[Çözüldü] Dvd Yazamıyorum...

Başlatan skahvecioglu, 04 Haziran 2009 - 20:49:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

skahvecioglu

Arkadaşlar Merhaba...

Forumdaki soruları okumuma rağmen hala dvd yazabilmiş değilim, brosero kullandım, cd/dvd oluşturucu kullandım, wine üzerinden nero kurdum hiçbiri dvd yazmamı sağlayamadı. 6 Aydır sadece Ubuntu kullanıyorum bir sorun için windows kurmak istemiyorum...
Ne Mutlu Türküm Diyene!

ironic

Merhaba , Brasero' da ne yazık ki bayağı bir hata mevcut.

Gnome baker ' ı deneyin öncelikle.

sudo apt-get install gnomebaker

Olmazsa KDE uygulaması K3B' yi deneyelim.

sudo apt-get install k3b

localhost

dvd-rw-toolskurulumu ? Gerci bu paket ön tanimli kurulu geliyor.
Linux LPIC1 - MCSA

heartsmagic

Yazmamı sağlamadı derken tam olarak yaşadığın sorun nedir? Hata alıyor musun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

skahvecioglu

Arkadaşlar öncelikle ilginiz için teşekkürler....
K3Byi daha önce denemiştim hata vermişti, şimdi de gnome baker'i denedim o da hata verdi... Dvd içeriğini oluşturuyorum ardından yazmaya başlıyorum ortalama bir dakika sonra hata oluştu mesajı geliyor.

Gnome Baker'in verdiği hata şu şekilde;

Executing 'genisoimage -gui -V GnomeBaker data disk -A GnomeBaker -p Unknown -iso-level 3 -l -r -hide-rr-moved -J -joliet-long -graft-points --path-list /tmp/GnomeBaker-sukru/gnomebaker-4LL5UU | builtin_dd of=/dev/sr0 obs=32k seek=0'
I: -input-charset not specified, using utf-8 (detected in locale settings)
:-[ PERFORM OPC failed with SK=3h/UNRECOVERED READ ERROR]: Input/output error
/dev/sr0: "Current Write Speed" is 16.4x1352KBps.
:-[ WRITE@LBA=0h failed with SK=3h/WRITE ERROR]: Input/output error
:-( write failed: Input/output error
Ne Mutlu Türküm Diyene!

heartsmagic

I/O hatası. Kullandığın medyadan farklı marka bir medya var mı elinde? Eğer varsa onunla deneyebilir misin?

skahvecioglu

Maalesef başka medya yok Dms dvd kullanıyorum bir paket aldım hiç yazamadım henüz...
Ne Mutlu Türküm Diyene!

heartsmagic

Benim ilk şüphem kullandığın medya üzerine. Eğer imkân varsa bir başkasıyla deneme yapman güzel olabilir. Seninkine benzer sorunlar var gibi, bazıları DVD-RW DVD+RW farkı yüzünden olmuş. Ancak yine de tam olarak ne olduğunu söylemek güç zira hata I/O hatası.

Terminalden yazdırmayı deneyelim derdim ancak farklı uygulamalar sorun verdiğinden dolayı sanırım temel paketlerde problem var.

skahvecioglu

O zaman dvd yazdırmak için sistemi baştan kurmam gerekecek sanırım. Açıkcası o kadar çok araştırıp kendime uygun hale getirdim ki, bir daha aynı ayarları tek tek araştırmayı göze alamıyorum...
Ne Mutlu Türküm Diyene!

heartsmagic

Yeniden kurulum sonuç vermeyebilir. Bazen Ubuntu altında her DVD-RW her medyayı beğenmiyor. Can sıkıcı bir durum ancak olduğuna şahit oldum. Kesinlikle bu sebeptendir demiyorum elbette, ancak denemeden emin olamayız.

XRumer

lütfen buraya bakınız ben de aynı sorunu yaşıyordum
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,9490.0.html
devede yazılımını kullanmanız gerekmekte bu yazılım ile istediğiniz gibi dvd oluşturabilirsiniz ve belirlediğiniz bir dizine bu dosya iso olarak kaydedilecektir. ondan sonra kalıbı diske yazdırırsınız.
sudonun bir sonraki sayısında da yaptığım devede incelemesi olacak. ama yeni sayının çıkmasına daha var

skahvecioglu

@ XRumer;

Devede progrqamını kurdum fakat bu program sadece film için vcd ve dvd oluştursbiliyor anladığım kadarıyla, ben veri dvd'si oluşturmak istiyorum yanlış sürüm mü kurdum acaba?
Ne Mutlu Türküm Diyene!

XRumer

pardon
otomatiğpe bağlamışım
ben sorununuzun video dvdsi oluşturmak olduğunu sandım bir an.
bu kadar çok yazılım aynı hatayı veriyorsa sorun donanımsal olabilir.

Linuxman.

Ben bi ara Brasero ile yazamıyordum sonra Windowsta Nero ile denemiştim fakat tekrar DVD yazamamıştım.Sorun donanımsaldı.Bu kadar yazılımı denediğine göre sendeki sorun da donanımsal olabilir.
Forever Linux....
In theory,there is no difference between theory
and practice.In practice,there is !

skahvecioglu

Donanımsal sorun olma ihtimali benim de aklıma geldi fakat dvd'nin içine 1 gb'tan az veri attığım zaman sorunsuz her program ile yazıyorum. 4 gb'lık bir dvd'yi ise kesinlikle yazmıyor...
Ne Mutlu Türküm Diyene!

heartsmagic

Alıntı yapılan: skahvecioglu - 09 Haziran 2009 - 19:02:37
Donanımsal sorun olma ihtimali benim de aklıma geldi fakat dvd'nin içine 1 gb'tan az veri attığım zaman sorunsuz her program ile yazıyorum. 4 gb'lık bir dvd'yi ise kesinlikle yazmıyor...

Bu daha garip ancak sorun yine de medya olabilir. Keşke farklı bir medya şansın olsaydı.

skahvecioglu

Alıntı yapılan: heartsmagic - 10 Haziran 2009 - 00:24:17
Alıntı yapılan: skahvecioglu - 09 Haziran 2009 - 19:02:37

Bu daha garip ancak sorun yine de medya olabilir. Keşke farklı bir medya şansın olsaydı.

Arkadaşlar Dms dvd'lere yazamadıktan sonra tavsiyelerinize uyarak başka bir dvd aldım (Oky Markalı) şu an bu dvd'ye K3B programı ile sorunsuz yazıyorum, ilginiz için teşekkürler. . .
Ne Mutlu Türküm Diyene!

heartsmagic

Çözüm tespitine yönelik bir soru sormak istiyorum.
DMS'ler ve Oky'ler arasında fark var mı? Kısacası biri DVD-RW iken diğer DVD+RW mı?

skahvecioglu

Alıntı yapılan: heartsmagic - 10 Haziran 2009 - 21:05:35
Çözüm tespitine yönelik bir soru sormak istiyorum.
DMS'ler ve Oky'ler arasında fark var mı? Kısacası biri DVD-RW iken diğer DVD+RW mı?
heartsmagic kusura bakma mesajı yeni gördüm;

Oky'ler Dvd+R iken Dms'ler Dvd-R... Sanırım yazamama sorunu bundan kaynaklanıyordu...
Ne Mutlu Türküm Diyene!

heartsmagic

Bir ihtimal olabilir. Konuyu tekrar kapatalım. Eğer eline bir gün bir tane -R geçerse tekrar bir kontrol edersim.
Geri bildirim için tekrar teşekkürler.