Klavye ve fare calismiyor

Başlatan seito1, 07 Haziran 2009 - 18:24:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

seito1

ubuntu 9.04 e guncelleme yaptim pc calistirinca user name kisminda ne klavye nede maus calismiyor ne yapacagimi sasirdim kaldim. terminalden guncelledigim icin elimde 9.04un cd si yok ne yapicam lutfen acil yardim edermisiniz. su an baska bilgisayardan yaziyorum yani durum biraz acil.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : Paz 07 Haz 2009 17:33:45 GMT-2

bir sey eklemek istiyorum elimde sadece 8.04 cd si var. suan forumdaki arkadaslar lutfen yardiminiz bekliyorum.

bytan

Neyin sebep olduğunu anlamak güç. Sadece gdm giriş ekranında mı yazamıyorsun yoksa ctrl+alt+f2...f6 ile terminallere geçişte yapılamıyor mu? Klavyenin üzerindeki ışıkların durumu nedir? Örneğin numlock ışığını açıp kapatabiliyor musun? Yani tepki veriyor mu?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

seito1

hsyir hic bir sey calismiyor ve hic bir tusun isigi yanmiyor. kulanici adi paneli gelene kadar klavyede maus da calisiyor hareket ediyor ama sonra ikiside kilitleniyor. acaba 8.04  yeniden kurup tekrar guncelleme yapsam , bu islemde saatle suruyor ama baska yontem akliniza geliyormu acaba.

bytan

Çözüm için kurtarma konsolunda biraz haşır neşir olmak gerekiyor. Klavye ve fare türün nedir? Usb, kablosuz, kablolu?

Açabiliyorsan kurtarma konsolu ile aç. Root Shell ekranına düş. Eksik güncellemeler veya kırık bağımlılıklar varsa düzelt:

apt-get update
apt-get install -f
apt-get upgrade
apt-get dist-upgrade
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

heartsmagic

BIOS altında "USB LEgacy Support" mevcut mu? Mevcutsa açık mı kapalı mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

seito1

8.04u cd den kurup yeniden guncelledim ama herseyi bastan yapilandirmam gerekli. yani bugun cok sinirliyim

heartsmagic

Yarım kalan bir başlık daha kısacası...
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.