[Çözüldü] Ubuntu 9.04 ' te yaptığım ayarlar kaydedilmiyor

Başlatan EpiSAntR, 21 Mayıs 2009 - 15:54:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

EpiSAntR

Ubuntu 9.04 kullanmaya başladım. Çözünürlük ayarlarımı düzenliyorum fakat bilgisayarı yeniden başlattığımda eski haline dönüyor. Bunun dışında ' Compiz Fusion ' ' da yaptığım ayarların da kaydedilmediğini farkettim.  Yardımcı olursanız sevinirim.

heartsmagic

Grafik kartın nedir? Çözünürlüğü nereden ayarlıyorsun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

EpiSAntR

GeForce FX5500.
Sistem -> Tercihler -> Görüntü dediğimde ' Görünen o ki grafik kartınız bu aracı kullanmanız için gereken özellikleri desteklemiyor. Bu araç yerine grafik sürücü üreticisinin aracını kullanmak ister misiniz? ' diyor.  Evet dediğimde NVIDIA X Server Settings açılıyor. Ordan ayarlıyorum çözünürlüğü.

Ayrıca Compiz ayarlarımın kaydedilmemesi de başka bir problemim.

zeitgeist

Terminalde

sudo nvidia-settings

yaz. Gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra "save x configuration" seçeneğine tıkla, ayarların kayıt edilecektir.

Compiz için de forumda arama yaparsan cevabı bulabilirsin. Compiz-Fusion icon uygulamasını Synaptic'ten yüklemek çözümlerden biri.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

EpiSAntR

'Save to X Configuration File' ' ı tıklayıp 'Kaydet' dediğimde "Unable to create new X config backup file '/etc/X11/xorg.conf.backup'. " şeklinde bir hata mesajı veriyor.

zeitgeist

Komuta "sudo" yu ekleyip şifreni girmiştin değil mi?
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

EpiSAntR

Komuta 'sudo'yu ekleyip şifremi girince ayarlarım kaydedildi. Çok teşekkür ederim. Yavaş yavaş öğreniyoruz bakalım:)

garafatma

Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010