Evolution mail parola istiyor?

Başlatan FeNDeR, 06 Haziran 2009 - 15:35:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

FeNDeR

Evolution sürüm 2.22.3.1 kullanıyorum. Gönder/Al butonuna basınca ilk önce mail şifremi istiyor. Burası tamam. Ama bunu yazdıktan sonra karşıma bir kutucuk daha çıkıyor ve "Öntanımlı anahtarlık kilidini açmak için parola girin" diyor. Bu mesajın altında da "evolution (/usr/bin/evolution) uygulaması öntanımlı anahtarlığa ulaşmak istiyor, fakat anahtarlık kilitli" yazıyor. Şifre yazmadan "reddet" butonuna tıklayınca açıyor postaları sorunsuz ama bu kutucuğu iptal etmenin yolu var mı? Ya da şifre nedir? Sudo şifresi değil bu (denedim çünkü). 

erginemr

FeNDeR

Teşekkürler Erginemr, ancak ne yazık ki işe yaramadı.

garafatma

Hatırladığım kadarıyla güvenlik ayarları ile ilgili bir durum bu, oraları bir karıştır istersen.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

FeNDeR

Baktım güvenlik ayarlarına ancak çözüm yolu bulamadım. Her neyse, çok ciddi bir sorun değil. Ancak çözümünü bulabilirsem sevinirim tabii ki.. Olmasa da çok dert değil. Şimdi ben Erginemr 'nin gösterdiği yolu izleyerek "Parola ve Şifreleme Ayarları"nda "PGP Parola Metni" sekmesine girdim ve orada üstten üçüncü seçeneği işaretledim, bir de bunu deneyeyim dedim. En üstteki işaretliydi, ben üçüncüyü seçerek değiştirdim (şu an orası artık görünemediği için neler yazdığını hatırlamıyorum. Sanıyorum parolaları otomatik hatırla gibi bir şıktı). Tam hatırlayamıyorum. Nitekim, şu an bu sekmeye gelince (PGP Parola Metni) hiç bir seçenek çıkmıyor ve "Desteklenen bir PGP parola metni önbellekleme aracı çalışmıyor" diye bir yazı çıkıyor. Burada mühim bir durum var mı? Yani ben bu ayarı değiştirmiş oldum. Bir sakıncası var mıdır?   

ironic

Şöyle bir yol deneyelim. Uygulamalar >> Donatılar >>Şifreler ve Anahtarlıklar uygulamasında son sekmeye gelin. Herşeyi sağ tıklayarak silin. Evo  açılışta yeniden  e-posta parolanızı isteyecek. Ayrıca anahtar koruması içinde yeni parola koruması  çıkması lazım. Unutmayacağınız bir parola girip kaydedin.                 

FeNDeR

Parolalar sekmesini söylüyorsanız, oraya tıklayınca bu sefer seahorse parola istiyor :) Neyse.. Bu iş devamlı bir döngü içinde hareket ediyor. Teşekkür ederim. Böyle kalsın, ne yapalım...

EnziM

Banada oldu bu çözümü için ek bir şey yapmadım bir gün şifre istediğinde altında parolayı hatırla vardı onu seçtim ve bir daha sormadı. Dün yeni kurduğum bir laptopda denedim parolayı hatırlayı görmedim ilginç her seferinde anahtarlık için şifre istiyor.

uzaklarII

Bu problemi bende çözemedim,bazı yerlerde hep parola istiyor,(öntanımlı anahtarlık kilidi açmak için parola girin)işin ilginci ben kurulumda 2. bir şifre girdiğimi hatırlamıyorum.