9.04 ses sorunu

Başlatan mistifel, 22 Mayıs 2009 - 13:38:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mistifel

Merhaba;
Tam neyden kaynaklandı bilmiyorum ama güncelleme sonrası olduğunu düşünüyorum.
9.04 te ses çıkmamaya başladı ve kapanırken;

pidfile not found!
is jackd running?

diye bir hata  verdi. sorunu nasıl çözebilirim ?
Engineer

garafatma

Her kapanışta bu hatayı alıyormusun?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

heartsmagic

jackd normalde gelmiyor. Sen ses ile ilgili bir şeyler için kendin mi kurmuştun?
Aslında jackd'yi bulamıyor. Bu da demektir ki jackd arayan bir program var. Kısacası sen sesle ilgili bir şeyler kurdun mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mistifel

her kapanışta  bu mesaj geliyordu bende jackd yi kaldırıp yeniden kurdum bu hatayı birdaha vermedi ama ses hala çıkmıyor. sanırım jackd, "ardour" programını kurduktan sonra geldi...
Engineer

heartsmagic

Şimdi, sesi ilgilendiren şeyler hiç mi çalışmıyor? Örneğin bir film açtığında hata mı veriyor yoksa sessiz sessiz oynamaya devam mı ediyor? Ses kanallarına şöylece bir baktın mı? ardour sonuçta sesle ilgili bir program, acaba ses için kullandığın tercihleri değiştirmiş olabilir mi? Sistem-Tercihler-Ses altından PulseAudio seçip ses sınaması yapmayı denedin mi?

mistifel

ses sınamalarını denedim hiç ses çıkmıyor .. açılış müziği cızırtı şeklinde duyuluyor başkada ses yok..
Engineer

heartsmagic

lspci ile kartın ne diye soracağım ancak kart daha önce çalışıp, şimdi çalışmadığı için ne yapabiliriz bilmiyorum.
Peki bir önceki sorumun cevabı nedir? Filmler oynuyor mu? Sadece ses mi gelmiyor? Ses kanallarını kontrol ettin mi?

mistifel

herşey eskisi gibi.. filmler oynuyor ama hiç ses çıkmıyor. ses kanallarınıda kontrol ettim..
çok fazla zamanım yok, format atmak zorunda kalıcam sanırım..

yardımlarınız için teşekkür ederim..
Engineer

heartsmagic

Eğer formattan önce bakma fırsatı bulursan sistem için bir güncelleme var mı diye kontrol edebilirsin.

sabian

Quake marka bi ses kartım aldın taktım çalıştı, ses sorununu hallettim makineden ses aldım. Ancak 30 dakka geçtikten sonra ses alamamaya başladım. >Ses kartını tanıdı sorun nerde olabilir.?

00:0b.0 Multimedia audio controller: C-Media Electronics Inc CM8738 (rev 10)
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

kelebekx

aynı problem bir müddettir bende de var. sanırım güncellemelerden birisi ses ayarını bozdu. alsa denedim olmadı pulseaudio denedim olmadı. düzeltemedim gitti. bilgisayardan ses çıkmıyor. kartı tanıyor ama ses yok :(