compiz nasıl kapatılır?

Başlatan FıratikUS, 07 Haziran 2009 - 19:58:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

FıratikUS

Yarım saattir forumda arıyorum bir türlü bulamadım.Forumda sorumun cevabınıda vermişler ama sinirden galiba bulamıyorum.Ubuntu açıldıkdan sonra 2-3dakika zamanım var compiz'i kapatmak için.Sonrasında full donuyor.Ctrl+Alt+F2'de yapamıyorum.Belki diyorum compizi kapatırsam sorun çözülür.Nasıl kapatılıyor bu compiz.Hoş açıkmı onuda bilmiyorum....
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

ns

sağ tık>masaüstü artalanını değiştir>görsel efektler>hiçbiri.

dersen bence kapanır ama arkaplanda çalışan birşey kalır mı bilmiyorum
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

FıratikUS

Yanlış biliyor olabilirim ama okuduklarıma göre compiz çalışır durumda yada kurulu olarak geliyormuş!!Pencereleri taşırken dalgalanmasını sevdiğim için ubuntu kurdukdan sonra yaptığım ilk iş görsel effekti açmak oluyor.

ns

Alıntı yapılan: firaticus - 07 Haziran 2009 - 20:18:40
Yanlış biliyor olabilirim ama okuduklarıma göre compiz çalışır durumda yada kurulu olarak geliyormuş!!Pencereleri taşırken dalgalanmasını sevdiğim için ubuntu kurdukdan sonra yaptığım ilk iş görsel effekti açmak oluyor.

compiz kurulu geliyor ama kurduktan sonra görsel efektleri aktifleştirmen gerek çaliştirman için. sallanan pencereler compizin eseri. compizi kapatınca onlarda kapanır. donma hakkında hiçbir fikrim yok.
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

AbkHaZiaN

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,9645.0.html
Başlığnda bahsedilen şey sanırım sizinki ile aynı bir göz atın isterseniz.

FıratikUS

@ns
Bir üsteki mesajımı  yazdıkdan hemen sonra dediklerini denedim.İşe yaradı gibi.Ama sorunu kısmi olarak çözdü.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,4915.msg121264.html#msg121264
@AbkHaZiaN
Verdiğiniz linke bugün zaten konuyla ilgili soru sormuştum:)
Yukardaki  linke tıklarsanız ne demek istediğimi anlayabilirsiniz.Türk internetini ve ubuntu forumu çorbaya çevirmeme sebep olan bir konu.Verdiğim adresdeki konu altı ay önce ve linuxla ilk tanıştığım gününde resmidir:)

AbkHaZiaN

Gerçekkten bazı sorunlar çok ilginç oluyor. Seninkide ilginç :)

FıratikUS

:D
Çözücem muhakkak bu sorunu.Forumda ubuntu üzerinden bios güncelleme diye bir başlık var.Gözümü kan bürüdü birazdan onuda deneyeceğim..