Evolution Sertifika

Başlatan matrax_41, 05 Mayıs 2008 - 19:35:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

matrax_41

Arkadaşlar evolution'a ssl sertifikasını nasıl tanıtabilirim.Her posta denetlemesinde soruyor kabul edip etmediğimi.Kalıcı olarak kabul etmenin bir yolu var mı?

ufuk_k

Düzenle-Tercihler-->Sertifikalar bölümüne baktınız mı? Ayrıca hesaplardan düzenle diyip hangi sertifikayı kullanacağını alma ve gönderme için belirleyebilirsiniz.

matrax_41

Tercihler-sertifika bölümüne bakmıştım sen söyleyince yine baktım ama orada kendine ait olan sertifikalar var.Düzenle menüsünde de bulamadım.Mesela thunderbird'de sertifika uyarısı gelince kalıcı olarak onaylayabiliyordun sertifikayı evolution sadece geçerli oturum için onaylamama izin veriyor

ufuk_k

pop3 hesabı mı hesabınız gmail gibi?

matrax_41

pop3 de gmail de pop3 kullanıyor sanırım.

ufuk_k

Tercihler--Hesaplardan hesabı düzenlerseniz alma ve gönderme seçeneklerinde güvenlik sertifikası oldugunu göreceksiniz. Alma için SSL, gönderme için TLS seçin. Ya da biraz beklerseniz kendi kontrol etme sseçeneği de var, bir süre sonra bilgi alıp kendisi seçiyor. Bunu yaptıktan sonra ben sorduğunu görmedim.

matrax_41

Benim dediğim şifreleme değil.Tanınmayan sertifika diye kabul etmemi istiyor ama sadece geçerli oturum için onaylanıyor.