Hangi web tarayıcısını kullanıyorsunuz?

Başlatan Gartoon, 06 Mayıs 2008 - 03:59:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mozilla Firefox
874 (96.6%)
Opera Browser
227 (25.1%)
Mozilla SeaMonkey
5 (0.6%)
Konqueror
10 (1.1%)
Galeon (Firefox)
1 (0.1%)
Nautilus (Firefox)
0 (0%)
Netscape (Firefox)
2 (0.2%)
Flock (Firefox)
2 (0.2%)
Epiphany (Firefox)
5 (0.6%)
Chromium/Chrome
424 (46.9%)
Iceweacel
12 (1.3%)
Midori
16 (1.8%)
Amaya
1 (0.1%)
Diğer
36 (4%)
Maxthon
5 (0.6%)
Yandex
9 (1%)
Brave
10 (1.1%)

Toplam Oy Verenler: 905

Gartoon

Yanında (Firefox) yazanlar Mozilla Firefox temel alınarak yapılmıştır. Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz.

komikimben

ne yazıkki firefox.

en kısa zamanda vazgeçicem.

bir makina ancak bu kadar kastırılabilir.

yogarock

aynen komikim...felaket kasıyo ben de o yüzden operay geçtim arasındaki fark tartışılmaz şu an çok çok hızlı opera ve mozillada açamadığım online divx film ve radyoyu kolayca operada açabiliyorum sanırım bu da operayı 1 sıfır öne geçirir. Kesinlikle opera tavsiye ederim...

izzetguntalaz

Ben pardus taki firefox tan hiç memnun değildim. Sanırım 2.09 du o firefox.

Fakat Ubuntu 8.04 deki firefox 3 müthiş.

Pardustaki firefox tan niçin memnun değildime gelirsek. Ekran kartımı tanıtmış olmama ramen
Sayfayı aşağıya doğru kaydırırken takıla takıla kayıyodu.
Birde karışık içerikli web sitelerinde ağılaşıyodu.

Ubuntu daki firefox 3 sanki baştan yaratılmış gibi. Aynı ie gibi çalışıyo.
Ubuntu da ekran kartımı tanıtılmamış olmasına rağmen çok kesintisiz şekilde web sayfaları kayıyodu. Ekran kartını tanıttım daha bir iyi oldu.

Sonuç olarak firefox 2 den dğil ama 3 ten çok memnunum.

demir

LIVE FREE OR DIE

Aklı olan Linux, Parası olan MAC, ikisi de olmayan Windows :)

Sypro

Opera kısayollarına alışında insan çok rahat ediyor. Her yerde Opera.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

ufuk_k

Konqueror ve firefox kullanıyorum. Opera hızlı ve güzel ama ben alışamadım. KOnqueror KDE altında inanılmaz hızlı başlıyor, o çok hoşuma gidiyor. Ama pluginlerle ilgili çok sorunu var daha. Firefox 3 beta, yazdığım anda bookmarkları taraması özelliğiyle beni benden aldı açıkçası. Kapatırken save özelliği de var. Çok daha iyi olacak.

hasanyılmaz

Firefox 2 (3 profil), Firefox 3 b5, Epiphany, Opera ve Flock.

Sistemimi de zorladığı söylenemez, amd 4800 işlemci ve 2 gb bellek. Kullanım şekline göre de değişir. Tek profil kullansaydım elliden fazla eklentim olup zorlayacaktı tabi ki.

Firefox'un kullanıcı keyfini üst düzeye çıkardığını düşünüyorum. Mükemmele daha da yaklaşıyorlar..

heartsmagic

Her ne kadar Opera çok iyi gidiyor olsa da Firefox'tan vazgeçilmiyor vazgeçilmez. O kadar eklentiyi başka hiçbir gezgin sağlayamaz.
Ayrıca açık kaynak olmak da cabası :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

erginemr

Bence Opera ve Firefox atbaşı gidiyorlar. Opera'nın Firefox'tan daha hızlı olduğunu düşünüyorum ancak görünüm açısından QT tabanlı olduğu için GTK tabanlı Gnome masaüstünde biraz eğreti duruyor.

