[Çözüldü] avidemux mp4 ü avi ye çevirme

Başlatan keretta, 07 Haziran 2009 - 22:03:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

keretta

arkadaşlar merhaba,

avidemux diye bi program yükledim mp4 ü avi ye çevirmek için fakat programda encode, çevirme gibi işlevler göremiyorum. tam olaran nasıl çevirildiğini anlatacak birisi var mı?

birde konsoldan mencoder koduyla çevirdim. çevirdi başarılı ancak 21 mb lık videoyu 6 mb olarak çevirdi. zaten kalitesiz bir görüntüsü var çevirdiğinin. yazdığım komut şu,

mencoder -idx /home/ben/videolar/video.mp4 -ovc lavc -oac mp3lame -o /home/ben/videolar/video.avi

xwes

Şu an bende kurulu degil, bakamiyorum ancak muhtemelen dosya sekmesinin altinda export veya render gibi bir seçenek vardir buradan formatini degiştirerek kaydedebilirsiniz. (Format çevirmede winff veya hyper converter kullanirsaniz daha rahat edersiniz.)

not: kurdum baktim, şoyle; videoyu ekleyin sonra sol taraftan istediginiz formati seçin sonra da dosya sekmesinden kaydete basin.

keretta

Alıntı yapılan: xwes - 07 Haziran 2009 - 22:50:02
Şu an bende kurulu degil, bakamiyorum ancak muhtemelen dosya sekmesinin altinda export veya render gibi bir seçenek vardir buradan formatini degiştirerek kaydedebilirsiniz. (Format çevirmede winff veya hyper converter kullanirsaniz daha rahat edersiniz.)

not: kurdum baktim, şoyle; videoyu ekleyin sonra sol taraftan istediginiz formati seçin sonra da dosya sekmesinden kaydete basin.

hocam öyle yaptığımda uygunsuz dosya biçemi diye bir hata veriyor?

xwes

Şimdi yine denedim oldu. Ekle diyerek bir mp4 dosyasini ekledim sonra sol taraftan video için MPEG-4 ASP (xvid4)'u, audio için ise MP3 (LAME)'yi seçtim sonra da sonuna .avi eklemeksizin herhangi bir isimle kaydedince oldu. Dosyaya sag tik ile ozelliklerine baktigimda evi olarak gorunuyor.
Dedigim gibi en iyisi winff veya hyper converter, sonuçta bu ikisinin tek işi dosya donuşturmek. bunun dişinda kdenlive'i de bu iş için kullanabilirsiniz.

keretta

Alıntı yapılan: xwes - 07 Haziran 2009 - 23:20:59
Şimdi yine denedim oldu. Ekle diyerek bir mp4 dosyasini ekledim sonra sol taraftan video için MPEG-4 ASP (xvid4)'u, audio için ise MP3 (LAME)'yi seçtim sonra da sonuna .avi eklemeksizin herhangi bir isimle kaydedince oldu. Dosyaya sag tik ile ozelliklerine baktigimda evi olarak gorunuyor.
Dedigim gibi en iyisi winff veya hyper converter, sonuçta bu ikisinin tek işi dosya donuşturmek. bunun dişinda kdenlive'i de bu iş için kullanabilirsiniz.

sağolasın hocam çevirdim ancak şimdi cd'ye yazmak için de mpeg yapmam gerekecek. k3b mpeg1 veya 2 olmasının gerektiğini söylüyor

xwes

Ayni şekilde videoyu ekleyin sonra sol taraftan video için VCD (mpeg2enc)'i seçin, audio için de MP3 (Lame)'yi seçin sonra da yine sol taraftan en altta format olarak MPEG video'yu seçin, bende sorun olmadi. sizde olursa bu formatlari kurcalayarak uyfun olanlari bulun. Ben de ilk defa yaptim avidemux ile :)

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

keretta

teşekkürler sorun çözülmüştür.