fare boyutu ve başlangıçtaki ubuntu resmi

Başlatan kemaltahir, 03 Haziran 2009 - 22:08:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kemaltahir

arkadaşlar ubuntuda farenin boyutu çok küçük bunu nasıl büyütebilirim. Fare kısmında sadece hz falan var bir de ubuntu başlarken sistem yüklenirken ubuntu resminin biraz büyük olmasını istiyorum mümkün mü acaba?
Biraz mantıksız olabilir ama önemli benim için.

localhost

Fare boyutu icin : Masaüstü sag tik>ArkaPlani degistir>Thema (Tema)>(Türkce yerini bilmiyorum tercümesi) Uydur>Acilan pencereden en üstte Sagda Maus yada Imlec olabilir. Sekmeye tiklayin. Bu bölümde altta kaydirma cubugu ile büyüklügünü ayarlarsiniz.
Linux LPIC1 - MCSA

Malik

Bence hiç fare boyutuyla uğraşma gnome-look.org dan imleç teması indir. Çok şık temalar var. Hem boyutları da büyük. Ubuntunun öntanımlı olarak gelen temaları hoş durmuyor. O resmi büyütmek veya değiştirmek yok sanırım. Eğer varsa buradan biri açıklarsa ben de değiştiririm.
Bir şey öğrenmek istediğimde dışarı çıkar ve benden daha çok bilen birisini bulur ona sorarım. Bazen çok kazık sorarım!!!

Linux bir felsefedir, felsefe öğretidir, öğreti bilim ve düşüncedir, bilim ve düşünce özgürlüktür, özgürlük ise linuxdur. Yani Linux herşeydir.

kemaltahir

evet ya o başlangıç kısmı çok gıcık en gıcık oldugum tarafı ubuntunun. Bir yolu olmalı bence.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Haziran 2009 - 23:38:09

ya arkadaşlar temayı indirdim fakat nasıl yükleyecem. bz2 uzantılı bişey geldi. açınca içinde bir sürü dosya var.

Malik

Masaüstüne sağ tıklayın masaüstü artalanını değiştir deyin temayı seçin kuru seçin ve dosyayı gösterip kurun. Sonra bilgisayarı açıp kapatmanız lazım etkin olması için. Özelleştir> imleçten yüklediğiniz imleci de seçmeyi unutmayın.
Bir şey öğrenmek istediğimde dışarı çıkar ve benden daha çok bilen birisini bulur ona sorarım. Bazen çok kazık sorarım!!!

Linux bir felsefedir, felsefe öğretidir, öğreti bilim ve düşüncedir, bilim ve düşünce özgürlüktür, özgürlük ise linuxdur. Yani Linux herşeydir.

kemaltahir

geçerli bir tema gibi gözükmüyor hatası veriyor kardeş. ne yapayım?

Malik

Dosyayı açtın mı? tar.gz uzantılı mı? Açmadıysan aç. Tar.gz şeklinde yükleyeceksin.

kemaltahir

Malik

Dosyayı açınca tar.gz şeklinde çıkmıyor mu?

kemaltahir

Malik

tamam. tar.bz2 dosyası şeklinde yükleyeceksiniz o zaman. temalara gelip kur dediğinizde temayı gösterip kuramıyor musunuz? Bidaha deneyin isterseniz. İndirdiğiniz temanın linkini verebilir misiniz? Ben de deneyeyim.

Malik

Şu an gnome-look.org a girmekte zorlanıyorum dolayısıyla indirip bakamadım ama şu temaya bir bakın isterseniz bayağa güzel bir şey. Eğer gnome-look a girebilirsem sizin verdiğiniz temayı kontrol ederim.

http://gnome-look.org/content/show.php/Ecliz+(port)?content=76605