Firefox 3 ise hem masaüstü temasına daha iyi entegre olması, hem de inanılmaz eklenti seçenekleriyle göz dolduruyor.

komikimben

ya anlamıyorum ki benim firefox neden haddinden fazla kasıyor hiç bir eklenti ve flash kurulu olmadığı halde?

yogarock

eklenti bakımından evet firefox sarih bir şekilde önde fakat firefoxun kapanması kasması ve donması opera da hiç karşılaşmadım..ve hızını ne explorerla ne de firefoxla karşılaştırabilirim en azından benim makina da böyle ben böyle bir hızlı tarayıcı görmedim...

hasanyılmaz

Firefox ve Opera ile ilgili yorumlara biraz şaşırdım açıkçası.

Opera burada konuşulduğu kadar kullanılan bir tarayıcı değil. İncelediğim birçok sitenin istatistiklerinde Opera ile girişler % 1'in altında.

Firefox ile yaşadığınız problemlerin sebebi çok çeşitli olabilir. Kendime göre hazırladığım hız ve bellek düzenlemelerinden oluşan kullanıcı betiğini aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Belki sorunlarınıza bir çözüm getirebilir.

Firefox user.js indirFirefox user.js indir
Betiği yerleştireceğiniz klasör: ./mozilla/firefox/...default  (pref.js ile aynı klasör) Yerleştirdikten sonra Firefox'u kapatıp açın.

Opera ve (standart ayarlı) Firefox 3'ü hızlı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Betiği yerleştirdikten sonra bana hak vereceksiniz. :)

komikimben

kardeş doğru diyorsun değil mi?

yanlış anlama yani heveslenip üzülmek istemiyorum sonra gene.

yani en çok kullandığım program firefox. oda ne kadar kasıyor anlatamam.

umarım çalışır.

komikimben

valla hocam kusra bakmada değişen bir şey yok.

benim anlamadığım windowsda firefox süperde neden ubuntuda kasıyor.

hiç bir flash kurulu değil. hiç bir haber sitesine giremiyorum desem yeridir.

youtubede ağız keyfi ile bir şey izliyemiyorum.

platonix

ciktigindan beri mozilla firefox kullaniyom canavar gibi :)

komikimben

hocam nisbet mi yapıyorsun anlamıyorum..

bizim niye çalışmıyor. sana özel mi üretiyorlar?

eromess

İlk zamanlar inatla firefox kulllanmaya çalıştım ama eninde sonunda opera kullanır buldum kendimi.Operanın betasını herkese tavsiye ediyorum üstelik flash player sorunu yok ve oldukça da hızlı.Opera 9.50 beta

erginemr

Opera eskiden benim de favorimdi. Beta olması düşündürücü ama 9.50'inin çok hızlı olduğunu ben de duymuştum. Denemeye değer, teşekkür ederim.

engin1975

Operayı windows tan beridir kullanıyorum bence harika zaten bütün yerimlerimde orada olduğu için Operaya devam diyorum.

SoulSmasher

kesinlikle opera.
hem hızlı, hem güvenilir, hem de yeniliklerde hep öncü oldu kendisi. firefoxda eklenen pek çok şey operadan özenilip yapılmıştır, ayrıca firefox o eklentilerle donatıldığında ölümcül bir şekilde ağırlaşıyor, tarayıcı açma sürelerini hiç hesaba katmıyorum bile :)

MehmetCan

Mozilla Firefox kesinlikle Süper. Opera'ya alışamadım halen.

matafleur

Aynen.Ayrıca plugin desteği ile açıkara önde firefox.Ve işin açıkçası hız konusunda da bir problemle karşılaşmadım bu güne kadar.Ha fazla Ram yiyormu?Evet yiyor.Ama bu firefox un sorunu.Sonuçta boştaki Ram i mezara götürecek değilim :)

Bu arada firefox 2.x ne kadar seviyorsam firefox 3.x de o kadar gıcık oldum.Ne keramet hardy ye default olarak koydularsa.... :)

Not: resimler yüzünden kardeş gibi olmuşuz :P :)

erginemr

@matafleur,

Zevkler ve renkler tartışılmaz ama bence Opera'ya bir şans vermelisiniz. Şu an Ubuntu altında Opera v.9.50b kullanıyorum ve, genelleme yapmak doğru olmaz ama, aynı anda pek çok sekme açık olmasına rağmen kendi sistemimde kesinlikle çok hızlı açılıyor ve çalışıyor.

ufuk_k

İlginç, kimse konquerora şans vermemiş. Oysa konqueror KDE altında özellikle, en hızlı browserdır. Bazı eklentilerle ilgili sorunları var ama bence açık kaynak kod dünyasında en iyi programlardan biri. Konfigurasyon özellikleri çok geniş ve ışık hızında açılıyor.