[Çözüldü] Wireless Sinyal Seviyesi

Başlatan cafenetland, 21 Mayıs 2009 - 15:14:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cafenetland

Arkadaslar wireless sinyal seviyesi, modem 5 metre yakinimda olmasina ragmen bir turlu son kademeye yukselmiyor.
hatta bazen % 50 lere kadar iniyor.

bu olay vistada yasanmiyor. aksine % 95 ten asagi inmiyor.

hatta wireless adaptorumun buldugu bazi sifresi olmayan yayayinlarda var ve sinyal dereceleri yaklasik % 40.

vistada hemen baglanirken, ubuntuda bu yayinlara baglanmam mumkun olmuyor.
surekli baglanmaya calisiyor ama bi icraat olmuyor.
amacim milletin baglantisini calmak degil, zaten benim baglantim bana yetiyor.
ama merak ettigim sinyal seviyesinin neden bu kadar mesafeden yuksek seviyede olmayisi.

modem Thomson TG787
adaptor D-Link DWL G-122

raspacı

Bende network manager da aynı sorun vardı modemin iki metre yanında en fazla %85 olurdu. NM bağlantıdan düşmeye başlayınca(kurulumdan 20 gün sonraları) wicd kurdum. Bağlantıda kopma hiç yok ama sinyal şu an %68 modeme mesafem 4 metre. Debianda lenny 5 te  bu sorun yoktu. İlginç bir durum.
Not:Bu aralar hep bende olan sorunların başkalarında da olduğunu görüyorum, hayırlısı.
Modem:Airties ....
Ağ kartı: Realtek rtl8187
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

cafenetland

Alıntı yapılan: levi - 21 Mayıs 2009 - 15:39:22
Bende network manager da aynı sorun vardı modemin iki metre yanında en fazla %85 olurdu. NM bağlantıdan düşmeye başlayınca(kurulumdan 20 gün sonraları) wicd kurdum. Bağlantıda kopma hiç yok ama sinyal şu an %68 modeme mesafem 4 metre. Debianda lenny 5 te  bu sorun yoktu. İlginç bir durum.
Not:Bu aralar hep bende olan sorunların başkalarında da olduğunu görüyorum, hayırlısı.
Modem:Airties ....
Ağ kartı: Realtek rtl8187

dediginiz programi da kurdum simdi.

sinyal seviyesi % 50 ye demir arri :D

baska wireless programlari deniyorum

raspacı

1-linux-backports-modules-jaunty
2-wicd
Bu ikisini kurunca düzeliyor denmiş forumlarda. Wicd zaten kurulu bende depoda olan modülü de kuruyorum şimdi. Sonuç olumluysa söylerim. Wicd en iyisi bence başka bir şey kurma @cafenetland.

raspacı

Alıntı yapılan: levi - 21 Mayıs 2009 - 15:55:38
1-linux-backports-modules-jaunty
2-wicd
Bu ikisini kurunca düzeliyor denmiş forumlarda. Wicd zaten kurulu bende depoda olan modülü de kuruyorum şimdi. Sonuç olumluysa söylerim. Wicd en iyisi bence başka bir şey kurma @cafenetland.
sudo apt-get install linux-backports-modules-jaunty
ve wicd manager bu sorunu hallediyor arkadaşlar. Synapticten de kurulabilir modül.
wicd ise depoda yok kurulumu forumda anlatılıyor.
Şu an modeme 4 metre uzaktayım sinyal %90 modem yanında 100 oluyor ;)
Bu modül wireless bağlantısı kurulamadığında da işe yarıyormuş.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

raspacı

Önceden yokmuydu yoksa vardı da ben mi bpşuna aradım :D

cafenetland

kurdum bu paketi ama bu sefer de benim nvidia ayarlari gitti

acilista ökuz gözu gibi cikiyo hersey

nvidia settingisi acmaya calistitigmda da bu sefer surucunun kurulu olmadigini soyluyo

ne yapmam gerekli

raspacı

Alıntı yapılan: cafenetland - 21 Mayıs 2009 - 16:24:57

nvidia settingisi acmaya calistitigmda da bu sefer surucunun kurulu olmadigini soyluyo

ne yapmam gerekli
Benim kartım via hiç bir sorun olmadı. Ubuntu forumlarda da bu tür bi şikayet yoktu yada ben görmedim. Açıkçası sorunun kaynağını anlayamadım. Sinyal seviyesi sorunu ne oldu peki?

cafenetland

sinyal duzeldi ama ekran kafayi yedi.

hatta bi resim cekip de yollayayim ki sorunu siz de gorun :D

[IMG]http://thumbnails10.imagebam.com/3645/3110b836445096.gif[/img]

cafenetland

neyse

sanirim cozumunu bilen yok

bu sekilde de bunu kullanmak mumkun degil

btermeli

Alıntı yapılan: zeitgeist - 21 Mayıs 2009 - 16:48:20
Terminalde

sudo nvidia-settings

yaz. Gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra "save x configuration" seçeneğine tıkla, ayarların kayıt edilecektir.

Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

cafenetland

Alıntı yapılan: btermeli - 21 Mayıs 2009 - 17:01:35
Alıntı yapılan: zeitgeist - 21 Mayıs 2009 - 16:48:20
Terminalde

sudo nvidia-settings

yaz. Gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra "save x configuration" seçeneğine tıkla, ayarların kayıt edilecektir.

Alıntı yapılan: cafenetland - 21 Mayıs 2009 - 16:24:57

ne yapmam gerekli

btermeli

Hangi yolla açmaya çalıştığın yazmadığı, ben de müneccim olmadığım için.
Kolay gelsin.
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

raspacı

Sürücü kurulu değil diyorsa tekrar kurmak mı gerek? Var olan sürücüye ne oldu anlamadım. Nvidia settings hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardım edecektir. Biraz uğraşıyla bu sorunu halledersin sanırım.

cafenetland

Alıntı yapılan: btermeli - 21 Mayıs 2009 - 17:06:09
Hangi yolla açmaya çalıştığın yazmadığı, ben de müneccim olmadığım için.
Kolay gelsin.

neyse arkadasim. bu asabiyete bir turlu anlam getiremedim burada ya hadi hayirlisi

Levi arkadasim sana da ilgin icin tesekkurler

siliyorum ubuntunun ooldugu bolumu.

saglicakla kalin

raspacı

Basit bir hata için ubuntudan vazgeçmemelisin bence biraz sabır  ve gayretle sorununu halledebilirsin. Ekran kartın nvidia en sorunsuz ekran kartı. Envy ile sürücü yüklemesi de çok kolay bildiğim kadarıyla. Bence biraz uğraşmak lazım.

cafenetland

Alıntı yapılan: levi - 21 Mayıs 2009 - 17:42:57
Basit bir hata için ubuntudan vazgeçmemelisin bence biraz sabır  ve gayretle sorununu halledebilirsin. Ekran kartın nvidia en sorunsuz ekran kartı. Envy ile sürücü yüklemesi de çok kolay bildiğim kadarıyla. Bence biraz uğraşmak lazım.

yok hayir ubuntudan vazgecmedim

hatanin cozumunden vazgectim.

yeni ubuntu kurdum. eskisinden daha guzel oldu

True False

Bende ubuntuyla hep benzer sıkıntılar yaşadım durdum. Bazen hiçbirşey yokken wireless giderdi de ben madwifi ile derle falan filan... Neyse yine de Ubuntu'yu seviyorum ve çevremdeki insanlara ubuntu kuruyorum. Şu anda Arch Linux + wicd kullanıyorum ve network yönünden hiç sıkıntım yok. Tek sıkıntım programların türkçelerini bulmaktan yanaydı. Onu da herşeyi İngilizce olarak kullanmaya karar vererek (kaçarak değil, zaten türkçe forum yok, işimi halletmek daha kolay olur diye düşündüm. Bir de ingilizcemiz tarzanca cinsinden mevcut ona güvenerek tabii.) sorunumu aştım.

cafenetland

linuxten kesinlikle vazgecmek yok

gelecegin tartismasiz en iyi isletim sistemi ubuntunun gelisimine ben de canli sahit olmak icin hep ubuntu kullanacagim.

ama bazen bazi sorunlar basit ama cok zorlayici olabiliyor.

ama yilmak yok tabi ki.

chopper

Bende kubuntu kullanıcısıyım, bende network manager kullanıyorum network manager sinyal seviyesini dogru düzgün göstermiyordu,ubuntunun en son cıkan kernel 2.6.29 yükledikten sonra problem cözüldü,zannediyorum sürücülerle alakalı bir şey, bu arada atheros cipsetli pci kart kullanıyorum, belki kernel güncellemesi yaparak sinyal seviye problemini giderebilirsin..

cafenetland

Alıntı yapılan: chopper - 04 Haziran 2009 - 13:14:20
Bende kubuntu kullanıcısıyım, bende network manager kullanıyorum network manager sinyal seviyesini dogru düzgün göstermiyordu,ubuntunun en son cıkan kernel 2.6.29 yükledikten sonra problem cözüldü,zannediyorum sürücülerle alakalı bir şey, bu arada atheros cipsetli pci kart kullanıyorum, belki kernel güncellemesi yaparak sinyal seviye problemini giderebilirsin..

sifir ubuntu kurup ardindan Levi arkadasimin buradaki mesajinda önerdigi cozumu uyguladim sorun ortadan kalkti. su an seviye 90 larda.

heartsmagic

Bu durumda bizler de başlığı kapatalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.