VLC Player'da kapanma sorunu

Başlatan obuntu, 04 Haziran 2009 - 22:20:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

obuntu

Merhaba
Arkadaşlar VLC player'da mp3 dinlerken system tray'deki simgeyi sağ tıklatıp pause tuşuna bastığımda program kapanıyor. bir daha açınca da listeye son eklediğim mp3'ler kaybolmuş oluyor.
Nasıl çözebilirim?

Selamlar
Humanity to others

heartsmagic

Programı konsoldan çalıştırıp hata neymiş diye bakarsan belki daha fazla ip ucu bulabiliriz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

obuntu

ne yazmam gerekiyor?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Haziran 2009 - 20:28:44

çalıştırdım. konsolla beraber kapandı bu sefer

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Haziran 2009 - 21:30:27

TagLib: MPEG::Header::parse() -- Invalid sample rate.
sürekli bu hatayı veriyor konsol

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Haziran 2009 - 22:31:42

TagLib: ID3v2.4 no longer supports the frame type TDAT.  It will be discarded from the tag.

bir de bu hata çıkıyor üst üste.
Humanity to others

heartsmagic

Aslında bu uyarı veya hatanın sorunun bir parçası olup olmadığını bilmiyorum.

dpkg -l | grep ffmpeg ne diyor?

obuntu

ii  gstreamer0.10-ffmpeg                       0.10.6.2-1ubuntu2                  FFmpeg plugin for GStreamer
ii  libavcodec52                               3:0.svn20090303-1ubuntu6           ffmpeg codec library
ii  libavformat52                              3:0.svn20090303-1ubuntu6           ffmpeg file format library
ii  libavutil49                                3:0.svn20090303-1ubuntu6           ffmpeg utility library
ii  libpostproc51                              3:0.svn20090303-1ubuntu6           ffmpeg video postprocessing library
ii  libswscale0                                3:0.svn20090303-1ubuntu6           ffmpeg video scaling library
ii  libxine1-ffmpeg                            1.1.16.3-0ubuntu1                  MPEG-related plugins for libxine1

Humanity to others

heartsmagic

İlk sorun için bir ffmpeg paketini kur, fakat tamamen atış yapmaktayım şu an.

.vlc yoksa hangi dizine skinleri koyduğunu öğrenmemiz gerekiyor.

dpkg -L vlc ne diyor?

GNUbuntu

Synaptic'e yeni depo eklenip, Vlc Player son sürüme yükseltildiği zaman sağlıklı olarak çalışmıyor. Ben tekrar depodakini kurdum. Halbuki vindosda kullandığım gibi tek parça olsa ne güzel olurdu.
Önce Saygı...

obuntu

ayar sorununu çözdüm .config dosyasının içindeymiş :)

vlc player kullanmamın iki sebebi dvd'leri sorunsuz oynatması (movie player'da search bar ve ana menü sorunu hatsafhada) ve equalizer'ı olması.

keşke bu ikisini sağlayan başka bir oynatıcı olsa.
Humanity to others