[Çözüldü] tgz uzantılı dosyaları nasıl yükleyeceğim

Başlatan kemaltahir, 07 Haziran 2009 - 12:53:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kemaltahir

arkadaşlar audacious programının en son sürümünü indirdim, fakat bu indirdiğim dosya tgz uzantılı, tıkladığım zzaman birsürü dosya çıkıyor, ben bunu nasıl yükleyeceğim ya da audacious u nasıl güncellerim.

kemaltahir

penguen@penguen-desktop:~/Masaüstü/audacious-2.0.1$ make
Makefile:219: buildsys.mk: No such file or directory
make: *** Hedef `buildsys.mk' i derlemek için  hiçbir kural yok. Durdu.
penguen@penguen-desktop:~/Masaüstü/audacious-2.0.1$

ya make komutundan sonra bu hatayı veriyor anlamadım.

canosayan

Chmod bizim işimiz.

kemaltahir

o nedir acaba? zaten yönetici hakları ile açıuorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 07 Haziran 2009 - 15:31:42

ya arkadaşlar lütfen yardım edin şu programı güncelleyemedim şu adresten indirdim programı

http://audacious-media-player.org/

ordan 2 sürümünü ve pluginsleri indirdim ama aynı windowstaki rar gibi açılıyor verilen adresteki uygulamaları da araştırdım yok olmadı.

AbkHaZiaN

kemaltahir

yaptım yine şu çıktı

root@penguen-desktop:/home/penguen/Masaüstü/abc# make
Makefile:219: buildsys.mk: No such file or directory
make: *** Hedef `buildsys.mk' i derlemek için  hiçbir kural yok. Durdu.
root@penguen-desktop:/home/penguen/Masaüstü/abc#

kemaltahir

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

kemaltahir

evet ama bu sürümle ilgili pek iyi söylentiler yok acaba 1.5 e  mi dönsem?

AbkHaZiaN

kaynak koddan kurulumda aynı şeyi bende de yaptı :) install ve readme dosyalarında yazılanlara göre kurulum yapmaya çalıştım.

kemaltahir

ben anlamadım şimdi bu sürüm kararlı bir sürüm değil mi? biryerde görmüştüm 2 unstable, 1.50 stable diye o yüzden

AbkHaZiaN

Sitesinde kararlı sürüm olarak gösteriyor yani kararlı. Pkatein make aşamasında verdiği hata ileilgili çözüm önerisi bulunan varsa çözüm bekliyorum bunuda belirtiyorum. Kuramazssam uyuyamam :)

bytan

Kararlı/kararsız tartışmasını diğer başlıkta yapabiliriz. Konuyu etiketleyerek kapatıyorum.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

AbkHaZiaN

Sorunu çözümü ile ilgili fikri olan birileri varsa çözüm önerilerini bekliyorum. Konu tekrar açıldı.

canosayan

read me dosyasını okuyun
muhtemelen paketin derlenmesi için ihtiyaç olan bir paket bahsedilmiştir.
Chmod bizim işimiz.

heartsmagic

Bende sorunsuzca derlendi paket. İki tane dev paketi kurdum haricen, ardından ./configure ve make aşaması sorunsuzca geçildi.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

AbkHaZiaN

autoconf isminde bir paket kurmalıymışım fakat depolarım bozulduğu için kurulumunu yapamıyorum. Yeni bir kurulum yapmak bu sistem için en iyisi olacak oynamaktan dolayı kendsini toplayamıyor artık.

ironic

Az önce ben de derledim. plug- in paketini yüklemedim.

libmowgli-dev ve libmsc-dev bağımlılıklarını kurunca derlendi.

heartsmagic

Alıntı yapılan: AbkHaZiaN - 08 Haziran 2009 - 17:02:46
autoconf isminde bir paket kurmalıymışım fakat depolarım bozulduğu için kurulumunu yapamıyorum. Yeni bir kurulum yapmak bu sistem için en iyisi olacak oynamaktan dolayı kendsini toplayamıyor artık.

Depolar da düzeltilir bozuk paketler de. Yeniden kuruluma geçmeden önce yeni bir başlıkta sorununu paylaşabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

AbkHaZiaN

@heartsmagic o kadar fazla kurcaladım ki ondan dolayı baya bi sorun var :) bütün forum uğraşssak bir haftada anca düzeltiriz. Kurduğum programların felan direk sitesinden kaynak kodlarını deb paketlerini aldığım için kurulum sonrasında da pek bi sıkıntı çekmem. Knu tekrar kilitlenebilir sorunun nerde olduğunu buldum. Teşekkür ederim herkese.