[Çözüldü] .CHM dosyalarını açamama sorunu

Başlatan bkal26, 21 Mayıs 2009 - 20:00:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bkal26

Arkadaşlar internetten e- book buluyorum ama formatları hep .CHM formatında.Bunu nasıl açabilirim acaba.Çünkü bilgisayara indirdiğimde aç dediğimde karakter kodlaması hatası veriyor listeden başka karakter kodlaması seçin öyle deneyin diyor seçiyorum ama yinede açmıyor.okudan ile denedim yinede açmadı?Ne yapmalıyım acaba?

raspacı

Google da .chm dosyası açmak diye senin yerine arattım! İlk sayfada bir çok kaynak buldum. Birini senin yerine açtım ve şu bilgiye ulaştım:
Bu tür dosyalara denk gelirsek, dosyanın içindeki html sayfalarını çıkartmak için arCHMage programını kullanabiliriz. Ubuntu'da hazır gelen bu yazılımı

$ sudo aptitude install archmage

ile kurup sonra da

$ archmage dosya.chm yeni_dizin

komutunu vererek dosyanın içindeki tüm html içeriğini yeni_dizin diye adlandırdığımız yere açabiliyoruz.

Biraz  araştırma yapsan sende bulurdun sanırım.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

bkal26

Eyvallah Hocam Sağol.Dediğin de haklısın. :)

raspacı

Alıntı yapılan: bkal26 - 21 Mayıs 2009 - 20:10:16
Eyvallah Hocam Sağol.Dediğin de haklısın. :)
Rica ederim. Kolay gelsin umarım çalışır.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

ironic

Birkaç aydır çok güzel bir program kullanıyorum. şimdilik hiçbir sorun çıkarmadı. Ayrıca grafik arayüzlü.

sudo apt-get install gnochm

True False

Gnochm bendeki bazı dsyalarda sıkıntı çıkartıyor. Bu işte en usta olan chmsee

bkal26

chmsee gerçekten güzel çalışıyor.eywalla hocam.

erginemr

Bence de chmsee çok iyi, ama bir üçüncü alternatif de ben vereyim: xchm.

heartsmagic

@bkal26, verilen tavsiyelerle sorununu çözdün mü? Kısacası açamadığın dosyaları artık açabiliyor musun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

bkal26

Hocam gnochm programını tavsiye etmem çünkü okumak istediğim kitabı tam olarak göstermedi ama chmsee programı tam olarak istediğim gibi çalıştı.cxhm programını deneme gereği duymadım chmsee normal çalıştığı için kısacası çözüldü olarak etiketleyebiliriz isterseniz...

ironic

@bkal26, geri bildirim için teşekkür ederiz. Sorununuz çözüldüğü için konuyu kilitliyorum.