bişey yükletiyo bu updater bana.

Bu güncellemeler yararlı olacaktır herhalde.

ufuk_k

Ben de hiç güncelleme yok şu anda mesela. Baya da bişey kurulu aslında. Siz de yetişirseniz bir süre sonra pek güncelleme olacağını sanmam. Demek ki eski sürümler var sizde. Daha sonra hem çok sık olmuyor hem de küçük boyutlarda oluyor.